PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476021}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
7,7 356 487
ocen
7,7 10 1 356487
6,4 31
ocen krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Uważam że wspomnienia Snape'a to najpiękniejsze sceny z całej filmowej sagi. Też tak uważacie?

ocenił(a) film na 7
użytkownik usunięty
MateuszS2010

a najlepszy fragment z tej sceny kiedy to Snape przyzywa patronusa
Dumbledore: Lily.... After all this time...
Snape: Always

O co chodzi z tym, że Severus posiadał takiego samego patronusa co Lily? Jest to jedyny moment całej filmowej sagi, którego nie rozumiem. :) Książki dość dawno czytałem...

użytkownik usunięty
Kurzi32

Kiedy Harry na tej stacji spytał o to Dumbledora, ten mu odpowiedział, że przecież wie.
Myślę, że dlatego iż się kochali, lub tylko on ją tak mocno kochał.
James Potter miał za patronusa samca łani, bo też kochał Lily, tak jak i Harry. Jednak tylko Sewerus miał tego samego jak ona.

Ok, w porządku dzięki.

ocenił(a) film na 9
MateuszS2010

To jeden z moich ulubionych fragmentów nie tylko w filmie, ale zwłaszcza w książce bo wszystko jest jeszcze lepiej ukazane i wytłumaczone.

ocenił(a) film na 7
MateuszS2010

Ta, ale w książce były lepsze.

ocenił(a) film na 8
MateuszS2010

Czy to jednak Severus był ojcem Harrego czy jak ?

ocenił(a) film na 7
bambus002

nie jasne że nie, on nawet nie był parą z Lily.

ocenił(a) film na 8
alka893

Bo właśnie zastanawiał mnie ten fragment "myśli Snape'a". Czyli jeśli kogoś kochaliśmy bardzo bardzo mocno wtedy mamy tego samego, identycznego Patronusa ?

Filmy obejrzałem już kilka razy, teraz w końcu po latach zaczynam od książek : )

ocenił(a) film na 9
bambus002

Nie. Ojcem Harry'ego był James Potter. Severus był po prostu bardzo mocno zakochany w matce Harry'ego.

MateuszS2010

Cześć, mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego we wspomnieniach Snape'a pokazana jest twarz Voldemort'a który woła go po imieniu. Za chwilę Severus mówi "Nie zabijaj mnie". Do kogo on to mówi i dlaczego?

ocenił(a) film na 9
Laila88

Snape mówi "nie zabijaj mnie" do Dumlbedore'a. Snape najpierw był sługą Voldemorta, podsłuchał przepowiednię o wybrańcu który pokona Voldemorta i przekazał ją Voldemortowi. Jednak Snape wówczas nie zdawał sobie sprawy że przepowiednia mówi o Harrym. Snape był zakochany w matce Harry'ego, kiedy się zorientował że przepowiednia mówiła o Harrym spotkał się z Dumbledorem, aby prosić go, żeby ochronił Harry'ego i jego matkę. Snape powiedział "nie zabijaj mnie" ponieważ bał się Dumbledore'a, zdawał sobie sprawę, że nie w starciu z tak potężnym czarodziejem nie miałby szans.

MateuszS2010

Dziękuję bardzo za odpowiedź;) książki czytałam jakiś czas temu i nie pamiętam już wszystkiego. Jeszcze raz dzięki;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones