PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476021}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
7,7 356 495
ocen
7,7 10 1 356495
6,4 31
ocen krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Jest szansa na film Harry Potter i Przeklęte Dziecko? Oby tak. To w końcu plotki czy nie plotki. Mam nadzieję, że ten film w końcu powstanie. Może nie trylogia, bo nie ma z czego(aczkolwiek kiedyś też by nikt nie powiedział, że z takiej cieniutkiej książeczki jak Hobbit zrobią trylogię). To wszystko zmieści się w jednym filmie, nawet rozszerzonym. Ja już wiem, jak chciałbym, żeby to wyglądało.

Postacie, które chciałbym zobaczyć z książki:
- Harry Potter, Ron Weasley, Hermiona Granger
- Ginny Weasley
- Draco Malfoy
- Rose Granger- Weasley
- Albus Severus Potter, James Syriusz Potter, Lily Luna Potter
- Minerwa McGonagall
- Severus Snape
- Scorpius Malfoy
- Amos Diggory
- Delphi
- Craig Bowker Jr
- Cedrik Diggory
- Jęcząca Marta
- Lord Voldemort
- Dolores Umbridge
- Rubeus Hagrid
Ale i chciałbym zobaczyć też:
- Teddy Lupin
- Molly Weasley
- Neville Longbottom
- George Weasley
- mogłaby być ewentualnie Luna Lovegood

Sądzę, że fabuła tego filmu mogłaby mieć trochę dużych różnic.
- na pewno ponowne filmowanie tego epilogu z Insygni Śmierci byłoby niepotrzebne
- całą akcję zrobiłbym na jednym roku szkolnym Albusa Pottera i Scorpiusa(na 4 lub 5, wahałbym się)
- później, tak jak w książce Albus posłuchałby rozmowę Amosa z Harrym i zaproponowałby mu swoją pomoc, oczywiście musi być tu Delphi, która powinna zachowywać się, jak w książce. Ucieczka z pociągu i rozmowa z Panią z Wózkiem tak samo oraz pobyt w Ministerstwie Magii i próby ocalenia Cedrika.
- ale na pewno chciałbym rozszerzyć te dwie alternatywne rzeczywistości:
+ nie wiem jeszcze, co bym dodał w pierwszej; może ewentualnie klasę Hermiony, jak w praktyce wyczarowuje patronusy i pokazałbym Rona ściskającego się z Padmą.
+ w tej drugiej rzeczywistości byłoby za to co pokazywać: nękanie uczniów przez Umbridge za pomocą Krwawego Pióra i Cruciatusa oraz ukazałbym Umbridge jako śmierciożerczynię z Mrocznym Znakiem i byłaby dla uczniów gorsza niż w ZF; ukazałbym Snape' a jako podwójnego agenta. Po tym, jak opuszcza wraz z Hermioną i Ronem zrobiłbym Pocałunek Dementora na Hermionie i Ronie, ale Snape nie(w końcu umiał wyczarować porządne expecto patronum). Później Severus oszołomiłby Umbridge, a na koniec przybyłby Voldemort i rozegrałby się pojedynek Snape-Voldemort, w którym Voldemort zabija Snape' a, a w tym czasie Scoprpius cofa się w czasie; w tej rzeczywistości nie żyłby również Draco zabity przez Voldemorta, który pokonał Dumbledore' a i tak Voldemort zostałby prawowitym panem Czarnej Różdżki i by jej używał przeciw Snape' owi; wahałbym się, czy McGonagall miałaby żyć w tej rzeczywistości; byłoby mi też żal robić z Cedrika śmierciożercę, zamiast niego zostałby syn Cedrika i zabiłby Neville' a.
- kolejną różnicą byłby brak szlabanu dla Albusa i Scorpiusa, bo oni chcieli tylko ocalić Cedrika, nie wiedzieli do czego doprowadzą, a odwrócili to i to było tak jak by nic nie zrobili.
- później, jak w książce: Delphi się ujawnia, zabija Craiga Bowkera Jr, przenosi się z chłopcami w czasie, ratuje ich Cedrik, a potem powrót do roku 1981, wiadomość na kocyku.
- rozszerzyłbym ostateczną walkę Harry' ego i Delphi. Nie byłaby tak krótka i trochę zacięta. Rozegrałaby się w klasztorze i w jego okolicach. I tutaj po pokonaniu Delphi ona nie trafiłaby do Azkabanu, jak w książce, ale by zginęła(najlepiej od AVADA KEDAVRA z różdżki Harry' ego). Harry poźniej nie patrzyłby na śmierć rodziców, bo tyle razy było to już przerabiane.
- na koniec zrobiłbym jakiś epilog; może Harry uczyłby OPCM w Hogwarcie, a później byłby dyrektorem(bo chyba pierwotnie takie plany miała Rowling co do epilogu Insygnii Śmierci)
- pokazałbym również krótko jako wydarzenie z przeszłości Bellatriks w ciąży i jak rodzi Delphi oraz późniejszą historię córki Voldemorta.
- wspomniałbym też o niektórych kwestiach np. śmierć Petuni Dursley, o tym że Harry utrzymuje kontakt z Dudleyem, ogólnie o życiu Harry' ego po śmierci Voldemorta.
- pokazałbym również, co robi Hagrid 19 lat po śmierci Voldemorta; jak uczy Albusa Severusa.
- wyjaśniłbym w filmie, czy po II Bitwie o Hogwart dla uczniów nadal dostępny jest Pokój Życzeń.
Oby ten film powstał. Ja jestem zwolenników, jak filmów z serii jest dużo, tak jak np. Harry Potter, Gwiezdne Wojny. Najlepiej, by premiera filmu była w międzyczasie między Fantastycznymi Zwierzętami i jak je znaleźć 1-5.

Zastanawiałbym się, jak ukazać Snape' a skoro Alan Rickman nie żyje. Może znajdzie się ktoś podony, może nawet z rodziny Alana.
I jeszcze co zrobić z McGonagall. Maggie już jest w sędziwym wieku, w wieku zaników pamięci, ale ona może jeszcze dałaby radę zagrać McGonagall.

ocenił(a) film na 9
anonim300

Każdy prawdziwy fan serii uznaje tylko siedem części sagi. W mojej opinii ósma część to splunięcie śliną w twarz wszystkich, którzy pokochali Pottera. Ilość absurdów i idiotyzmów jest wręcz niepoliczalna. Przeklęte Dziecko może służyć tylko i wyłącznie do zawijania ryb. Mam nadzieję, że nigdy nikomu nie przyjdzie na myśl ekranizacja tego szmatławca ;)

ocenił(a) film na 10
Indy_6

Harry Potter i Przeklęte Dziecko mi się jednak bardzo podobała i jak dla mnie jest to ósma część sagi. Mam nadzieję, że nakręcą w końcu tę część. Jak będzie nikt ci nie przyłoży pistoletu do głowy i nie będzie kazał ci oglądać!

anonim300

Dziecko Voldemorta to największa glupota tej "książki". Ja uważam Przeklęte dziecko za twór niekanoniczny. To poprostu kiepski fanfik. Ja się dziwię że J.K.Rowling to " przyklepała".... Aczkolwiek po naprawieniu błędów taki film by obejrzał.

ocenił(a) film na 7
Indy_6

Też mi się wydaje, że ta kolejna część jest taka na siłę. Tylko trochę o tym czytałam, bo szczerze nie mam jakoś motywacji, żeby ciągnąć tę historię. Jakoś zakładałam, że 7 książek to koniec, sama autorka mówiła, że nie planuje kontynuacji. Z resztą jakoś smutno mi bo kibicowałam Voldemortowi, który sromotnie ginie :(

Natomiast pomysł, żeby Voldemort miał dziecko... nie jestem w 100% przekonana.Chociaż widziałam swego czasu mnóstwo fanfików o tym. Szczytem absurdu był fanfik, gdy Harry Potter był w ciąży a ojcem dziecka miał być... no nie zgadlibyście - Lord Voldemort.

Przeciw samemu rozbudowaniu postaci Toma Riddle nic bym nie miała, to postać z naprawdę smutną historią. Jakby się zastanowić to nie miał za bardzo szans, by być dobrym, nikt się nim nie zajął gdy była odpowiednia pora i skończył jako potwór.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones