PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476021}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
7,7 356 393
oceny
7,7 10 1 356393
6,4 31
ocen krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Ciężko było żegnać się z Harrym na wielkim ekranie. To było całe moje dzieciństwo, dlatego miałam wielkie oczekiwania względem tego filmu. Szczerze mówiąc, nie zawiodłam się, ani trochę.

Warto było tyle czekać i bardzo dobrze, że ostatnią część podzielili na dwie partie (inaczej wyszłaby ogromna klapa, jak "Książę Półkrwi"). Najlepsza scena? Zdecydowanie śmierć Snape'a i jego wspomnienia - majstersztyk. Ale w zasadzie każda scena zasługuje tutaj na uznanie i nie piszę tego tylko dlatego, że mam do całej serii sentyment.

Rewelacyjne kino, nawet pomimo kilku niedociągnięć.

ocenił(a) film na 10
Purslane

Dajże spokój, scena ze śmiercią Snape'a była najgorsza bo ryczałam jak bóbr i w ogóle chciałam uciec wtedy z kina xD

ocenił(a) film na 8
Purslane

Szkoda że nie wyjaśnili w filmie dlaczego Lili nie była ze snap'em tylko z James

ocenił(a) film na 10
Teashi

Pewnie dlatego że Lily trafiła do Gryffindoru, a Snape do Slytherinu.
Później to już wiadomo

ocenił(a) film na 8
Qarty

No właśnie nie, w książce jest opisane że Snape nazwał Lily szlamą no i potem wiadomo.

ocenił(a) film na 10
Teashi

Ah, no to szkoda :/, ja nie przeczytałem książki niestety, ale obejrzałem całą serię

Teashi

Tak naprawdę wspomnienia nie pokazują, żeby Lily była z Severusem. Byli przyjaciółmi w dzieciństwie i choć Snape w końcu zakochał się w dziewczynie, to ona oddała swoje serce Jamesowi. Severus został sługą Voldemorta, co odsunęło ich od siebie (z poprzednich filmów wiadomo, że rodzice Harry'ego byli w Zakonie Feniksa).
Wersja filmowa po prostu dodatkowo wybiela postać Snape'a. Widz może się domyślić, że poróżnili się o poglądy na temat czystości krwi, w końcu przez pewien czas byli w przeciwnych obozach.

ocenił(a) film na 6
dansty

Film wyszedł trochę krótki. Mogli przedłużyć trochę scenę ze wspomnieniami Snape'a, np. pokazać wszystkie wspomnienia bez omijania tych jednak istotnych szczegółów.}.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones