PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=142402}

Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter and the Half-Blood Prince
7,5 317 224
oceny
7,5 10 1 317224
6,1 27
ocen krytyków
Harry Potter i Książę Półkrwi
powrót do forum filmu Harry Potter i Książę Półkrwi

W książce jak i w filmie wiadomo, że Snape był uczniem Horacy'ego Slughorn'a.
Jak wiadomo Alan Rickman wciela się w postać Księcia Półkrwi czyli w Severus'a Snape'a, a
Jim Broadbent w rolę Slughorn'a.
Logicznie, skoro Slughorn uczył Snape'a to Snape powinien być od niego kilkanaście lat
młodszy.
A JEDNAK!
Jim Broadbent jest MŁODSZY OD ALANA RICKMANA!!!

Jim Broadbent ma 64 lata, a Alan Rickman 67 lat.

Wychodzi na to, że to Snape jest starszy od swojego nauczyciela. To dopiero paradoks...

Alex1212

A kto powiedział, że bohater filmowy ma tyle samo lat, co grający go aktor? Powszechnie wiadomo, że Alan ma 30 lat za dużo w stosunku do filmowego Severusa.

użytkownik usunięty
Alex1212

nie masz się do czego przyczepić? -.- ciekawe jak reagujesz na to, że w amerykańskich komediach licealistów grają 30-letni aktorzy..

ocenił(a) film na 2

Ale to nie jest przyczepka. Uwielbiam Alan'a Rickman'a. Świetnie wcielił się w Snape'a, choć nie tylko w ekranizacjach Harry'ego Potter'a pokazał swój talent.
Wybacz, ale opacznie zrozumiałaś moją wypowiedź. Być może źle obrałam słowa do mojej wypowiedzi, za co bardzo Cię przepraszam, jak i innych użytkowników, którzy przeczytali moją powyższą wypowiedz.

P.S. Nie oglądam amerykańskich komedii. ;)

Pozdrawiam. :)

użytkownik usunięty
Alex1212

Jestem zdumiona.

ocenił(a) film na 10
Alex1212

Stary temat, ale: No i co?
Dużo aktorów ma nie ten wiek jak na swoją postać.

użytkownik usunięty
Alex1212

Na tej samej zasadzie Helena Bonham Carter grająca Bellatriks jest młodsza od wszystkich aktorów grających Huncwotów, mimo, że Bellatriks była o 10 lat starsza od nich.

ocenił(a) film na 8
Alex1212

A te stare seriale? Jezioro marzen, Bervery Hills? 30latkowie grajacy 17... :D

Alex1212

O co wam chodzi, super news i dobrze "obrałaś słowa"

Alan Rickman w ogóle był 20 lat starszy niż Snape, kiedy zaczął się wcielać w postać, więc nie dziwię się, skąd ten paradoks.

ocenił(a) film na 2
mikoszr

Niskie ukłony dla pana Rickmana ;)

ocenił(a) film na 5
Alex1212

Faktycznie. Choć Rickman wyglądał dużo młodziej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones