PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651995}

Hel

4,6 1 791
ocen
4,6 10 1 1791
4,3 3
oceny krytyków
Hel
powrót do forum filmu Hel

-jakaś postać wypowiedziała kwestię "to jest ta dziewczyna" i podała zdjęcie z nią Kailowi - Mulholland Drive
- scena ze striptizetką w klubie - czerwone kotary, mrok, błyskające fleshe na postaciach i podobna muzyka - Twin Peaks
- Jack opowiadający o swoich przeżyciach komuś przez telefon kojarzy mi się z agentem Cooperem i jego magnetofonem, do tego raz krzyknął: "What the f*** is your name" co budzi oczywiste skojarzenie z Mystery Manem z "Lost highway"
- scena Jacka z wybotoksowaną striptizerką w pełnym mroku - Lost highway/Mulholland Drive
- bardzo krótka scena ze zmasakrowaną striptizerką - Lost highway
- facet przebrany za kowboja w klubie - Mulholland Drive
- nocna jazda nocą - Lost highway/Mulholland Drive
- niepokojąco śmiejący się policjanci - staruszkowie w Mulholland Drive z początku filmu
- wg mnie w wnętrze posterunku Policji w jest podobne do posterunku w Twin Peaks, jak i bar w klubie jest podobny do baru w hotelu w Twin Peaks,
- odcięty język może się kojarzyć z odciętym uchem z Blue velvet
- skupienie kamery na twarzach i przerwy w dialogach - styl Lyncha

A co Wy jeszcze wychwyciliście?

ocenił(a) film na 1
MasterXDMQ

Tych nawiązań było tyle, że dla mnie to był zwykły plagiat.

MasterXDMQ

Jeśli twórcy faktycznie chcieli inspirować się Lynch'em to słabo im wyszło a wręcz karykaturalnie!

ocenił(a) film na 5
Santero34

Jaki kraj, taki Lynch... :)))

ocenił(a) film na 8
MasterXDMQ

Powiem przewrotnie. Hel spodobał mi się bardziej niż filmy Lyncha, które obejrzałem. Tak myślę, że wszystko to sobie pisał Jack i tylko tyle jest prawdą w tym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones