PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31419}

Helikopter w ogniu

Black Hawk Down
7,8 314 074
oceny
7,8 10 1 314074
7,4 24
oceny krytyków
Helikopter w ogniu
powrót do forum filmu Helikopter w ogniu

Michael Durant

ocenił(a) film na 9

Michael Durant, pilot rozbitego helikoptera który został porwany przez Somalijczyków. Co z nim?

ocenił(a) film na 7
pojazdowiczxD

Pod koniec filmu, jak zaczynają się napisy to jest napisane że został wypuszczony po 11 dniach.

ocenił(a) film na 10
pojazdowiczxD

Ponadto, wydał nawet książkę opisującą operację, w tym zajście z Gordonem i Shughartem oraz czas spędzony w niewoli, o tytule "In The Company Of Heroes".

ocenił(a) film na 7
pojazdowiczxD

Lol, tak po prostu go wypuścili? Rozumiem, że Somalijczycy, to nie bezmózgie "państwo" islamskie albo talibowie, ale ot tak, to chyba nie został by uwolniony?

ocenił(a) film na 8
Ryloth

Został, w książce jest napisane, że Hassan wypuścił go wraz z przetrzymywanym wcześniej nigeryjskim żołnierzem po 11 dniach. Zostawił ich przy siedzibie MCK. Jak Durant opisywał Hassana i Faraha, to nie pisał tego wprost, ale uznawał ich za ludzi honorowych, ceniących sobie odwagę i męstwo. W każdym sercu znajdziesz choć odrobinę dobroci i taką wykazali się Somalijczycy.

ocenił(a) film na 7
LukeuszLFC

No, skoro tak, to cieszę się, że są jeszcze dowódcy, którzy szanują każde życie. Inni, wiedząc, że za tego żołnierza nic nie dostaną, zabiliby go.

Tak, btw, czy to ty polecałeś mi Willowa i Labirynt Fauna z gatunku fantasy?

ocenił(a) film na 8
Ryloth

we własnej osobie

ocenił(a) film na 7
LukeuszLFC

Willowa ci już opisywałem. Dobry film, baśniowy klimat, przyjemnie się oglądało, ale przy Hobbitach wygląda ubogo, nie mówiąc już o Władcy Pierścieni.

Natomiast Labirynt Fauna obejrzałem w piątek i muszę powiedzieć, że to kompletnie nieporozumienie jeżeli chodzi o fantasy. To dobry, poważny film, ale wojenny. Fantasy to tylko tło, zbyt dużo tam go też nie ma.

ocenił(a) film na 10
pojazdowiczxD

Został po prostu wypuszczony. Zresztą Aidid był bardzo wykształconym wojskowo człowiekiem, a nie rzeźnikiem (fakt, głodzenie narodu nie było dobre, ale chodzi mi o relacje z wrogiem - w tym przypadku USA). Wydaje mi się, że pomyślał "Co mi po tym jak zabiję tego Duranta? On będzie miał traumę do końca życia, więc i tak już tu nie wróci".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones