PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=522}

Herkules

Hercules
7,6 124 415
ocen
7,6 10 1 124415
7,2 15
ocen krytyków
Herkules
powrót do forum filmu Herkules

Hades

ocenił(a) film na 8

Najlepszy czarny bohater Disneya.

ocenił(a) film na 7
Berith7777

Myślę, że zła wróżka ze "Śpiącej Królewny" mogłaby konkurować z Hadesem o pierwsze miejsce wśród czarnych charakterów. No i jeszcze Skaza z "Króla Lwa".

ocenił(a) film na 8
Trojden

Tak tylko mi główn ie chodzi o osobowość-jak baewna była-nie biore za cel jak bardzo był przerażający i zły.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Hades zdecydowanie wymiata! Mój ulubiony czarny charakter :D

ocenił(a) film na 8
Vithica

Gości ma niesamowite teksty,jest niebiańsko ambitny a do tego nerwowy i strasznie szybko sie irytuje;)

ocenił(a) film na 7
Berith7777

Tak jak już ktoś wcześniej zaznaczył, Skaza również jest w tej kwestii mocny. Byś może mocniejszy.

Berith7777

Powiedziałbym inaczej: Najśmiesznieszy czarny charakter Disneya. A najlepszy jest dla mnie Frollo, z Dzwonnika.

ocenił(a) film na 8
Kubasek

Frollo jest zdecydowanie najokrutniejszy,ale to też moze tak wygladac,poniewaz jest człowiekiem,z drugiej strony Scar(The Lion King)zabija nawet własnego brata,lecz nie budzi takiego przerazenia jak wspomniany Frollo,poniewaz jest pod postacia lwa.Ogólnie rzecz biorac,Hades wymiata,w pewnych chwilach filmu jest mi go nawet żal i wzbudza u mnie wspólczucie;)

Berith7777

Oczywiście w przypadku Frolla, "Najlepszy", znaczy "Najgorszy" :)

Berith7777

Zauważyłem, że w "Herkulesie" najbardziej podoba mi się Phil i Hades, a sam Herkules wydawał mi się nudny. Ty też tak uważasz?

ocenił(a) film na 8
Kubasek

Jesli chodzi o Herkulesa to tak.Natomiast Hades i Meg są dla mnie dwiema świetnymi-ciekawymi postaciami tego filmu.

Berith7777

Swoją drogą ciekawe, czy rola Phila była specjalnie pisana pod DeVito? Widziałeś oryginał?

ocenił(a) film na 8
Kubasek

Oryginału niewidziałem,ale chodzi tobie pewnie o to,ze tak bardzo sa podobni tak?Nie wiem czy wiesz,ale przed przystapieniem do rysowania,najpierw dobiera sie aktorów do postaci w scenariuszu,a nastepnie ze szkiców(zarysów postacii) jakie juz posiadaja rysownicy,nadaje sie im rysy twarzy aktorów którzy bedą ich odtwarzać.Zreszta genialnie im to wychodzi(mówie o rysownikach).Wystarczy popatrzeć na Irons'a i Skaze.

Berith7777

Tego nie wiedziałem :)

ocenił(a) film na 8
Kubasek

To teraz mozesz sobie posprawdzać którzy aktorzy grali kogo i porównac ich(sprawdzałem sobie kiedyś tak wszystkich),zobaczysz od razu podobieństwo.

ocenił(a) film na 8
Kubasek

http://norlinreelhistory.blogspot.com/2012/02/disneys-pocahontas.html -tu masz przykład

Kubasek

Generalnie wszędzie na świecie w kreskówkach najpierw nagrywa się ścieżkę dzwiękową, a potem dorysowywuje do niej film/odcinek serialu.

ocenił(a) film na 8
Kubasek

p.s. Szczególnie to zdjecie głowne które ma teraz Jeremy Irons na fimweb,Skaza pod ludzka postacią;)

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
Berith7777

o taaaak.

Berith7777

Phil i Hades wymiata!Może być też Zeus i Pegaz, ale Herkules ostatecznie może być.

ocenił(a) film na 7
Berith7777

Na pewno najzabawniejszy i jeden z najciekawszych i najsprytniejszych. Choć nie jest jednym z najbardziej przerażających. Dziwne tylko, że mimo że jest panem umarłych, to nie wiedział, że Ból i Panik nie zabili małego Herkulesa - przecież to Hades powinien najlepiej wiedzieć, kto jest żywy, a kto martwy. W dodatku ma pod swoją kuratelą Mojry, które przecinają nici życia ludzi, a przecież nie przecięły nici życia Herkulesa. To duża dziura w fabule filmu.

ocenił(a) film na 8
Trojden

Czepiasz się;)

ocenił(a) film na 10
Trojden

Nie zauważyłam tego wcześniej ; ) A to rzeczywiście ciekawe spostrzeżenie. Ale to w końcu tylko bajka więc zdarzają się takie błędy.

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Xemnas z Kingdom Hearts wydaje mi się trochę lepszy, Frollo też.

Berith7777

Popieram Cię.

ocenił(a) film na 8
LordVader345

'Gościu" ma genialny charakter;)

Berith7777

Jak dla mnie najlepszy zawsze będzie Frollo. Hades jest naprawdę dobrą postacią, ale ja sądzę, że czarne charaktery powinni być raczej straszne niż śmieszne ;)

ocenił(a) film na 9
sound_frequency

Hades - no epicka postać pod względem humoru i pomysłu na czarny charakter ;). Jego teksty były naprawdę trafione i przyznaję, że polski dubbing pozytywnie mnie zaskoczył :D

ocenił(a) film na 9
Berith7777

No, jeszcze Frollo był niezły :)

Berith7777

Zła Królowa ze Śnieżki - absolutny numer jeden. Podobnie Frollo z Dzwonnika czy Diabolina z Aurory. :-) Hades jest zbyt komiczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones