PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35798}

Hero

Ying Xiong
7,4 56 656
ocen
7,4 10 1 56656
7,4 14
ocen krytyków
Hero
powrót do forum filmu Hero

Nigdy nie potrafiłem kupić konwencji wuxia czyli "kina latających Azjatów". O ile pogarda fizyki nie przeszkadzał mi w "Matrixie" czy "Wanted", bo zostało to albo wytłumaczone albo miało służyć wyłącznie rozrywce, to tutaj, wszystkie te wygibasy i akcje w powietrzu, po prostu mieszają mi się z poetyką filmu(nawet jeśli miał to być jeden ze środków przekazu). Rozumiem jeśli byłby to jedynie dodatek do filmu, ale niestety walki są tu częstym środkiem do wyrażania emocji i wyglądają zwyczajnie okropnie,zwłaszcza gdy bohaterowie rezygnują z walki na ziemi( najbardziej boli scena gry w ping ponga kroplą wody). Całości można przypisać jakieś tam przesłanie i jakąś tam poetykę(gra barwami, niestety w photoshopie), ale jest ona raczej natrętna(te falowanie szat i włosów w każdej scenie). Film przez to nie jest ani pokazem sztuk walki, które w założeniu miały być tańcem(parę razy się to nawet udało) ani nie jest dytyrambem o ludzkim losie, miłości, zemście itd. Wszystko to ma zbyt duży rozdźwięk, który twórcy próbują maskować zmianą punktu widzenia opowiadanej historii. Skutkuje to jedynie mnożącymi się dziwnymi decyzjami bohaterów i pseudo filozoficznymi naukami i wywodami. Jedynie warstwa wizualna w minimalny sposób sposób rekompensuje mi szerokie ziewy podczas kolejnych lotów z wyciągniętym mieczem i "szlachetnych i pełnych szacunku" dialogów.

ocenił(a) film na 9
katedra

Zwróć uwagę że film posiada dwie płaszczyzny fabularne. Jedną z nich są opowieści związane ze zgładzeniem okrytych sławą wojowników
(Niebo, Śnieżna Zamieć, Złamany Miecz). Biorąc to pod uwagę można ze zrozumieniem przyjąć wszystkie fantastyczne i po-nadnaturalne sceny pokazane w poszczególnych pojedynkach.To przecież opowieść, retrospekcja epicko ubarwiona elementami fikcyjnymi. Natomiast warstwa realna, teraźniejsza to sama wizyta Bezimiennego u króla Qin'a.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones