PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537558}
5,2 17 801
ocen
5,2 10 1 17801
1,9 8
ocen krytyków
Historia Roja
powrót do forum filmu Historia Roja

nawet nie pójdzie na ten film, ale wstawi 10, walnie patetyczny frazes i będzie hejtować każdego kto nie będzie uważał powstania tego filmu za największe wydarzenie od czasu zmartwychwstania Chrystusa, oskarżając o bycie agentem Rosji/Niemiec/Brukseli/Tuska/lewaków/Żydów/Latającego Potwora Spaghetti/ zombie-nazistów/ mumii Tutenchamona/ kosmitów/Sharknada i będzie wówczas uważało, że spełniło patriotyczny obowiązek ?

awksom

NIe, ciekawe jest, ile osób zrobi zupełnie na odwrót.

Okciuk

mam wrażenie że zdecydowanie mniej

ocenił(a) film na 8
awksom

Wiem, że to głupie odpisywać na tak głupie stwierdzenie, no ale raz można...jeśli tak dużo osób daje 10 filmowi, a normalni przeciętni widzowie zapewne od 4-9 to czemu ten film ma średnią 6,2 hm? Możesz mi to wyłożyć z matematycznego punktu widzenia? Bo rozumiem, że nikt nie wstawia oceny 1 w końcu osoby niezainteresowane filmem po prostu go omijają?

forzamilan1

nie wiem jakie oceny dają "normalni, przeciętni widzowie". Spokojnie możesz znaleźć masę ludzi, która mówi że film jest kiepski i dają 2. Nie rozumiem w ogóle Twojego pytania

awksom

A to nie są ci sami, co dają same dziesiątki kinu LGBT?

Last_Ronin

A co ten film ma wspólnego z LGBT?

ada40

Spróbuje dostosować się do Logikarozowychpaskow# i odpowiem pytaniem na pytanie, na pytanie (celowo x2). Co twój post ma wspólnego z moim?

Last_Ronin

Pytam skąd sugestia, że osoby krytykujące film faworyzują filmy o les-gej-bi-trans.
Czy coś jeszcze trzeba przetłumaczyć?

PS nie wiem co to Logikarozowychpaskow# moje życie w większości toczy się poza sferą internetową

ada40

Pewnie dlatego, że fabuła opiera się na odwrotności wartości środowisk liberalnych.

Last_Ronin

a wg. Ciebie o co żołnierze wyklęci walczyli, jak nie o wolność właśnie?

kacperfeelon

Walczyli o pseudo-wolność mniejszości homoseksualnych (bo przecież nikt ich nie zamyka)? A może chodziło ci o wolność do aborcji itp.

Last_Ronin

A może o to, żeby każdy miał prawdo do decydowania o własnym życiu? Żeby każdy mógł być wolny we własnym kraju?

kacperfeelon

A kto jest zamykany? W Polsce są jacyś niewolnicy? A to ciekawe...

Last_Ronin

Jesteśmy masowo inwigilowani, i to do tego od niedawna całkowicie legalnie, dzięki PiSowi. Dla mnie to nie jest wolność.

kosobi

Nie zauważyłem, aby PiS robił naloty na redakcję gazety, zabierał laptopy, pałował ludzi na marszu KOD i podpalał budki ambasady, jedyna opcja polityczna, która faktycznie inwigilowała dziennikarzy to dzisiejsza opozycja. :)

Last_Ronin

Przykro mi, ze jestes tak malo swiadomym obywatelem.

kosobi

Na szczęście, nie dostaję #60groszyzawpis i 50 zł za udział w marszu KOD.

Last_Ronin

Piszesz to na serio? Jezeli tak to nie pozostaje mi nic innego jak wspolczuc przepranego propaganda mozgowia.

kosobi

Jeśli piszesz na swój temat, to jest na to lek, więcej Gazety Wyborczej i TVN-u.

ocenił(a) film na 1
Last_Ronin

Zrobiono nalot na redakcję "Faktów i Mitów", budkę ambasady rosyjskiej podpalili bandyci biorący udział w Marszu "Niepodległości". PiS zarzucał PO nielegalną inwigilację dziennikarzy, co okazało się kłamstwem. Dziś PiS przeprowadziło szereg ustaw, które m.in. legalizują inwigilację wcześniej uznawaną za nielegalną.

skalp_el

http://www.lodz.pa.gov.pl/?pid=10&id=45
Oświadczenie w sprawie "nalotu" na redakcję wydane przez prokuraturę, zwróć uwagę na zarzuty jakie postawiono Kotlińskiemu.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sienkiewicz-kazal-podpalic-budke-przed-am basada-Rosji-Szef-CBA-bzdura-Gmyz-jedzie-do-prokuratury,wid,17545675,wiadomosc.h tml

A tutaj masz kawałek nagrania z Wojtunikiem i Bieńkowską. Szef CBA coś tam wspomina o tej budce ale nie mówi o bandytach z Marszu.

Inwigilacja dziennikarzy nie jest kłamstwem tylko faktem. Przyznaję jednak że w świetle poprzednich przepisów można podważać jej "nielegalność".

Co do ustawy nie chce mi się rozpisywać ale jeśli je porównasz to wcale nie jest taka straszna. No i trzeba było ją zmienić bo poprzednią pisaną przez PO Trybunał uznał za niekonstytucyjną.

Nie podaję Ci tych materiałów jako prawd objawionych ale polecam się wgłębić w temat. W tym kraju nie za każdym wydarzeniem kryje się podstępny Kaczyński.

ocenił(a) film na 1
Bonechewer

Dobrze wiem jakie postawiono mu zarzuty. Było to zatrzymanie prywatnej osoby. Dlaczego więc zarekwirowano komputery i dokumenty należące do redakcji "Faktów i Mitów"?

Sienkiewicz nie kazał podpalić żadnej budki. Bełkot na resorach, a Wojtunik się tego wyparł. Sprawa zamknięta.

Legalna inwigilacja jest faktem. PiS początkowo mówił o nielegalnej inwigilacji dziennikarzy. Nie wiem, czy wymyslił to Błaszczak, czy Szydło, ale faktem jest, że Szydło skłamała w Parlamencie Europejskim mówiąc, że za poprzedniej władzy nielegalnie inwigilowano dziennikarzy. Potem Mariusz Kamiński mówił już o legalnej inwigilacji dziennikarzy (na obradach komisji). A dziś to, o czym kłamał PiS zostało dopuszczone prawnie.

Przecież PO nie wprowadziło takiej ustawy, był tylko projekt, który nigdy nie wyszedł poza fazę projektu. Nie tylko ta ustawa łamie prawo i konstytucję. Cały szereg ustaw przeprowadzonych przez PiS godzi w nasze prawa. Dlatego też PiS prowadzi walkę z polską (także międzynarodową) władzą sądowniczą, która w całości sprzeciwia się działaniom tej partii.

Nie udawajmy, że Kaczyński to szeregowy poseł. Dobrze wiemy, że prezydent i premier i cały rząd są na jego smyczy i łasce. To trochę jak w "House od Cards": gdy Szydło, czy Duda sprzeciwią się woli Naczelnika, to ten może ich nawet postawić przed Trybunał Stanu za łamanie Konstytucji RP. Oczywiście to science-fiction, do czegoś takiego by nie doszło, ale haka na nich ma. I nie tylko na nich.

Zajmuję się zawodowo wyszukiwaniem źródeł informacji, więc nie musisz mi polecać wgłębiania się w temat.

skalp_el

Z oświadczenia prokuratury:

"Przeszukano także siedzibę spółki wydającej tygodnik „Fakty i Mity”. Celem tej czynności było zabezpieczenie dokumentacji finansowej tego podmiotu i innych dowodów mających znaczenie dla prowadzonego śledztwa, bezpośrednio związanych z przestępstwami zarzucanymi Romanowi K."

Właśnie dlatego zarekwirowano dokumenty i komputery.

No jak Wojtunik się wyparł no to rzeczywiście sprawa zamknięta. Ciekawe o czym w takim razie mówił, jakieś pomysły?

ocenił(a) film na 1
Bonechewer

Zarekwirowano dokumenty i komputery należące do redakcji "Faktów i Mitów", a nie Romana Kotlińskiego. Jaki to wielki raban był, gdy policja i prokurator weszli do redakcji "Wprost". A teraz cisza. Na szczęście cała władza prawnicza w Polsce buntuje się przeciwko rządowi. Albo raczej- rząd buntuje się przeciwko władzy prawniczej.

Ale Wojtunik nic takiego nie powiedział. Przecież mam stenogram przed oczami i to widzę.

skalp_el

"P.W.: Widzisz, ale facet nauczył ich, że on dzwoni i on im rozkazuje. I tak samo poszli, spalili budkę pod ambasadą, bo minister osobiście wymyślił taką… wiesz z takiego… "

No to o czym mówi ten facet?

ocenił(a) film na 1
Bonechewer

No właśnie, o czym?

ocenił(a) film na 6
skalp_el

kandyduj!!!!

Bonechewer

Brak mojej odpowiedzi do skalp_el nie jest przypadkowy, znam działalność propagandową owego użytkownika z innych forum (np. Owsiaka). Z prostymi zaczepkami i stwierdzeniami "ja wiem", "ja widzę" "oraz "wszyscy są" nie da się dyskutować.

ocenił(a) film na 6
Last_Ronin

i znowu Bullseye

ocenił(a) film na 1
Last_Ronin

Buaha, true detective :D

Bonechewer

PO zarzuca PISOWI, że łamią wolność słowa, ale co zrobili dziennikarzom, którzy nagrali ich w Sowie i przyjaciołach? Zrobili na nich nalot, grozili i siłą chcieli odebrać nagrania. Hipokryzja goni hipokryzję.

ocenił(a) film na 1
Pawlovsky

"Przez osiem ostatnich lat...".

skalp_el

No i na to już mądrala z "nowych elyt" od 60 groszy za wpis nie odpowiedział... :)

ocenił(a) film na 1
jan_niezbedny0

Przeceniasz się, żaden tam z Ciebie mądrala z elit.

skalp_el

Akurat ja to pisałem o Twoim rozmówcy, więc próbujesz przywalić w sojusznika... :)

Zakręciłeś się po prawie 2,5 roku przerwy w dyskusji, czy po prostu zmieniłeś front?

ocenił(a) film na 1
jan_niezbedny0

Nie ogarnąłem ;) sorry

skalp_el

Na marszu 11 listopada, jedynymi bandytami są anarchiści i antifa z Polski i Niemiec. Prowokują i niszczą, jak we Francji, gdy antifa atakowała policjantów, gdy miała wejść ustawa o nowelizacji pracy. Poza tym polscy i rosyjscy nacjonaliści wytłumaczyli sobie wszystko w listach, jeśli chodzi o podpalenie ambasady Rosji, poczytaj o tym:)

ocenił(a) film na 1
Pawlovsky

Kwa kwa kwa.

ocenił(a) film na 6
skalp_el

i co dzis powiesz? Sienkiewicz sam to zrobił a nie bandyci,chyba ze mowisz o bandytach z policji

ocenił(a) film na 1
kakalaken

Sam zrobił, widziałem na własne oczy jak zapalał zapałkę.

ocenił(a) film na 6
kosobi

Nie jestem za PiSem ale... od niedawna calkowicie legalnie jesteśmy inwigilowani dzięki PiSowi powiadasz? Wowo. Bo za PełO nie byleś inwigilowany, na pewno. Kundle z PO biły wszelkie statystyki jeśli chodzi o ilości podsłuchów więc pieprzenie teraz, że PiS gorszy to jest śmiech an sali i wstyd dla myślących ludzi. Nagle się towarzystwo obudziło, że ich się podsłuchuje bo PO im tak powiedziało. A jak PO nie mówiło, że sami podsłuchują to co tam, był luzik. Normalnie stado baranów

kosobi

A co ma wspólnego PiS z "Rojem"? Chyba tylko to, że PiS ostatnio próbuje przyznać sobie monopol na patriotyzm i na pamięć o "żołnierzach wyklętych". Lepiej trzymajmy się tematu filmu i ew. oddziału "Roja", a nie wchodźmy w bieżące wątki polityczne, bo to raczej nikomu nie wyjdzie na zdrowie. :)

kosobi

KOD wyprał ci mózg? Gdyby w Polsce nie było wolności np. słowa, to nie można byłoby mówić, że w Polsce nie ma wolności... Pojedź na Białoruś i porównaj wolność u nich i u nas.

Pawlovsky

Nie potrzeba uciekać się do ekstremów.

Czy mogę pobrać się z kim chcę? Nie.

Czy moja aktywność w sieci jest legalnie inwigilowana (dokładnie tak jak korespondencja za komuny)? Tak.

Czy rząd publicznie znieważa osoby należące do różnych mniejszości? Tak.

Czy muszę bać się o swoją kobietę, której możliwe komplikacje przy zajściu w ciążę mogą zagrozić życiu? Tak.

Czy jeżeli pęknie mi guma, to czy mogę udać się po "pigułkę po"? Nie, bo dla skretyniałych konserwatystów zapłodniona komórka ma status człowieka. Nie wiem jakim trzeba być debilem, serio.

Czy moje państwo jest świeckie? Nie. Debile kreacjoniści, nasi cudowni rządzący, wycofali z programu nauczania teorię ewolucji.

Ale stój dalej, baranie, za swoim barańskim rządem. Całe szczęście Kaczor kipnie na raka trzustki za góra dwa lata i cały PiS się rozsypie w proch.

kosobi

Czy mogę pobrać się z kim chcę? Nie. Nie rozumiem twojego pytania, chodzi ci o gejów? W wielu krajach nie mogą się żenić, a w niektórych państwach muzułmańskich są zabijani. "Czy moja aktywność w sieci jest legalnie inwigilowana (dokładnie tak jak korespondencja za komuny)? Tak." Za PO było tak samo.
"Czy muszę bać się o swoją kobietę, której możliwe komplikacje przy zajściu w ciążę mogą zagrozić życiu? Tak." Aborcja powinna być legalna, jeśli kobiecie grozi śmierć podczas porodu.
"Czy jeżeli pęknie mi guma, to czy mogę udać się po "pigułkę po"? Nie, bo dla skretyniałych konserwatystów zapłodniona komórka ma status człowieka. Nie wiem jakim trzeba być debilem, serio." Jestem konserwatystą i nie jestem idiotą, oraz tego nie popieram, ale dalej można kupić pigułkę PO.
"Czy moje państwo jest świeckie? Nie. Debile kreacjoniści, nasi cudowni rządzący, wycofali z programu nauczania teorię ewolucji." To samo było za PO, poza tym nie chcesz chodzić na religię? Nie musisz. Chrześcijańskie wartości nie są złe, poza tym PIS zostało wybrane przez dużą część Polaków, demokracja kolego. Dowartościowujesz się, obrażając mnie? Ja cię nie obrażałem, ale widzę, że jesteś debilem.
PS. Za to ty dalej stój za szKODnikami, których popierają UB'eki i ludzie, których odsunięto od władzy, alimenciarz broni prawa kobiet, czy może "Stop dyktaturze kobiet" Sami się wykańczają.

Last_Ronin

Poza tym, jeśli według Ciebie w wolności chodzi tylko o to, żeby Cię nie zamknęli, to bardzo współczuję.

kacperfeelon

Bełkoczesz. To z frustracji czy nienawiści?

Last_Ronin

Współczucia. Pewnie nie znasz.

kacperfeelon

Nie ma sensu dyskutować z osobą, która ma fiksację na punkcie seksualności i słabo włada językiem polskim.

ada40

Zgadzam się całkowicie!