PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=152444}

Historia przemocy

A History of Violence
7,0 26 742
oceny
7,0 10 1 26742
7,3 21
ocen krytyków
Historia przemocy
powrót do forum filmu Historia przemocy

Jak daleko sięga historia przemocy? W rodzinie Toma/Joey'a bardzo daleko. Właściwie od chwili urodzin jest skazany na brata, który cieszy się młodszym rodzeństwem tak bardzo, że postanawia go udusić. Lanie od matki sytuacji nie uzdrowilo. Zło opanowuje Richiego coraz mocniej. Staje się gansterem psychopatą. Brat Joey czy chce czy nie musi się podporządkować. Ale pewnego dnia mówi dość i odchodzi.
Niestety, mroczna przeszłość nie daje się tak łatwo pozamiatać pod dywan. Jak dla mnie film dobry. Walka o inne życie, okupiona jakże wysoką ceną.

ocenił(a) film na 7
renata_35

Ciekawe podsumowanie, chociaż powinno się tu znaleźć ostrzeżenie o spojlerze. No i czy było ono na podstawie filmu ? (tak, wiem, to wychodzi podczas uważnego oglądania), czy też może czytałaś pierwowzór literacki, jeśli taki istnieje... ? Film podobał mi się.

ocenił(a) film na 8
jjarek_filmweb

Oj. Przepraszam, nie umieścilam ostrzeżenia. Wnioski na podstawie filmu. Nie słyszałam o pierwowzorze literackim. Zadziwiające dla mnie samej jest to, jak szukamy usprawiedliwienia dla czynów kogoś, kto wzbudza w nas pozytywne emocje.

ocenił(a) film na 7
renata_35

No niestety tak to już bywa... Zarówno w filmie, jak też i w życiu, przystojnemu i sympatycznemu więcej się wybacza, dzieciak który umie się przymilić i obrócić wszystko w żart może odstawić niejedno świństwo, ładna dziewczyna może sponiewierać faceta a ten nawet tego nie zauważy... Ostatnio przykładem może być film "50 twarzy Greya", który nieoczekiwanie zafascynował niejedną panią. Żona mojego kolegi celowo wyciągnęła go do kina, bo tyle się nasłuchała na jego temat. Bohater jako przystojny i bogaty człowiek wzbudzał zaciekawienie i fascynację swoim postępowaniem, potępienie przychodziło po dłuższym zastanowieniu. Ale gdyby Greyem był człowiek o wyglądzie menela, biedak z nizin, każdy bez wahania nazwał by go obrzydliwym zboczeńcem i zwyrodnialcem. Samo życie. Pozdrawiam. ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones