PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523}
7,1 10 904
oceny
7,1 10 1 10904
7,0 7
ocen krytyków
Historie miłosne
powrót do forum filmu Historie miłosne

wiersz

użytkownik usunięty

w histori ze studentką jest scena, w której przychodzi ona do domu adiunkta a on tlumaczy fragmentem wiersza dlaczego ich związek nie ma szans - niestety nie pamiętam co to za wiersz... może ktoś mógłby mi pomóc (przynajmniej zacytował jego fragment - ten z filmu)

z góry dziękuję za pomoc

Mam za to fragment wiersza czytanego przez studentkę:
"Czym jest róża ?
Czyż nie łodygą cierpienia, na której bladoróżowo zakwita niekiedy chwila, beztroską, delikatną, pachnącą o płatkach natchnionych czyimś wzrokiem, dotykiem czyjegoś wzruszenia ..."

Mam:
"Ja wiem, że Twa uroda nie jedną trudność prześcignie, żeś sobie młoda, ale o czy wy będziecie mówili jak tak nadejdzie wieczór długi?"

ocenił(a) film na 8
Gunia

Dodam tylko, że oryginalnie słowa te wypowiada Radczyni w "Weselu" Wyspiańskiego...

ocenił(a) film na 5
Pawian

Pawian-szacunek.

Gunia

"Ale żyło we mnie oczekiwanie, ostatnia rzecz, jaka mi po niej została. Jakich spełnień, drwin, jakich mąk jeszcze się spodziewałem? Nie wiedziałem nic trwając w niewzruszonej wierze, że nie minął czas okrutnych cudów." :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones