PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647735}
4,0 7 498
ocen
4,0 10 1 7498
4,5 19
ocen krytyków
Hiszpanka
powrót do forum filmu Hiszpanka

Niestety wąskie horyzonty nie pozwalają większości smakować magicznej przygody. Znawcy tematu dostrzegą nadzieję na obranie francuskiej / hiszpańskiej drogi mieszania tematów i zgrabnego zamykania ich w abstrakcyjnym mundurku. Polecam!

wybitny_znawca_kina

Istotnie egzotyczna mieszanka - od telepatów po walki o Ławicę.

ocenił(a) film na 1
wybitny_znawca_kina

Z takim nickiem nie dziwię się takiemu wpisowi. Leczenie kompleksów dużo nie da. Film fatalny, absolutnie źle zagrany, scenariusz do kosza. Nawet kamerzysta nie ratuje filmu, tutaj wszystko jest tak złe, jak tylko to możliwe.

Unibet_78

"Leczenie kompleksów dużo nie da" - typowe wołanie o pomoc. Dlatego nie walczysz z swymi kompleksami? Dlaczego redukujesz się to miernego zjadacza prostackiej kultury? Dlaczego nie wierzysz, że podołasz czemuś ambitniejszemu? Chłopcze weź się w garść i uwierz w siebie!

ocenił(a) film na 1
wybitny_znawca_kina

Nawet nie zrozumiałeś tego co napisałem poprawną polszczyzną, a twierdzisz, że wybitnie rozumiesz film i czytasz w filmie między wierszami tam, gdzie są pustki? Ja Cię proszę, nie grzesz więcej i nic już nie pisz. Ja już dalej nie mam zamiaru prowadzić tej konwersacji, bo jest jałowa.

Unibet_78

Wołając o pomoc uciekasz. Jak mniemam od czasów piaskownicy wiecznie umykasz przed każdym potencjalnym wyzwaniem, egzystując gdzieś w półcieniu, skąd śliniąc obserwujesz niedostępny świat pławiąc się w zazdrości i zawiści.
Jak bardzo zabolą cię moje słowa? Obaj wiemy, że bardzo, ale czy pojawią się znów łzy?

ocenił(a) film na 1
wybitny_znawca_kina

Ty jednak tępy jesteś.... ludzie plują Ci w twarz a ty na to, że pada deszcz... żal

Unibet_78

Ty wczoraj- "Ja już dalej nie mam zamiaru prowadzić tej konwersacji, bo jest jałowa."
Ja dziś - "Jak bardzo zabolą cię moje słowa?"
Ty dziś - "Ty jednak tępy jesteś"

Pojmujesz już czemu nigdy nie staniesz się prawdziwym mężczyzną?

ocenił(a) film na 1
wybitny_znawca_kina

Za to i za to i za to i za to i za to wszystko pana Barczyka szczerze nienawidzę. Bo właśnie taki typ człowieka jego działa tworzą, który to myśli, że coś zrozumiał z jego filmów, że jest wyjątkowy i wszyscy którzy uznają, że to jest badziewie i się tego tak na poważnie to nie da oglądać to jełopy i do szkoły "Na lipę" czytać bo symboliki nie łapiecie i tylko szklaną pułapkę byście oglądali płytkie sanawabicze. Że ten film i nie tylko ten ale że wszystkie pana Barczyka to dno jednak, trochę wspierane przez znanych Polskich aktorów i fundatorów niestety, ale, że dno. Że nadpseudointelektualne i wyraźnie wystrzelane magazynkiem przesadzonego artyzmu gdzie popadnie, po nogach, torsie, rękach, uszach a najczęściej po oczach. Bo to boli kiedy dialogi są tak straszne, że uszy Ci krwawią, że gry słów rodem z podstawówki dla obłąkanych, że nic mądrego nie zostało w tym filmie wielce na dialogach polegającym powiedziane. Nic, null, zero. To żadna przygodna a czysta manipulacja. Że taki Barczyk bierze młody i jeszcze nie wprawiony w kinie umysł i rzuca mu na twarz ten obraz, czy raczej talerz ekskrementów. Większość powie, że to jednak czyste szambo a ta nielubiana mniejszość z problemami i manią wielkości na siłę będzie tej większości udowadniać, że się nie znają i że tylko moja mojsza jest mojsza prawda najmojsza.

Mendoxes

Za drugim razem wyjdzie Ci lepiej.

ocenił(a) film na 10
Mendoxes

Jestem zażenowanym Twym postem.

Mendoxes

A ja obejrzałam ten film z czystą przyjemnością i nie zgodzę się, że jest prześladowany artyzmem i brak w nim fabuły! Mocna strona tego filmu jest umiejętność przeplatania wątków pierwszo i drugoplanowych, bez narzucania widzowi 'ciezkiej' symboliki i bez wyciskania łez z tematów patriotycznych, mimo, że film o takich de facto traktuje. Pięknie zrealizowany, intrygujący, inny, nawet jeśli w końcówce nie do końca spójny, bardzo mi się podobał od początku do końca. Cała historia z wątkiem spirytystycznym tez była ciekawie pomyślana. Rozumiem, że nie każdy lubi takie kino, ale ocena na filmweb jest zdecydowanie za niska i film obejrzeć warto,bo jest świeżym oddechem w polskim kinie:)

ocenił(a) film na 8
jumikao

100% racji. Zdziwiłem się, że mnie ten film nie nudził ani na moment. A podchodziłem do niego jak do jeża.

ocenił(a) film na 2
wybitny_znawca_kina

Tak. Ta nowa, nietuzinkowa jakość, właśnie otrzymała nominację do Węże 2016, jak to napisano: "Za artystyczny bełkot i spektakularnie zmarnowany jeden z największych budżetów w historii polskiego kina."

ocenił(a) film na 9
cyfrowy_baron

A tam wśród przyznających węże siedzą ludzie nieomylni i tak jak oni powiedzą tak myślisz ok twoje prawo ... Ja pozwolę sobie mieć odmienne zdanie ...

cyfrowy_baron

Worek kompleksów nominował? No to chyba za komplement trza uznać.

ocenił(a) film na 3
wybitny_znawca_kina

Słaba ta jakość. Zrozumiałbym nowatorskie podejście do filmu, słabe aktorstwo, być może specjalnie, nijaki scenariusz, ale po prostu wynudziłem się na tym filmie.

chemas

No, ale chyba nie tak jak na najnowszych Gwiezdnych Wojnach czy drugim Dniu Niepodległości?

ocenił(a) film na 3
wybitny_znawca_kina

Nie oglądałem.

chemas

Więc proszę mi wierzyć na słowo - Hiszpanka w porównaniu z nimi to egzotyczny i dopieszczony produkt filmowy. :)

ocenił(a) film na 3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones