PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97334}

Hitler: Narodziny zła

Hitler: The Rise of Evil
7,3 13 112
ocen
7,3 10 1 13112
8,0 3
oceny krytyków
Hitler: Narodziny zła
powrót do forum filmu Hitler: Narodziny zła

który przyczynił się do dojścia Hitlera do władzy. Mianowicie - ogromna bieda, głód i bezrobocie, jakie dotknęły Niemcy. Hitler swój potencjał polityczny zbudował nie tylko na obietnicach odbudowy Niemiec po kompromitacji, ale przede wszystkim dlatego, że obiecał ludziom chleb i pracę. Jeno raz w filmie wspomniano, że chleb kosztuje 500 tysięcy marek, i nie kontynuowano tego wątku. To jest ogromny minus, za który lecą dwie oceny w dół.

ocenił(a) film na 8
karras

Masz rację, ale ogólnie film bardzo dobry.

ocenił(a) film na 8
karras

dokładnie, twórcy filmu skupili się praktycznie wyłącznie na kwestii antysemickiej (widocznie mieli jakieś powody ;) ), dlatego film nie odzwierciedla prawdziwej historii dojścia Hitlera do władzy. Mogło być 9/10, a z tego powodu będzie jedynie 8

ocenił(a) film na 8
spurscfaniak

Bo ten film pewnie robili żydzi.. Nie wspomnieli o stosunku Hitlera do cyganów.. O wielu waznych rzeczach tez nie.. A o żydach - Caly film..

karras

Innym ważnym aspektem dojścia Hitlera do władzy, a również bardzo często pomijanym (filmu nie widziałem, ale domyślam się że tutaj również o tym nie wspomniano) są powiązania Hitlera z Towarzystwem Thule.

karras

Ja jakoś widziałem ukazana biedę i bezrobocie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones