PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 527
ocen
7,2 10 1 245527
5,5 25
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Elfiki

ocenił(a) film na 9

Mam problem. Mianowicie : czy małe elfy rodzą się duże, skoro elfy się nie starzeją? A może starzeją się tylko do pewnego momentu? A może są hodowane tak jak uruk-hai? (choć licze, że tak nie jest)

Ps: Jak wyglądałoby dziecko Tauriel i Kiliego?

ocenił(a) film na 9
Thorondor

Dziecko Goblin-Mutant
Tzw. Hemogoblin

użytkownik usunięty
Thorondor

Uruk-hai się nie hodowało, rozmnażali się normalnie :) z tym wychodzeniem z ziemi to tylko wymysł reżysera

ocenił(a) film na 9

A ja podziwiałam Sarumana za wynalezienie in vitro...

ocenił(a) film na 3
LadyLannister

Valarowie ekskomunikowali go za zabijanie zarodków.

ocenił(a) film na 9

Co mnie to? Ja chce wiedzieć jak powstają elfy!

ocenił(a) film na 5
Thorondor

No więc widzisz mój mały... Jak tatuś elfka kocha mamusię elfkę to się wtedy do siebie zbliżają. Zbliżają, się, zbliżają się, ktoś nakręci z tego film i wrzuci na serwis z filmami dla dorosłych, no i jak jest po wszystkim to tatuś elf zostawia w mamusi elce nasionko, które kiełkuje, od czego mamusi elfce rośnie brzuszek. Rośnie, rośnie, rośnie, w końcu powodując u mamusi elfki niewyobrażalny ból, jej rozdęty brzuch zaczyna uciskać jelita, co powoduje do uniemożliwienia wydalania, zaś zapchane na wpół uformowanym kałem jelita pęcznieją, dochodzi miejscami do perforacji, zatrucia organizmu i krwotoków wewnętrznych. Wtedy tatuś elfik bierze odpowiednio ostry miecz i kończy cierpienia mamusi elfki wycinając dziecko z jej brzuszka.

I to jest właśnie drogi brzdącu, cud narodzin.

ocenił(a) film na 9
PaladinRage

Nie o to mi kretynie chodzi. Mam na myśli to czy dorastają tylko do pewnego momentu czy rodzą się od razu dojrzałe.

ocenił(a) film na 5
Thorondor

"Co mnie to? Ja chce wiedzieć jak POWSTAJĄ elfy!"

Musisz poćwiczyć jeszcze klarowność wypowiedzi, dziecino.

ocenił(a) film na 3
Thorondor

Byłoby mutantem nie mającym prawa bytu w Śródziemiu tak jak i romans karła i rudej.

JBridges

Powiało trochę Sapkowskim.

Thorondor

Mam zbliżony problem. Tolkienowskie elfy reinkarnują, ich duchy po odpowiednio długim oczekiwaniu w halach Mandosa mogą ponownie przywdziać cielesną formę. I teraz pytanie jak to wygląda. Wykorzystanie poprzedniego ciała odpada, nikt raczej nie rozkopywał grobów Glorfindela czy Finroda i nie transportował ich zwłok przez morze. Mamy więc dwie opcje: rodzą się z innych matek, albo w Valinorze istnieje ogromny magazyn ze sklonowanymi ciałami elfów. Coś takiego:

http://evepodcasts.com/wp-content/uploads/2013/06/clone-vat-storyhead.jpg

Osobiście nie wiem na którą opcję się zdecydować, a wy jak myślicie?

ocenił(a) film na 3
Xoxoxox

"Pozbawiona domu fëa, jeśli wybrała powrót do życia lub gdy otrzymała na niego pozwolenie, wchodziła w świat Wcielonych poprzez powtórne narodziny. "

lolpus

Z tego co widzę ostatecznie zdecydował się na kadzie z klonami:

http://valarguild.org/varda/Tolkien/encyc/papers/Amaranth/DeathinTolkien.htm

ocenił(a) film na 3
Xoxoxox

Zarówno jedna jak i druga wersja znajdują się w HoME, tyle że w dwóch różnych tomach.
Trzeba pamiętać, że to jednak tylko zbiór notatek, być może Tolkien nie zdecydował ostatecznie jak to miało wyglądać.

ocenił(a) film na 9
Xoxoxox

Ja o życiu ty o śmierci. Chyba się nie rozumiemy. ;)

ocenił(a) film na 7
Thorondor

Do pewnego momentu Elfowie dojrzewają tak jak ludzie (tylko znacznie dłuuużej):, rodzą się, osiągają dorosłość, a potem... starzeją się, owszem, ale tylko duchowo, wiek mogą zdradzać np. ich oczy. Z upływem lat odczuwają oni znużenie pobytem na Ardzie, który wzmaga tęsknota za Morzem. Więc tak naprawdę ich nieśmiertelność jest, paradoksalnie, przekleństwem, brzemieniem, które muszą nieść.

Dziecko Tauriel i Kilego? :D Super - hiper wojownik o nadelfich i nadkrasnoludzkich zdolnościach, piękny, smukły i zarośnięty :P Ale parafrazując wypowiedź Aidana Turnera z jakiegoś wywiadu zza kulis: "Trudno byłoby robić pewne rzeczy z taką żoną jak Tauriel" xD

jesiennamuza

Ciekawe, co miał na myśli. Owszem, zatańczyć na przykład się nie da, na rękach też jej nie będzie nosił... Ale cała reszta jest raczej do zrobienia ;)

ocenił(a) film na 8
Ithunn_T

Oj chyba tak. W końcu.... LIFE FINDS A WAY
http://www.reactiongifs.us/wp-content/uploads/2013/11/life_finds_a_way_jurassic_ park.gif

tak odnośnie potomstwa krasnoluda i elfa. xd

ocenił(a) film na 7
Ithunn_T

Dla chcącego nic trudnego - ale wypowiadał się sceptycznie ;P

ocenił(a) film na 6
Thorondor

tez mnie to interesuje.... np. elrond wyglada starezej od innych elfowo

rotanimod

Elrond według książkowego opisu wyglądał na wojownika w sile wieku, od którego jednocześnie biły mądrość i majestat starego króla. Oczywiście do takiej roli nie mogli wziąć dwudziestoparolatka.

Jednocześnie w tych ekranizacjach (tzn. w LOTR też) drugoplanowe elfy co do zasady wyglądają jak hermafrodyty z zatwardzeniem. Z wyłączeniem ostatniego Hobbita, w którym wyglądają jak słaba animacja z gry komputerowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones