PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 592
oceny
7,2 10 1 245592
5,5 25
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Największym absurdem tej serii jest sam tytuł "Hobbit". Bilbo pokazywany jest co kwadrans na 6 sekund jak śpi lub się budzi. Po rekordowych 20 sekundach dostał w łeb i poszedł spać.
Ten film zyskałby u mnie może 4/10 gdyby nie to, co wypisałem pod spodem.

Sceny śmierci nie poruszają. Ogólnie postacie są bardzo słabo wykreowane, dlatego oglądający nic do nich nie czuje.

Ludzie w tle się zabijają, po środku kółko gdzie rozmawia dwóch brodaczy. Aha.

Tytułowa Bitwa rozciągnięta praktycznie na cały film, gdy w książce to zaledwie 5 stron.

Legolas łamie wszystkie prawa fizyki. Jeszcze bym to zaakceptował gdyby to wyglądało fajnie, ale niestety- wyglądało żałośnie.

Beznamiętny koniec, słaby, przewidywalny...

Tyle z mojej strony. Przepraszam wszystkich fanów. Szanuję Wasze zdanie, ale mogę też powiedzieć moje. :)

Slizzzer

Polecam ci Władce Pierścieni to jest najlepszy film Fantasy według mnie. W roku 2016 odbędzie się premiera filmu Warcraft który może być lepszy niż Hobbit.

wort801

Zaraz Warcart?! Spoko! Dzięki za info!

LordVader345

Warcraft :) i spoko :)

wort801

No co fajnie że jest ekranizacja

użytkownik usunięty
wort801

a Warcraft też w Śródziemiu? wiesz w gry nie grałem w sumie, ale wiem ze są tam orkowie ...

Nie ale orkowie tam też są.

użytkownik usunięty
wort801

to że orkowie są to wiem :P kurdę szkoda ...

Czemu szkoda ??

użytkownik usunięty
wort801

Bo tęsknie za Śródziemiem, jakiekolwiek by nie było :(

Ja tam teraz czekam na Warcrafta

użytkownik usunięty
wort801

też czekam :) mimo wszystko

Warcraft ma wiele więcej ras niż Śródziemie..

użytkownik usunięty
wort801

a elfy są powiedz że tak :)

W świecie Warcrafta są Elfy i Nocne Elfy tylko nie wiem czy w pierwszej części będę

użytkownik usunięty
wort801

kurczę ^^ liczę że jakaś elfka skradnie moje serce jak Galadriela lub Arwena raczej ich nie zastąpią ale skraść mogą :)

No mogą :) najbardziej mi szkoda Elfki Sylvanas która zmieniła się w nieumarłą......

użytkownik usunięty
wort801

ojć :( chyba się popłaczę

Elfy też są w serii Dragon Age

użytkownik usunięty
wort801

ooo dzięki

Ale filmu jak na razie nie planują niestety..

użytkownik usunięty
wort801

szkoda :(

W Sadze o Wiedźminie też są elfy a film jest na wczesnym etapie produkcji. Być może Bagiński doda do swojego filmu jakiś epizod z tą rasą :)

użytkownik usunięty
wort801

nie tylko według ciebie Władca Pierścieni, to najlepszy film fantasy , według mnie też :)

ocenił(a) film na 6
wort801

Spodziewałam się, że napiszesz GW :P aaa tu Warcraft, no proszę :D

calays

GW to bardziej Sci-fi albo jak niektórzy opisują Space Fantasy

ocenił(a) film na 4
wort801

A nie space opera? :)

Belief

A space opera to dziwne określanie jak dla mnie ale Space Fantasy też ktoś wymienił ...

ocenił(a) film na 4
wort801

Dla mnie sci-fi to sci-fi, osobiścietego nie dzielę :).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
spycialec

ale wszędzie podają że to sci fi bardziej. A tak w ogóle byłem ciekawy gdzie się pojawił ten który, uważa Drużynę Pierścienia za najlepszy film Śródziemia i się z nim zgadzam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
spycialec

Ale to nie jest wymyślony świat. Przecież działo się to dawno temu w odległej galaktyce.

TymekBR

Na tej zasadzie to Śródziemie też nie jest wymyślonym światem, bo to prehistoryczna Europa.

calays

A ogólnie to na SW najbardziej czekam :)

ocenił(a) film na 6
wort801

Tak myślałam :) Może same GW nie ale czekam na Serkisa :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
wort801

Tylko czekać aż Warcraft zmiecie biedne hobbiciątka.

użytkownik usunięty
Slizzzer

przyjacielu nikt tu nie mówi że to najlepszy film fantasy ! Najlepszym filmem fantasy XXl wieku jest jak na razie Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia :)

ocenił(a) film na 6
Slizzzer

Z wszystkich części, najlepszy moim zdaniem jest Hobbit: Niezwykła podróż. Najwięcej motywów z książki, i film "kręci się" przy głównym bohaterze. Masz racje sceny śmierci są słabe. Jedynie śmierć Thorina, ale tylko dlatego, że Martin odegrał kawał świetnej roboty przy tej scenie, bez niego byłaby klapa. Daje sobie jeszcze nadzieje i czekam na wersję EE, ale wersja kinowa choć bardzo fajna, ma jednak wiele "ale".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Żadna bzdura, wyraził swoje zdanie, akurat ma rację w tym, że książka opowiada losy Hobbita a my w filmie (cz.3) zagłębiamy się bardziej w losy bohaterów postronnych / bądź nie istniejących wg książki. To jest czysty fakt, któremu nie da się zaprzeczyć.

calays

Film to film, książka to ksiażka. Nie podał żadnych argumentów.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

A film na podstawie czego jest? To jest kiepskie wytłumaczenie z twojej strony, ponieważ jak wcześniej ci pasowało to powoływałeś się na książkę, jak akurat ten "argument" nie był na rękę to piszesz to co powyżej. ;/

"Największym absurdem tej serii jest sam tytuł "Hobbit". Bilbo pokazywany jest co kwadrans na 6 sekund " - wklejam gdybyś przeoczył ten fragment wypowiedzi autora tematu.

Osobiście nie liczyłam dokładnie co ile (i na jak długo) tytułowy bohater sie pojawia lecz nie trzeba być geniuszem matematyki aby zauważyć, że jest on pokazywany dość oszczędnie na ekranie. Mając przy tym porównanie do innych postaci. Owszem nasz hobbit dostał kamieniem w głowę, i "przespał" bitwę, lecz nim to się wydarzyło miał trochę pracy a mimo to w filmie postawili na POSTACIE NIEISTNIEJĄCE I ABSOLUTNIE NIC NIE WNOSZĄCE DO FABUŁY FILMU.


+ na końcu autor tematu napisał:
"Tyle z mojej strony. Przepraszam wszystkich fanów. Szanuję Wasze zdanie, ale mogę też powiedzieć moje. :)"

tym bardziej nie rozumiem twojego komentarza - "Bzdura. Żegnamy z tego forum." .Niezbyt miłe, a kiedyś mi pisałeś, że ty tylko "chamski/niemiły" jesteś dla osób które specjalnie piszą złośliwości na temat filmu i jednocześnie są chamskie/ niemiłe dla użytkowników którzy im odp.

Wnioski wynieś sobie sam.

calays

Haha i myślisz, ze ja to będe czytał? Skończyły się te czasy. Temat do usuniecia.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Nie wiem co jest śmiesznego... chyba, że śmiejesz się z samego siebie to proszę bardzo. To dość żałosne, ale jaki komentarz taka osoba.

calays

To współczuje tej gadatliwości. Takie gadanie moze być często irytujące, także współczuję twoim znajomym.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Jakoś nie marudziłeś gdy broniłam twojego tyłka. Znów musisz (nie wiem) poczuć się zagrożony? Bo to właśnie teraz robisz, czujesz się "pewnie" to odstawiasz cyrki na forum, a jak znów ktoś na ciebie doniesie to będziesz się chował? Przynajmniej tak robiłeś w dość obszernym przedziale czasowym z tego co pamiętam.

Dziękuję, świetnie dogaduje się z moim znajomymi !
Irytujące są osoby (wg. mnie), które nie posiadają ciekawy tematów do rozmowy = nudna. Jak masz nudnych znajomych to nie moja wina.(wniosek do komentarza).

Poza tym... nie po to potrafimy mówić (komunikować się) aby milczeć!

(pewnie w ramach złośliwości zaraz napisze mi, że cię to nie obchodzi a ja tylko odp. na twój komentarz do mnie w tej kwestii).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Yhm... nic takiego nie robisz?

Kamil czy twój komentarz nie został czasem zablokowany?
Wnioski ponownie wynieś sobie sam.
I nie śnij tyle na jawie!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones