PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 581
ocen
7,2 10 1 245581
5,5 25
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

1) Bilbo w Erebor i jego przemowa o pamięci - strzał w dziesiątkę, idealnie odnosi się do przemiany bohatera i tego co zrobi aby w kontynuacji tej historii do niedoszło do tego, że będziemy pamiętać tylko tych, których już nie ma … choć nie do końca jego dobra wola pomorze wszystkim.

2) Smaug niszczy Miasto na Jeziorze – może to dziwnie zabrzmi ale to jest piękny widok, zwiastuje fale nadchodzących wydarzeń no i to ostanie „show” naszego Smauga – Króla ;)

3) Nie wiem czy to sam PJ decyduje czy ktoś inny... ale piosenka Pippina, która rozpoczyna się dokładnie od sceny gdy widzimy wędrujących ocalałych i spalone miasto w tle to najlepszy wybór jaki padł, aż się łezka w oku kręci i robi się człowiekowi po prostu smutno…. Nieszczęścia nadchodzą. Bardzo się cieszę, że to właśnie piosenka z Władcy Pierścieni gra „pierwsze skrzypce” a nie inny utwór / czy muzyka - wiemy z Powrotu Króla czego dotyczy ten utwór, dopełnia całości, nie musimy widzieć nawet co dzieje się w scenach gdyż ta piosenka zwiastuje to o czym wiemy.

4) Sceny w Królestwie krasnoludów dodają smaczku ale nie pokazują wszystkiego i dobrze;) Thraundil w Dal – niecodzienny widok jak najbardziej na plus. Wiemy, że nadchodzi bitwa oraz ingerencja elfów w bieg historii dużo większa niż ta zaprezentowana w Pustkowiu.

5) Dol Guldur – Galadriela i Gandalf - tak, to jest to na co czekałam i wszyło perfekcyjnie nie ma do czego się przyczepić ta scena jest dla mnie przynajmniej jedną z najlepszych w tym materialne.

6) Ereborn i kompania, która wyrusza na wojnę – i to przeczucie, że oni idą na śmierć.

7) Bard + Elfy – jak na razie PJ idzie ci dobrze, sceny zachwycają, dobrze widać lekką niepozorność Barda, iż nie do końca wie jak się zachować …. Przecież ledwo przedchwilą był zwykłym mieszkańcem a teraz stał się przywódcą i musi podejmować decyzje.

8) I mamy pierwszą „dziwną” scenę – pierwsza reakcja - co to ….. jest ?!?!?! – błagam PJ nie zrób z tego wózka (???) z górskimi kozłami/kozicami (???) kolejnej akcji w stylu „ucieczka Radagasta ” bo będzie nie fajnie ;/

9) Bard i Thorin - skurczybyk (za przeproszeniem) przemiana Thorina jak się patrzy! Czekałam na ten moment kolejny do listy ulubionych z tego zwiastuna. Emocje genialne utrzymane i ten głos Thorina ahhh… szykujcie się na bitwę!

10) Co PJ ma z tym wózkiem? Błagam oby nie było kolejnej „fajnej” akcji pod publikę w czasie starcia bo to będzie przesada … ale nie zniechęcajmy się dalej proszę!

11) Azog i armia – Azoga nie lubię więc mi przeszkadza ale sama armia ;D ah …. Za chwilę rozpocznie się Bitwa Pięciu Armii

12) Bolg i Bilbo – ah czyli jednak Bilbo nie zakończy swojego udziału w wojnie w sposób książkowy …. Zobaczymy co z tego będzie, jestem zainteresowana ;)

13) PNIE PANOWIE –mamy górskie kozice a nie „świnki”? I co teraz? Jesteście na tak czy na nie??? Ja na razie mam mieszane uczucia „ani mnie to ziębi ani grzeje”. Zobaczymy.

14) Bard a po tej scenie Oko Saruona - dopełnienie materiału bardzo dobre … przyznam, iż czekam na motyw Saurona i Oko w tym materialne to dla mnie duża przyjemność, cieszę się, że motyw ten został pokazany dodatkowo sprawia, iż możemy sobie pomyśleć „no teraz to będzie …..” wszak wiemy czego zwiastunem jest Oko Saurona.

15) I ostanie momenty z piosenki + scena łuczników – dla mnie kolejny strzał w dziesiątkę, świetnie balansowanie emocjami gratuluję temu kto składał ten materiał lub wymyślił taki a nie inny przebieg.

16) „ostatni raz” …………….

Moje oczekiwania zostały spełnione, mam jedno "ale" jednak nie psuje mi ono całości z czego bardzo się cieszę. Dziękuję PJ teraz czeka na ten konkretny zwiastun a jakie są wasze odczucia???

calays

Takie jak twoje, tyle ze ja jestem zachwycony szarża krasnoludów. To będzie mega epickie. Poza tym w książce mamy cos o owcach (że żyły w tych terenach i były wypasane), wiec czmu nie kozły? W końcu to górkie zwierzeta i mogły zyc w Żelaznych Wzgórzach. To najlepsza scena zaraz po Galadrielii. A i jeszcze I HAVE WILL WAR! I ostatnie słowa Thorina - Piekne!!!

kamilxxx09

Dla mnie kozły też nie przeszkadzają. Oraz ta krótka scena ataku Smauga na Laketown... Wspaniały trailer.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Tylko mnie te kozice takie pocieszne się wydają ;p haha jestem ciekawa koniec końców jak będę je odbierać już w kinie :)

ocenił(a) film na 5
kamilxxx09

Armia Daina żelazno stopego przymaszerowała z kapcia - krasnoludy z uwagi na wzrost i budowę ciała nie jeździły na wierzchowcach - wyjątkiem był Gimli .... owce to oni wypasali regularnie na mleko mięso i wełnę - te kozy to typowo Warcraftowskie zapożyczenie.

Joseph88

Niech sobie będzie. Wazne ze pasuje i nadaje klimatu.

ocenił(a) film na 5
kamilxxx09

A w zasadzie odwołanie do mitycznego Thora który jeździł po nieboskłonie rydwanem zaprzęganym w kozy ....

Joseph88

No prosze. Tego nie wiedziałem :)

ocenił(a) film na 10
kamilxxx09

Na trzeciej stronie tego tematu użytkownik Nerwen_AG dobrze wyjaśnił dlaczego krasnoludy dosiadają tych kozłów i dzików.

calays

To pomorze razi w oczy ale to pewnie slownik ;)

ja sie przylaczam, nie ogladalam az tak wnikliwie ale wszystko ok poza pedzacym wozkiem, nawet moj ojciec zwrocil uwage na spiew Pippina wiec cos w tym jest :)

ocenił(a) film na 6
sabciaa

Przepraszam ;) ja od wczoraj mam problem - przez 30 minut walczyłam aby odmienić słowo „pal” taki drewniany – ale po co ja się produkuję skoro „on” wie lepiej. Przyznam, iż wczoraj na „łapu capu” pisałam szybko bo miałam gigantyczną burzę eh ;/ Przepraszam raz jeszcze sprawdziłam raz na szybko ale bałam się tego, że „coś odwalę” i proszę jest!

calays

Nie ma za co przepraszac :)

ocenił(a) film na 10
calays

A propos Galadrieli - Te jej nogi wyglądają staro, nie jak u elfki. Ciekawe, czy odmłodzą je w komputerze, tak jak np. twarz Iana Holma.

ocenił(a) film na 6
SmaugTheGolden

To chyba byłaby już duża przesada ;D ale kto wie ;p

ocenił(a) film na 10
calays

Coż - wydaje mi się, że Jackson nie czuje oporów w poprawianiu absolutnie wszystkiego komputerowo, więc zdziwił bym się, gdyby zrobił wyjątek.

SmaugTheGolden

Hah coz za dazenie do perfekcji ;)

ocenił(a) film na 10
calays

Bardzo dobry opis mam podobne odczucia

ocenił(a) film na 6
calays

Generalnie mam podobne odczucia do całości jak Ty, czepić się moge tego nieszczęsnego ujeżdżanego po kiego grzyba przez Barda wózka Legolas-Bombur style, a z dwojga złego wolałbym świnki, koziołki matołki nie pasują mi do krasnoludów. Jedyne dwa mankamenty dla mnie, reszta kapitalna, epickość aż sie wylewa.

ocenił(a) film na 6
Morinehtar

>"ujeżdżanego po kiego grzyba przez Barda wózka Legolas-Bombur style" - no właśnie to mi jakoś najbardziej przeszkadza z zaproponowanych pomysłów przez PJ .... mam nadzieję, iż ktoś zmieni koncepcję albo będzie to krótka scena.

ocenił(a) film na 6
calays

A może PJ szykuje niespodziankę i Bard zainstaluje balistę na tym wózku, co by w odpowiednim momencie wyfrunąć w powietrze i w slow motion ugodzić Smauga w miejsce bez łuski z bliższego dystansu? Takim wyczynem nie zostawiłby na Legolasie suchej nitki...

ocenił(a) film na 6
calays

A może PJ szykuje niespodziankę i Bard zainstaluje balistę na tym wózku, co by w odpowiednim momencie wyfrunąć w powietrze i w slow motion ugodzić Smauga w miejsce bez łuski z bliższego dystansu? Takim wyczynem nie zostawiłby na Legolasie suchej nitki...

ocenił(a) film na 6
Morinehtar

hahah tak, z pewnością ten wyczyn przyćmiłby Legolasa ;)

ocenił(a) film na 7
Morinehtar

Koziołki w sumie lepiej niż dzikie świnie hasają po nierównym terenie, a krasnoludy w sumie wywodzą się z gór :D Ich naturalne środowisko

użytkownik usunięty
calays

Pomorze? Jakie pomorze? Pomorze Gdańskie? Co wy ludzie macie z tymi błędami? Ten teaser tak na was działa???

ocenił(a) film na 7

No ja u siebie parę naliczyłem ale przed wysłaniem poprawiłem :D

ocenił(a) film na 6

Nie, już wyjaśniłam powyżej ;p „pomorze” - przynajmniej tak korektor sądził ;) przepraszam

calays

Każdy może się pomylić :)

ocenił(a) film na 4
calays

Cóż nie rozpracowywałam tak tego trailera jak Ty... Sceny Gandalfa i Galadrieli są najlepsze z całego zwiastunu. Podoba mi się też początek z Bilbem. Jakoś tak mnie "zapewnił", że teraz będzie mocne uderzenie. A nie było. Smaug super to wcale nie jest okropne, że nam się podoba jak niszczy miasto. Podoba mi się też Thranduil. Zwłaszcza ta scena gdzie chodzi po ruinach koło trupów. Mocna. Bard i elfy też na plus. Orcowie nigdy mnie nie fascynowali więc są mi obojętni. Wózek? O co biega? Co to ma być? Mam to polubić czy nie? Ja nie mam jeszcze pojęcia czy mi się to podoba. I na koniec coś co mnie irytuje, głupia Tauriel i Legolas, którzy dostali zdecydowanie za dużo czasu w tym teaserze. Ok mogli być, ale jest ich za dużo. Wolałabym zobaczyć zamiast nich coś bardziej wartościowego.

Podsumowując prócz Galadrieli i Gandalfa nie pokazali nam nic znaczącego. Widać, że najlepsze trzymają na koniec. No, ale tego można było się spodziewać. Prawda? :)

ocenił(a) film na 4
Belief

" I na koniec coś co mnie irytuje, głupia Tauriel i Legolas"

Czymś trzeba przyciągnąć potencjalne fanki sagi Zmierch.

ocenił(a) film na 4
Anthrax91

:(((((((((

No tak. Zapomniałam o innych fanach, którzy mają napełnić sakiewki twórcom.

Anthrax91

Bez przesady :) wydaje ci się :)

ocenił(a) film na 4
Belief

Ten wózek najgorszy. Rozumiem, że to ma lżejszy ton niż LOTR, ale... no właśnie, to wciąż to samo uniwersum. Wygląda to strasznie kiczowato. Zwłaszcza przy tych bardziej poważnych scenach. No ale to "pomieszanie" występuję od "jedynki", więc to po prostu utrzymywanie obranego kierunku (czy raczej dwóch, różnych kierunków w jednym filmie). Ale ogólnie to jestem zadowolony z trailera, bardzo klimatyczny.

Banner

Takie wozy były chyba w Dale. A co mieli samolotami latac? Dajcie już spokój.

ocenił(a) film na 10
Banner

Mi się te wózki z jakiegoś powodu podobają :)

ocenił(a) film na 8
SmaugTheGolden

Mi z jakiegoś powodu też. :)

ocenił(a) film na 5
SmaugTheGolden

Mi też się nawet podobają :)

ocenił(a) film na 6
Banner

o tego słowa szukałam - "kiczowato", wszystko jest pięknie ładnie ale ten nieszczęsny pojazd jest po prostu kiczowaty, masz rację.

ocenił(a) film na 7
Banner

Cały trailer był mroczny, smutny wszystko do siebie pasowało..aż do momentu z wózkiem :(

ocenił(a) film na 7
Banner

Cały trailer był mroczny, smutny wszystko do siebie pasowało..aż do momentu z wózkiem :(

ocenił(a) film na 6
thorin3

ah te wózek ;p "strzał w stopę" - podoba mi się zwiastun ale na Boga, PJ co cię podkusiło z tym wózkiem ;p?

ocenił(a) film na 7
calays

Też się zastanawiam :P

calays

Może żeby dzieci lepiej się poczuły w kinie gdy tą scenę zobaczą :)

ocenił(a) film na 6
Belief

Też mi się wydaje, że naszej dwójki elfów jest za dużo wolałabym Bilba, ale on to "gwiazda" produkcji więc za dużo nie pokażą ;/ ale powiem tak - emocję są, i czekam na więcej! :) Chociaż jest jedna sprawa - nie uważasz, że jest "za jasno"? w sensie te przygotowania do bitwy itd. wszystko utrzymane w takich ciepłych odcieniach ... chyba, że ma to być kontrast dla samej Bitwy Pięciu Armii (???)

ocenił(a) film na 4
calays

Lubię jak jest jasno bo wszystko widać, więc mi to nie przeszkadzało. Ale wydaje mi się, że te sceny będą jeszcze poprawiane i być może je przyciemnią.

ocenił(a) film na 6
Belief

hahah ;D a na to nie wpadłam, że można lubić jasność - bo dobrze widać ;) ale przecież sceny w DW i PK też były ok a bitwy były nocą ;)

calays

Mi tam nie razi w oczy jak widzę tą dwójkę Elfów :)

Belief

Ja nie mogę się doczekać co okaże się w Dol Guldur, więc jak zobaczyłam te scene to bylam szczęśliwa i jeszcze bardziej pragnę premiery :)
Oby tylko epicko było :) i na serio ciekawa jestem

Wronia15

Dostaną baty pewnie :)

ocenił(a) film na 4
Wronia15

Ja też jestem strasznie ciekawa wątku w Dol Guldur. Łapie się na tym, że czekam na niego bardziej niż na Smauga i tą wielką Bitwę 5 Armii :). Może dlatego, że to będzie dla mnie totalna niespodzianka? A może dlatego, że będzie tam Elrond, którego uwielbiam i w ogole Biała Rada w walce? Nie wiem sama :). A jak walczy Galadriela? Tam jest tyle ciekawostek :). Ale nie chciałabym aby w kolejnych zwiastunach nam za wiele zdradzili bo w kinie chcę mieć totalną niespodziankę i radochę :)

Belief

Też czekam na ten moment :) może być coś epickiego :) a Galadriela może się okazać jedna z lepszych postaci w tym filmie :)

ocenił(a) film na 4
wort801

Fajnie czekać na coś gdzie nie wiemy co się stanie. Bo wiadomo mniej więcej co będzie ze Smaugiem albo z BPA ale tutaj całkowita zagadka :) Liczę na sporo akcji z Galadrielą i zastanawia mnie lawirowanie Sarumana. No i oczywiście Elrond :D. Ciekawa też jestem jak to będzie z Radagastem. O rany ile pytań i zagadek :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones