PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 577
ocen
7,2 10 1 245577
5,5 25
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Przypomnienie zwiastunów wersji EE dwóch pierwszych filmów. Zawsze warto popatrzeć:

http://www.youtube.com/watch?v=PfKS_B2Upm0

http://www.youtube.com/watch?v=PihiFuH0JZE

obleh

A kiedy zwiastun EE B5A?

użytkownik usunięty
elensil20

pewnie we wrześniu jak w poprzednich 2 latach

ocenił(a) film na 7
obleh

Który zwiastun Ci się bardziej podobał? Mnie PS.

thorin3

Jednak wolę z NP. To mój ulubiony film z trylogii Hobbit.

użytkownik usunięty
obleh

i mój :)

użytkownik usunięty
obleh

najlepszy zwiastun z EE Hobbit Niezwykła Podróż według mnie

obleh

Do Niezwykłej Podróży lepszy. Ten zwiastun do wersji EE to potęga. Swego czasu nie mogłem przestać go oglądac, zresztą nie tylko tego. I ta muzyka... :) Hobbit w czystej postaci.

ocenił(a) film na 7
użytkownik usunięty
realowiec

ale ma racje że do Niezwykłej Podróży lepszy :)

ocenił(a) film na 9
obleh

Dzięki, że przypomniałeś o tych zwiastunach :) Miło wrócić do tych treści po dłuższym czasie...

khazad7_2

Liczę, że w wersji rozszerzonej będzie ukłon w stronę dwóch wybitnych twórców związanych z filmową sagą Środziemia, którzy niedawno odeszli. Mowa oczywiście o autorze zdjęć do wszystkich sześciu filmów Andrew Lesnie i Christopherze "Sarumanie" Lee. Co do Lee to liczę nawet na dodatkową scenę w filmie z nim. One last time.

ocenił(a) film na 9
obleh

Cóż... ponoć spekuluje się od dłuższego czasu, że ma być jakaś scena pojedynku Sarumana z Sauronem. Chyba nawet w kronice Hobbita o tym coś wspominali.
Mam nadzieję, że jeśli faktycznie takie sceny powstały to nie zrezygnują z nich choćby z uwagi na pamięć po wspaniałym Aktorze.
W Kronice jest także opis jakoby Radagast miał uwolnić Beorna z niewoli w Dol Guldur... staram się w zasadzie niewiele czytać na temat wersji rozszerzonej, bo widząc ilość scen, które prawdopodobnie mogą się pojawić w filmie, jestem po prostu w szoku jak wiele materiału mogłoby się znaleźć w finalnej wersji Hobbita...ale z drugiej strony wolę się nie nastawiać, że będzie to wszystko by później nie czuć się zawiedzionym gdy jednak czegoś zabraknie.

khazad7_2

Ależ byłbym pozytywnie zaskoczony jakby PJ na koniec poszedł na całość i dodał 40 minut nowych scen.

ocenił(a) film na 9
obleh

Głęboko wierzę w to, że nie będzie to mniej jak 30 minut.... skoro w 2 części filmu dodal niewiele mniej. Szczerze na to liczę.
W zasadzie nawet 1h scen wpłynęłoby pozytywnie na film, bo spowolniłoby nieco akcję, usystematyzowało wiele wątków etc. No ale zobaczymy jak będzie... oby nie mniej jak 30'.

obleh

A to akurat bardzo mozliwe, bo materiału naprawde sporo, jakby nie patrzeć. No chyba że Peter całkowicie z czegoś zrezygnuje. Oby jednak nie :P

ocenił(a) film na 4
khazad7_2

A powiesz mi czy jest tam coś o Elrondzie tzn. nowych scenach z nim?

ocenił(a) film na 9
Belief

Coś wspominali o tym, że Elrond ma się z Królem Nazguli zmierzyć i że zobaczy się wtedy prawdziwą moc pierścienia Elronda... ale nie pamiętam dokładnie szczegółów dot. tej sprawy bo Kronikę jakiś czas temu czytałem i po prostu nie pamiętam dobrze tego fragmentu.
Oj coś czuję, że jak znajdę czas to założę może temat poświęcony najnowszym kronikom i treściom, które się w nich znajdują. Choć akurat nie dają one 100% pewności czy treści które się w nich znajdują finalnie znajdą się także w filmie...

ocenił(a) film na 4
khazad7_2

Oj tak Elrond i pierścień, chcę to zobaczyć. Kurczę znowu sobie robię nadzieje a potem obejdę się smakiem. Nie znoszę takich rozczarowań.

To byłby świetny temat. Wiele osób tych kronik nie ma i z chęcią poczytałoby o takich rewelacjach :). Ja jestem za, jeśli nadal rozważasz.

ocenił(a) film na 9
Belief

Zrobię taki temat na pewno :) W zasadzie to każdy temat dla każdej z kronik :) problemem bardziej pozostaje kwestia zdjęć. Szkoda, że na forum nie można wklejać gotowego obrazu a nie linki...

ocenił(a) film na 4
khazad7_2

A nie lepiej zrobić jeden temat? Wydaje mi się, że będzie go łatwiej znaleźć i wszystko będzie w jednym miejscu :).

A przy linkach kasuj "s" w adresie to wtedy będą się wyświetlać jako linki. Chodzi o "htpps" by kasować "s" i pisać "http"

ocenił(a) film na 9
Belief

Dzięki za podpowiedź :)
No faktycznie... może i lepszy 1 temat.

ocenił(a) film na 4
khazad7_2

I łatwiej będzie do niego trafić przy dzisiejszym rozplanowaniu forum. I zalajkować, by był widoczny na górze :].

użytkownik usunięty
khazad7_2

a o Galadrieli coś jest???

ocenił(a) film na 9

Też pisali, że będzie więcej swojej mocy pierścienia używać i chronić w ten sposób Gandalfa...
W ogóle ponoć w wersji reżyserskiej ma być większa moc 3 pierścieni pokazana, tak pisano w Kronikach... ale skoro 3 pierścieni to Gandalfa również... i tu jednak jakaś niezgodność pozostaje bo jak widzieliśmy, Gandalf w filmie był niemalże bezsilny.

No zobaczymy jak to będzie.

użytkownik usunięty
khazad7_2

ooo dzięki :) liczę że Wersja Rozszerzona BPA, pokaże Galadrielę w lepszym świetle, bo sam przyznaj że zrobienie z Galadrieli Samary z ringu było dziwne. No ale nadzieje że w wersji rozszerzonej zobaczę taki film jak być powinien to dźwignę ocene na nie co wyższąz racji tego. Że na ten czas najgorszą częścią z trylogii Hobbita uznaje pustkowie, zaś za najlepszą, Hobbit Niezwykła Podróż! z Lotr jest u mnie inaczej, za najlepsze części uznaję Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia oraz Dwie Wieże! Za najsłabszą natomiast powrót króla


rozszerzoną edycje BPA planuję kupić, dzisiaj kupuję Hobbit Niezwykła Podróż w tej że wersji na dvd :) blu ray nie mam zresztą dla mnie nie ma różnicy. :) jestem zadowolony z każdego nabytku filmów których jestem fanem bądź lubie!

khazad7_2

Wczoraj akurat późnym wieczorem przypomniałem sobie B5A (od premiery nie oglądałem drugi raz tego filmu, aż do wczoraj, pomijając oczywiście fragmenty oglądane wielokrotnie). Gdzieś tam w Dol Guldur Galadriela mówi do Radagasta chyba, że ON wysysa z niego moce (chodzi o Saurona). Więc pewnie dlatego był słaby. Poza tym spędził pewnie długi czas w klatce, no i jeszcze ork rzucał nim w klatce. Szacun dla niego wgl, że wytrzymał :P
No i w sumie z Galadrieli też wysysano moc, dlatego tak leży na tym dziedzińcu.

użytkownik usunięty
khazad7_2

jak nie masz dużo wpisów usuniętych a dostaniesz lajka to twój temat się pojawi :) moje dostają lajka a się nie pojawiają :P

ocenił(a) film na 4
Belief

Taa, nie nastawiajmy się na nic specjalnego. Pewnie tylko scena pogrzebu będzie dobra, bo Jackson upadł na głowę i zdecydował że komputerowe krasnoludy znajdujące ciało Thorina, dobrze zastąpią tak ważną scenę... ;/ Spodziewam się raczej kolejnych idiotycznym pomysłow (np. ta jazda po lodzie z pierwszego trailera)

ocenił(a) film na 4
Joecrou

O nie, wiem o którą scenę Ci chodzi :/. Musiałeś mi to przypominać?

Wiesz ja to może naiwna jestem, ale jeszcze liczę, że sceny dodane w wersji reżyserskiej będą dobre. Liczę że Jackson zostawił świetne sceny tak jak to zrobił z Pustkowiem. W filmie mamy głupoty a w dodatkach całkiem spoko epizody. Suchej nitki na nim nie zostawię jak mnie oszuka i doda do BPA durnoty :/.

użytkownik usunięty
Belief

przykładowo mogą być durnoty Gandalf vs Czarnoksiężnik z Angmaru ... co ja mówię i tak już są więc trochę się obawiam, chociaż jeszcze wierzę w ukazanie Rivendell i Balina w domu Bilba tym był bym zaskoczony

ocenił(a) film na 4
Belief

Jakby dodał same fajne rzeczy, to by znaczyło że sobie zakpił z ludzi w kinach.. Założę się że tylko scena pogrzebu będzie całkiem dobra, a reszta to jeszcze więcej głupot ;P

ocenił(a) film na 4
Joecrou

Nie strasz :] Jak Ty mówisz takie rzeczy to się zaczynam bać.

Przecież wiadomo, że sobie zakpił. Można jeszcze bardziej to okazać? A teraz niech daje dobre sceny :D Mogłoby to wydanie wyjść w lipcu.

ocenił(a) film na 4
Belief

No powinien wydać w lipcu. Bo przecież to co widzieliśmy w kinie to poprostu śmiech. Gdyby nie kilka naprawdę dobrych scen (Bilbo i Thorin i ogólnie dobra pierwsza polowa) to byłaby klapa. Teraz będąc na Jurassic World, byłem 100 razy bardziej zadowolony będąc w kinie niż na tym Hobbicie..

użytkownik usunięty
Joecrou

widzę że sceptycznie nastawiony jesteś... ale w sumie nie jestem zbytnio zdziwiony :P ja również myślę co jeszcze mogą zepsuć chociaż :P chciałbym Balina w Domu Bilba i Rivendell ujrzeć ale wątpię... chociaż to drugie prawdopodobne :P Gandalf mówi Bilbowi że ma sprawy do załatwiena i tu jest dobry moment na pomost i na Rivendell tak czy siak :P Nadzieja matką głupich jest ale jeszcze wierzę że EE choć w 40% naprawi kinową wersję chociaż to i tak mało...

ocenił(a) film na 4

Zapomnij o Balinie u Bilba :P

ocenił(a) film na 9
Joecrou

Tej sceny z pewnością w filmie nie będzie. Jeśli w ogóle dostaniemy dłuższą sekwencję z powrotu Bilba do domu to jedynie krótki postój po skrzynkę ze złotem zakopaną w jaskini Trolli, co zresztą sugerują materiały choćby w Kronikach i oby się większość sprawdziła.

ocenił(a) film na 4
khazad7_2

A no. Oby chociaż to było.

ocenił(a) film na 4
Joecrou

A ja chciałabym jeszcze żeby Bilbo zahaczył o Rivendell, ale wiem, że szanse są na poziomie zerowym. Natomiast Balina z odwiedzinami w Shire to na bank nie będzie. Trylogia jest zbyt dobrze zakończona i zbyt dobrze powiązana z WP, by tam wrzucili Balina.

ocenił(a) film na 4
Belief

Niestety raczej nie będzie już takiej sceny z Bilbem w Rivendell. W ogóle to niestety smutne, ze przy 3 częściach brakuje takich scen.. Rozumiem przy jednej, moze 2, ale 3?.. Zamiast tego mamy takie idiotyzmy jak Alfrid w sukience, jakieś gigantyczne robale, które nie wiadomo po jaką cholerę są, Legolas i grawitacja i wiele innych...

ocenił(a) film na 4
Joecrou

Jest to bardzo smutne a mnie to już wyjątkowo boli. Nie zobaczę Rivendell najwspanialszego miejsca w Śródziemiu, czy Elronda, którego wręcz kocham, za to moje oczy są bombardowane głupimi postaciami i sytuacjami w które zostały wkręcone a których nawet nie było w książce. Aż miałoby się ochotę wziąć jakieś wielkie opracowanie Hobbita w twardej oprawie i nawalać nim po głowie Jacksona. :/

ocenił(a) film na 6
Belief

Ciągle czekam na pogrzeb.... nie wiem jak w filmie można przeoczyć tak istotną sprawę.... zawsze lepiej oddać czas dzieciom Barda i nie tylko ;P

ocenił(a) film na 4
calays

Dzieci Barda to pół biedy przy Alfridzie, Legolasie i Taurieli, która popsuła dodatkowo postać Thranduila. :/

Akurat pogrzeb to będzie, ale Rivendell...zapomnij.

ocenił(a) film na 6
Belief

Szkoda,szkoda.... no wiesz, że ja dostałam to co chciałam na końcu filmu ale myślałam, że może w EE będzie Rivendell. Ehh... może chociaż Bitwę jakoś uporządkują.

ocenił(a) film na 4
calays

Ja też myślałam, ale się nie nastawiam. Potem tylko czuję rozczarowanie. A wątpię żeby ono się znalazło. Jackson mógłby pokazać małego Aragorna, ale skoro postanowił go postarzyć i już zrobić z niego Obierzyświata to do Imladris nie ma po co teraz zachodzić. A tylko musieliby się napracować przy generowaniu tego.

ocenił(a) film na 4
calays

:)
http://ww4.sinaimg.cn/large/6abf9e73jw1e68frh4jtfg206t05khbu.gif

użytkownik usunięty
Belief

haha :D

http://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11225257_8660434801565 21_6313118766163739211_n.jpg?oh=7fcad7850f09f3e9043aa92e0e2e0dc8&oe=56208159

nie wiem czy już widziałaś :)

ocenił(a) film na 6
Belief

HAHAHAH <3 ALE ZAJEBISTE I SŁODKIE JEDNOCZEŚNIE :D jak ty to znalazłaś ;D?

ocenił(a) film na 4
calays

Szukałam zdjęcia Elronda przytulającego Arwene. I przy okazji było to na jakiejś chińskiej stronie (lub japońskiej). :) Też mnie rozwaliło :)

użytkownik usunięty
calays

http://www.youtube.com/watch?v=fk1XbAIpud4

:)

ocenił(a) film na 4
calays

Co Ty o jakimś pogrzebie drugiego najważniejszego bohatera tych filmów. Przecież to że został pochowany razem z klejnotem i orcistem jest nie ważna. Tak samo skarb, co kogo obchodzi co się z nim stało, oraz kto został nowym królem... Ważne że zobaczyliśmy Alfrida w sukience, na to czekałem po skończeniu drugiej części. Nie mniej na popisy komputerowego Legolasa na ogromnym nietoperzu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones