PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 691
ocen
7,6 10 1 399691
6,5 31
ocen krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

48 klatek razem z 3D?

ocenił(a) film na 8

Nie wiem czy to sprzeczne info na stronie kina czy po prostu tak jest,że jest to połączone?

katedra

Zasadniczo właśnie po to ma być 48 klatek, żeby efekty 3D były lepsze.

ocenił(a) film na 8
Georgiana_1

czyli okulary będą potrzebne?

ocenił(a) film na 7
katedra

Jeżeli idziesz na wersje 3D i 48 klatek to tak.

ocenił(a) film na 8
Joecrou

48 i 3D nie wyklucza się nawzajem jak kolega niżej pisze?

ocenił(a) film na 7
katedra

Nie, wiele ludzi było na takiej wersji. Jedni chwalą 48 klatek, inni niezbyt. Ale 3D podobno dobre.

ocenił(a) film na 8
Joecrou

tak patrzę na repertuar i 48klatek jest tylko w wersji 3D.

ocenił(a) film na 7
katedra

No to idz na taką. Ja bym poszedł, ale u mnie tylko 24 klatki.

ocenił(a) film na 8
Joecrou

nie chcę się rozczarować ale chętnie zobaczę coś nowego

ocenił(a) film na 7
katedra

Którego idziesz?

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 9
katedra

To nie ma żadnego związku, a nawet myślę, że wersja HFR (48 klatek na sekundę) będzie wyłącznie w 2D, bo pewnie nasze projektory 3D nie będą sobie radziły z taką szybkością. 48 klatek to po prostu większa płynność filmu (prawie taka jak w telewizji, gdzie mamy 50 klatek na sekundę).

LukeR87

Niektóre kina specjalnie zmieniały projektory.

LukeR87

Widzę kolejny komentarz typu "nie znam się, ale się wypowiem" ....
W telewizji 50 fps? Gdzieś ty takie bajki wyczytał? Nie ma czegoś takiego i nie będzie.

Hobbit jest wyświetlany w 48 klatkach tylko i wyłącznie w 3D, nie istnieje wersja 2D 48fps.

ocenił(a) film na 9
Xaia

Jestem grafikiem komputerowym, od lat tworzę filmy animowane i chcesz mi powiedzieć, że się na tym nie znam. :P Praca domowa dla Ciebie: zapoznaj się z pojęciem przeplotu i dowiedz się jak to jest możliwe, że sygnał 25 klatek na sekundę je przekształcany na 50 w naszych telewizorach (standard PAL, a w USA jest to 60 fps - NTSC). Wystarczy obejrzeć pierwszy lepszy film na DVD, który ma przeważnie 25 fps i dla porównania relację z meczu, albo zwykłe wiadomości na TVP, gdzie zobaczysz 50 fps.

LukeR87

Oh please ... przeplot w telewizji to półklatki, które sztucznie podwaja częstotliwość, aby uniknąć migotania obrazu i kompletnie nie ma powiązania z surowym materiałem, który jest nagrany w 48 klatkach. To jest kompletnie inna bajka. To tak jakby wziąć obraz 640x360 i rozciągnąć do 1920x1080 aby mieć "full hd" ...

Xaia

No i będą tak debatować, udowadniać, spłycać, przekręcać, manipulować... Moze któryś się w końcu wyłamie i pójdzie na te 48 klatek 3D, ale nie spodziewam się, że nawet jakby doświadczył i pojął ten przełom, to się przyzna i z pokorą posypią głowę popiołem. Xaia- to walka z wiatrakami :)

LukeR87

no i nie wytrzymałem... nie udzielam się na filmwebie bo nie mam zbyt wiele czasu na takie zajęcia, ale... Luke z liczbą nie wypowiadaj się człowieku na tematy, których nie ogarniasz. Po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że z grafiką komputerową masz tyle wspólnego co dzik z pasterką! Czasem od błyśnięcia indolencją lepsze jest milczenie ;) a tak narobiłeś sobie wstydu :)

ocenił(a) film na 9
yetiak

O, to chyba dobry moment, żeby zareklamować swój kanał na YT. :D http://www.youtube.com/user/LukeR87
Przyznam, że trochę jesteście śmieszni... :P

ocenił(a) film na 6
LukeR87

możne masz telewizor z interpolacją ruchu(100Hz czy coś) w telewizji masz 25fps nie myl tego z przeplotem...film puszczony na polsacie czy z dvd ma taką samą płynność(taką jak materiał źródłowy czyli kamera).

Xaia

Potwierdzam, 48fps w 3D odbywa się to w ten sposób, że na każde oko przypada po 24fps, stąd 48fps ma zasadnicze znaczenie przy oglądaniu w 3D.

ocenił(a) film na 9
katedra

Są 4 wersje tego filmu. 3D Standard, 3D IMAX, 3D 48HFR oraz 2D, widziałem 3 z nich bez 3D standard, najbardziej mi się podobała wersja 3D IMAX oraz 2D, wersja 48HFR mnie nie podnieciła.

ocenił(a) film na 8
John_Connor_filmweb

Zdecydowanie jak 3D to tylko HFR, nie boli glowa i caly film mega NAPRADE POLECAM! (Hobbit: część druga;)
pozostale to jakas emulacja na 3d chyba.. :)
łeb boli po 15 minutach filmu..
wlasnie tu trafilem bo szukalem info czy to co w heliosie (co mnie przekonalo) HFR to to samo co mulikino 48klatek..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones