PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 716
ocen
7,6 10 1 399716
6,5 31
ocen krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Aragorn i Thorin

ocenił(a) film na 9

Już od początku widać, że Thorin jest LOTR'owym odpowiednikiem Aragorna. Wygnaniec, następca starego, królewskiego rodu. Chodzi mi o porównanie tych dwóch postaci.
Większość z was(w tym ja) uwielbia Aragorna - szlachetny, waleczny, wyszkolony i charyzmatyczny człowiek. Właśnie. W LOTR Aragorn nie ma żadnych wad, a w książce szczególnie, jest wyidealizowaną postacią. O wiele bardziej ludzki od niego jest krasnolud - Thorin. Jest dumny, nieco(później bardziej) próżny, ale jest też honorowy i odważny. Poza tym, od jego wyglądu bije królewskim majestatem, co u Aragorna widać jedynie w czasie przemowy pod Czarną Bramą.
Co sądzicie, odpowiadajcie :) .

Borys1900

Zgadzam sie z Tobą. Ciesze się, że w filmach jeszcze bardziej rozwinieto postać Thorina i przedstawiono zarówno jego wady jak i zalety. bardzo podoba mi się kwestia obłędu na punkcie złota, bo widac wyraźnie, że to co kieruje Thorinem to nie tylko odzyskanie ojczyzny i "domu", ale też ta żądza skarbu. Popada w szaleństwo jak jego dziadek i ojciec, a w 3 części będziemy mieli tego bardzo mocny finał. Dla mnie Thorin jest po prostu bardziej wiarygodny niż Aragorn i o ile tego ksiażkowego stawiam na równi z ksiażkowym Aragornem, to o tyle w filmach lepiej został przedstawiony Thorin.
Pozdrawiam :)

kamilxxx09

Też wolę Thorina :) To moja ulubiona postać ze Śródziemia :)

Imitation

No prosze :) U mnie moze nie ulubiona, ale jedna z lepszych. Na pewno wolę go od Gimliego. Tak na serio to Gimli u mnie jest gdzieś poza pierwszą 10 jesli chodzi o filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones