PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 602
oceny
7,6 10 1 399602
6,5 31
ocen krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

ELFY

ocenił(a) film na 10

Dlaczego elfy są aż tak niemiłe (użyłem słowa, "najlżejszego" )w filmie, nawet wobec Gandalfa
(scena kiedy to Gandalf wyciąga rękę na przywitanie, a elf mowi "mojego pana tutaj nie ma" )?

s5001

"Niemiłe" są dla krasnoludów zw względu na stare czasy ;p

ocenił(a) film na 10
Belzebubich

Ale jednak elf z Gandalfem nie chciał się przywitać ;p

s5001

Mogę się mylić ale Elfy chyba nie podają ręki na przywitanie, a mówiąc, że jego Pana nie ma w domu powiedział prawdę ;p

ocenił(a) film na 10
Belzebubich

Czyli zakladasz, ze Gandalf o tym nie wiedział ? :D bo nie odniosłem wrażenia , zeby po prostu się zapomniał ;p

s5001

hehe tak myślałem, że zadasz to pytanie ;) może być również tak, że wiedział po co przybyli do Imladris i przez to był mniej miły, ciężko stwierdzić, tego się nie dowiemy ;)

ocenił(a) film na 8
Belzebubich

Jak dla mnie Elrond jest największym dupkiem całej filmowej Sagi LoTR. Ciągle się wymądrza, wszystkich dookoła krytykuje: to się nie uda, tego nie wolno, to jest głupie i jeszcze ta gęba z Matrixa :P

s5001

ale oni nie witają się przez powitanie dłoni, tylko robią gest ręką. W niektórych regionach świata oznacza on otwartość na kogoś i szacunek dla niego, i łączony jest z ukłonem. (czasem spotykane w Polsce) xD

ocenił(a) film na 10
s5001

mialy zly dzien ;-)

ocenił(a) film na 7
s5001

W książce elfy były przedstawione jako istoty kapryśne, nieco inaczej jest to ujęte w trylogii. Może w Hobbicie chciano pokazać ich "prawdziwą" naturę?

ocenił(a) film na 10
s5001

Według Tolkiena elfy mają własny sposób myślenia, niekoniecznie zrozumiały dla reszty istot. 'Nie pytaj elfa o radę, albowiem usłyszysz zarówno tak, jak i nie...' Myślę, że nie bez powodu pojawia się takie powiedzonko w książce.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

juz zdązylem zapomniec, ze kiedys taki post napisałem ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones