PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 339
ocen
7,6 10 1 399339
6,5 27
ocen krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Zastanawiam się

ocenił(a) film na 9

nad sensem oceniania poszczególnych części serii, zanim ukaże się całość. Po obejrzeniu Podróży dałam filmowi siódemkę, ale po obejrzeniu Pustkowia moja opinia o poprzedniej części zmieniła się znacznie. Jako część większej całości Podróż prowokuje zupełnie inne odczucia - tam, gdzie widziałam dłużyzny dialogowe, dostrzegam teraz świadomy zamysł reżysera, który, szanując widza, dba o spójność fabuły; tam, gdzie zalatywało nudą, odkryłam troskę o detale, a powolne tempo akcji zamieniło się w nieśpieszne kreślenie solidnych podwalin całej opowieści. Wcześniej scena walki Skalnych Olbrzymów wydała mi się zupełnie niepotrzebna i naciągana, teraz widzę w niej istotną klamrę łagodzącą wizualny przeskok z sielskich łąk do wnętrza ziemi, a także zwykły ukłon twórców wobec widzów po prostu lubiących efekty specjalne i popisy speców od animacji.
Podsumowując, niezła lekcja pokory...

biver7

Od poczatku to powtarzałem. Ale sa ludzie, którzy nigdy nie zrozumieją zamysłu reżysera. Fajnie, ze chociaż Ty wiesz już, o co chodzi :)

ocenił(a) film na 9
biver7

Ja też z czasem doceniłem tę częśc, ale to raczej dlatego, że "Pustkowie..." takie słabe. Ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że EE znacznie polepszy odbiór filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones