PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 118
ocen
7,6 10 1 322118
6,1 27
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

Okazuje się że w filmie będzie miał nie tylko syna, ale dwie córki. Grają je córki Jamesa Nesbitta - Peggy i Mary: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151755546759821&am p;set=a.10151309193484821.480716.6425769820&type=1&r elevant_count=1&ref=nf

Coraz więcej i więcej tych zmian względem pierwowzoru literackiego. Oby tylko tym razem Jackson nie przedobrzył.

ewej

Mam jeszcze Bagginshield: http://carszl.deviantart.com/art/The-Reaction-of-Thorin-Oakenshield-386272946

ocenił(a) film na 10
katie_17

Wiedziałam, że taka końcówka będzie, Bilbo - zmiękczacz najtwardszych serc! Hahaha!!! Tamto mizianko Thrandzia z Thorciem też cudne ;D

ocenił(a) film na 9
katie_17

Rozwalają mnie te deviantarty. Najlepszy był Azog;D

Aredhel125

Nowe znalezione :D
http://skulleton.deviantart.com/art/Single-dads-362812602
http://princess--kimono.deviantart.com/art/This-way-is-impossible-345868046 (najwyraźniej pociąg do elfów jest rodzinnym schorzeniem w rodzie Durina)
http://pericynthi-beth17.deviantart.com/art/When-Elves-Get-Mean-About-Fashion-37 4311314
http://hasami-hime.deviantart.com/art/Barrels-Are-Stupid-358280866
http://silverynightumblr.deviantart.com/art/mermaid-Thranduil-400207075 (na tym to leżę :D)
http://fatal-rob0t.deviantart.com/art/kids-page-1-6732514
http://isleoftwomoons.deviantart.com/art/Elf-On-An-Elk-343811083
http://deisi.deviantart.com/art/Post-Movie-mini-dump-343028789 (to z legolasem i thranduilem jest dobre)

ocenił(a) film na 10
katie_17

Co oni z tym Thorinem i Thrianduilem? Oni nie pasują do siebie. Do Thorina zdecydowanie lepiej pasuje Bilbo, Bilbo to idealny materiał na żonę i ugotuje i posprząta, a Thranduil tylko by leżał i pachniał, a w tym związku jest miejsce tylko na jednego króla :D Z resztą nawet wzrostem lepiej pasują. Thranduil to taki narcyz, co tylko siebie kocha i nikogo więcej.

ewej

Wiesz, od nienawiści do miłości :P Ale tez jestem zdziwiona że tak dużo tego. A przecież oni nawet sie nie uścisnęli w tym filmie... Zresztą nawet jakby byli ze sobą to jaka mieliby ksywkę? Thranshield, Thordruil albo Thrandaken? Kompletnie nie pasuje do siebie. Bagginshield jest o wiele lepsze.

ocenił(a) film na 10
katie_17

No właśnie nawet się nie przytulali, no bo z Bilbem to była klarowna sytuacja, był 'misiaczek-tulisiaczek"? Był. I dwuznaczne miny. To się nie zdziwiłam jak zaczęli z tego szydzić. Ale tu jestem zaskoczona, tak samo jak Thorin i Tauriel, romansu z tej strony już w ogóle bym się nie spodziewała, Thorin nigdy nie przejawiał takich skłonności do romansów, no może z wyjątkiem Bilba, też taki zimny i dumny typ, gdzie mu tam laski w głowie, on jest ponad te bzdury, bo jest taki zajebiście majestatyczny ;D i tu też jest konflikt interesów jeśli chodzi o Thrandzia, bo on jest wyje..ny w kosmos w swojej majestatyczności. Także nie widzę przyszłości między tą parą. Zdecydowanie Bagginshield rządzi ;D

ewej

"misiaczek-tulisiaczek"
hahahahahahaha, dobre :D

Thrandy i Thorin by sie pozabijali w tej rywalizacji o to kto jest bardziej majestatyczny :D No ale generalnie zgadzam się, że romans Thorina z jakimkolwiek elfem średnio pasuje. Tylko z drugiej strony nie dziwie się że ludzie maja takie schizy. To co my tutaj powymyślałyśmy jest nie mniej porąbane od tych wszystkich jazd na deviantarcie :D A jeszcze nawet nie dobrałyśmy sie do fanficków. Tam to dopiero muszą się tworzyć historie :D

ocenił(a) film na 9
katie_17

To z syrenkami to już przesada. Nie podoba mi się. Wczoraj obejrzałam sobie pół Hobbita w nocy, ale nie dokończyłam bo spać mi się zachciało strasznie i naprawdę po tych wszystkich deviantartach to tylko śmiać się chce. To naprawdę spacza całą historię:D

Aredhel125

Najlepsze było to pierwsze, z Thrandym i spokojnym małym legolasem kontra Thorin i dzicy Kili z Filim :D

Wypacza wypacza ale to z niecierpliwości. Ja od stycznia az do teraz nie wchodziłam na deviantart bo nie odczuwałam takiego napięcia przed filmem. A że jeszcze nie wyszedł to trzeba go sobie czymś zastąpić, zwłaszcza że lubię tego typu parodie.

ocenił(a) film na 9
katie_17

Ja tez lubię, bo są śmieszne, ale tutaj chyba jest nie najlepsze miejsce na dzielenie się tymi rzeczami. Niektórym działamy na nerwy. Zresztą człowiek nawet nie wie, ze te komentarze tak szybko się mnożą. Każdy coś doda od siebie i całe pasmo się tworzy jakichś parodii:D A że w większości jest podtekst seksualny, to zostałyśmy uznane za niewyżyte nastolatki.

Aredhel125

Może, ale tak naprawdę to jest otwarte forum i każdy może pisać co chce. To, ze komuś sie nie podoba nasze poczucie humoru to juz nie nasz problem. Gdybyśmy jeszcze używały jakiś przeklenstw albo bawiły sie w szczegółowe opisy aktów pomiędzy postaciami to można byłoby się oburzać. Ale tak, niby co takiego złego robimy? Jak komuś sie nie podoba to niech nie wchodzi i nie czyta. Albo zgłosi bana chociaz nie wiem za co bo a) piszemy na temat filmu b) nie łamiemy regulaminu w żaden przeze mnie wyżej wymieniony sposób. Ponadto skoro pewne osobniki moga robic tutaj bezkarnie miesiącami jeden wielki bezsensowny syf to jakim prawem maja nam zabronić żartowania? A że z podtekstem seksualny? Cóż te wszystkie sytuacje sa tak przedstawione że aż proszą się o tego typu parodie.

ocenił(a) film na 9
katie_17

Zgadzam się, ale niektórym nie przemówisz. Nie widzisz jacy tu wszyscy kulturalni? Godzimy w dobry smak koneserów:D

Aredhel125

Siejemy zgorszenie i w ramach kary powinno się nas wysłać do klasztoru...

ocenił(a) film na 9
katie_17

To w Hobbicie sieją zgorszenie bo pokazują nagie krasnoludy. A pijane elfy? To dopiero demoralizujące. Już widzę ile osób złapią po premierze prowadzących pod wpływem.

ocenił(a) film na 10
katie_17

Albo posadzić na "wygodnym fotelu" Hahahahaha<diaboliczny śmiech>

ewej

Wygodny fotel? Nie czaję tej aluzji :P

ocenił(a) film na 9
katie_17

Sikam:D

ocenił(a) film na 6
Pani_Zima_1989

Normalnie miasto grzechu ;D (Ewentualnie las, dżungla, albo cuś w ten deseń, nie? ;D) Jak mówi porzekadło: "Dziwki, koks i tajski boks" ;) Pomińmy milczeniem inne towary 'z importu' :D Ale ty wiesz, możecie mieć rację :)) Przecież nikt się tam za często nie zapuszcza, a do tego pajączki w charakterze ochroniarzy... :D

ocenił(a) film na 7
n00bers

. Jakby tak pogrzebać, to by się pewnie okazało, że nawet jeż Sebastian nie jest taki niewinny :)
A są jeszcze lochy w pałacu Thranduila - tam to dopiero musi się dziać.

ocenił(a) film na 6
Pani_Zima_1989

Coś w tym może być ;) Hehe, gdzieś musi przechowywać swoje 'rzeczy i narzędzia pracy', prawda? ;) I tak w ogóle, to ciekawe, czy w ten cały biznes nie był zamieszany jeszcze Smaug ;) Miał kasy jak lodu, mógł ludzi rozstawiać po kątach i robić wszystko samemu, w imię zasady "Jeśli chcesz zrobić coś dobrze, zrób to sam" :)

ocenił(a) film na 9
n00bers

TO ci się udało - Pająki koks moby ;)

ocenił(a) film na 9
n00bers

Hahaha tajski boks. Thranduil w lochach pewnie założył Podziemny krąg jak Brad Pitt i się naparzają:D

ocenił(a) film na 6
Aredhel125

No a jak! :D Jeszcze walki kogutów i wyścigi szczurów do kompletu ;D Napoje podawane przez elfice w skąpych strojach? :d Albo osobniki płci żeńskiej z krasnoludzkiego ludu? Chyba lepiej się ad tym nie zastanawiać, co? :d

ocenił(a) film na 9
n00bers

Takiej rozpusty to chyba jeszcze w żadnym serialu nie było. Gra o tron się nie umywa:D

ocenił(a) film na 6
Aredhel125

He, Królewska Przystań to przy Mrocznej Puszczy Stumilowy Las :D

ocenił(a) film na 9
n00bers

Hahahahaha Stumilowy Las:D

ocenił(a) film na 6
Aredhel125

Pierwsze, co mi do głowy przyszło :)

Pani_Zima_1989

Niecny proceder... oj niecny :D

Lonelier

Tez można na tę sytuację spojrzeć z od tej strony :) Wiadomo że nie ocenie tego dopóki nie zobaczę filmu, ale wiesz jak za pierwszym razem zobaczyła informacje o tym, to w głowie miałam jedno wielkie: WTF?

ocenił(a) film na 8
użytkownik usunięty
katie_17

Technicznie rzecz biorąc, "Hobbita" można było zrobić bez żadnych kobiecych ról, tylko z samymi facetami. A Jackson jak na razie dołożył Tauriel(jako silną, kobiecą postać), a teraz jesazcze dwie córki Barda. No i Galadrielę oczywiście. Czyli łącznie 4 kobiety kontra przynajmniej 20 mężczyzn(z głównych ról).
Jeśli te zmiany nie będą pozbawione sensu, to nie mam nic do małego nagięcia pierwowzoru, a kilka kobiet na ekranie również się przyda :)

ocenił(a) film na 10

dobrze prawisz...poza tym nie wierzę,by owe dziewczęta odgrywały większą rolę w Esgaroth....co innego Bain...syn Barda może mieć wpływ na zmianę poglądów swojego ojca :)

DaroO2222

Dokładnie tak. Nawet było mówione że w 2 części będzie wiecej o relacjach ojciec syn,a więc: Bard - Bain, Azog - Bolg, Thrain - Thorin oraz Thranduil - Legolas.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Relacja ojciec - syn w wersji Azog - Bolg,... jakoś nie mogę tego sobie wyobrazić kompletnie.

Aredhel125

A mnie to strasznie ciekawi:)

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

W ogóle jakiekolwiek relacje rodzinne wśród orków są dziwne. Oni wyglądają na takich co po prostu sie rozmnożą jak mrówki i dalej każdy robi co ma robić, według określonego miejsca w grupie. Że niby Bolg do Azoga powie "tato" hahaha,

Aredhel125

Hahaha nie no bez przesady:) Zobaczymy jak to zostanie pokazane:)

ocenił(a) film na 6
katie_17

Super! Czekam jeszcze na starcie Jedi z Godzilla w tym nowym Hobbicie.
Ilość zmian od pierwowzoru literackiego przyprawia mnie o zawrót głowy.

ocenił(a) film na 7
Anthrax91

Skoro to ostatnie podejście do Śródziemia to im więcej postaci czy wątków tym lepiej.
Czy naprawdę będzie wam przeszkadzało, że będzie miał jeszcze dwie córki?

ocenił(a) film na 6
Kofwit

Tak. Zmian jest już tyle że każda kolejna mi przeszkadza.

ocenił(a) film na 9
katie_17

Powiem tak....póki żadna z głównych postaci nie będzie miała na ekranie stosunku intymnego ze Smokiem, dopóty nie będą mi wszelkie zmiany przeszkadzały. Tym bardziej, że jest to zwykła "kosmetyka" a nie główna linia fabularna.
Jeśli ktoś myśli, że niby te 2 córki będą w filmie grały pierwsze skrzypce to sorry....czego się spodziewa? To są jedynie dodatki....sama Tauriel też jest dodatkiem i z pewnością wielkiej roli w filmie nie odegra a jeśli nawet coś tam zacznie wyprawiać, to widzowie jej postać zignorują skupiając się na głównych wątkach.

Po Władcy Pierścieni myślicie, że ktoś przeżywał rolę Arweny? Pamiętał dokładnie wszystkie sceny z nią i na nie czekał? Często właśnie traktowano ją jako "kosmetyczną" zmianę i z 1 części prędzej zapadają widoki Shire czy Morii niż Arweny.... z drugiej Bitwa o Helmowy Jar czy Entowie a nie Arwena.... z trzeciej Bitwa pod Czarna Brama czy Minas Tirith a nie... Arwena.

Tak więc olejcie te zmiany, myślę, że są to tak niewielkie szczegóły i tak niewielki będą miały wpływ na odbiór filmu jak i na fabułę, że nie warto sobie głowy zaprzątać. A najlepiej zaczekać spokojnie do grudnia na film i wtedy wystawiać oceny, przelewać tu swoje "intelektualne" wypociny etc.
A najlepiej wstrzymać się z oceną filmu do wersji reżyserskiej... bo myślę, że wielu osobom zmieni się nieco ocena filmu i sam jego odbiór gdy zobaczą pierwszą część w wersji reżyserskiej. To moim zdaniem jest dopiero pełen obraz filmu i dopiero ten obraz powinno się oceniać, krytykować etc.

khazad7_2

Nie, no wiesz ja tez nie zamierzam tego oceniać przed zobaczeniem filmu, ale nie ukrywam, że każda kolejna nowość scenariuszowa wprawia mnie w coraz większe zdziwienie i jestem ciekawa co z tego wszystkiego wyjdzie.

ocenił(a) film na 9
katie_17

Myślę, że efekt końcowy na pewno kiepski nie będzie :-) Jeszcze tylko 2 miesiące byśmy się o tym przekonali.
No i nieco ponad tydzień do wersji reżyserskiej pierwszej części!!! :-)))

khazad7_2

Tez sądzę ze jak wyjdziemy z kina to będziemy ponownie wściekli ze trzeba 3 miesiące poczekać na dvd a kolejny rok do następnej części :) Ja sobie w tym tygodniu jeszcze ostatni raz obejrzę wersje kinowa bo za 10 dni pójdzie ona w permanentną odstawkę.

ocenił(a) film na 9
katie_17

Oj tak... jak tylko wyjdzie reżyserska to o kinowej już nawet nie będę myślał :-)
Jeszcze tylko 9 dni! :-)

khazad7_2

Ja z LOTR kinowej korzystałam tylko raz po wyjściu reżyserskiej - jak robiłam prezentacje maturalna. Ale od tamtego momentu minęło prawie 6 lat i ani razu jej nie włączyłam.
A 72 do premiery 2, licząc od północy :)

ocenił(a) film na 10
khazad7_2

9 dni? to kiedy to wychodzi? Myślałam, że 8 XI.

ocenił(a) film na 9
khazad7_2

W sumie to z chęcią bym obejrzał ...ciekawe czy już jest do ściągnięcia :/ ?

ocenił(a) film na 9
Joseph88

Jeszcze nie ma. W najlepszej opcji, będzie dostępny film online od 22 października.
Ale się na ten termin nie nastawiam, wolę wyjść z założenia, że dopiero w listopadzie będzie miała premierę wersja reżyserska.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones