PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 173
oceny
7,6 10 1 322173
6,1 27
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

Zakładam ten temat dla tych, którzy chcą się dowiedzieć nieco więcej o tym smoku oraz o jego powstawaniu. Codziennie będę wrzucał tutaj coś nowego o Smaugu, opartego o najnowsza książkę Smaug Unleashing the Dragon. Miłego czytania :)

kamilxxx09

1. Ojciec Benedicta Cumberbatcha czytał mu Hobbita na dobranoc, gdy ten był chłopcem.
2. Benedict urodził się w chińskim Roku Smoka.
3. Producenci przy tworzeniu Smauga chcieli zrobić typowego smoka taki jak jest w ksiażce, ale chcieli również wprowadzić do projektu jakieś nowe, oryginalne elementy.
Na dzisiaj to tyle. Dobranoc :)

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

I fajnie:) ja nie podsiadam książki to chętnie poczytam te "ciekawostki" dzięki !
Co do Chińskiego Roku Smoka - no poszczęściło mu się i to dosłownie, bo właśnie Smok jest uznawany za symbol szczęścia w kulturze chińskiej.

calays

Dokładnie tak :) Jutro wrzucę coś nowego. Codziennie będę wrzucał (przynajmniej się postaram), bo nie chcę od razu wszystkiego naraz wrzucać. :)

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

ok:) zatem czekam

calays

A Ty wrzuciłeś/wrzuciłaś ciekawostke do ciekawostki...podoba mi się ten temat !

Dzięki kamilxxx09 i calays :)

PS. Czekam na następne wpisy...

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Dzięki wielkie :-D świetne ciekawostki.

lolmiki

Dziękuję. Obserwujcie tylko dokładnie ten temat, bo ktoś może zacząc tutaj prowokację, ale mam nadzieję, że będzie spokój.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Spoko, ale już cicho sza! nie wywołujmy wilka z lasu :) ja będę pilnować tematu i odp. ci jak coś napiszesz;)

calays

Dobranoc wszystkim :) Do jutra:)

calays

Noom, wcielasz się w Aragorna... :)

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Pierwszą osobą która może tutaj wywołać prowokacje jest straightlines

ocenił(a) film na 10
kamilxxx09

1. Wiedziałam o tym już od dawna. Benedict nawet powiedział, że najlepszym Smaugiem zawsze pozostanie jego ojciec.
2. O tym też wiedziałam. I nie sądzę, żeby to był przypadek :D
3. Tu akurat mnie troszkę zaskoczyłeś.

Ogólnie fajny pomysł z tym tematem.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Super pomysł :). Też chętnie poczytam. Mniejsze wyrzuty, że książki się nie posiada :D

kamilxxx09

Dzisiejsze ciekawostki:

1. Na początku jak wiecie Smaug miał miec 4 łapy i 2 skrzydła. Zrezygnowano jedna z tej koncepcji, ponieważ Smaug wyglądał w tej wersji dość chudo. Dzięki dwóm skrzydłom połączonym z łapami stał się bardziej wyrazisty, grubszy, a tym samym większy.
2. Przy projektowaniu Smauga korzystano z wielokątów, które łączono w siatkę. W ten sposób kształtowano kolejne elementy jego ciała. Następnie wygładzano powierzchnię każdego elementu.
3. Przy tworzeniu elementów Smauga w formie makiet, skanowano je, aby utworzyć obraz 3D (trójwymiarowy).
4. W taki sposób modelowanie może posłużyć nawet oczyszczaniu futer, sierści i tworzeniu komputerowych kostiumów (to akurat jest mega ciekawe).
Chcecie więcej?

kamilxxx09

Ja, Taaak :)

natalii03012000

Ok. Wieczorem będzie.

kamilxxx09

No to dzięki :) , czyli wstawiasz 2 razy dziennie...

A długa ta książka?

natalii03012000

Tak, wstawię dzisiaj jeszcze raz. Taki bonusik:) A ksiażka ma ponad 100 stron.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Tak, chce więcej an temat punktu 4 (jak zauważyłeś to jest ciekawe) !!! ;)

Co do budowy smoka i łap - owszem 4 łapy to byłby bardziej klasyczny smok europejski, taki jakiego znamy z baśni, legend jednak faktycznie ten smok proporcjami mógłby wyjść dość dziwnie mało "dramatycznie" i agresywnie. To kwestia gustu mnie podoba się tak jak jest. Fajny jest zarysowany motyw skrzydeł, które wchodzą dzięki takiej budowie ciała Smauga w zakres jego ruchów. Bałam się bardzo tego aby właśnie PJ nie poszedł w wizje smoka, który ma skrzydła ale nie łączą się z łapami tylko z brzuchem/podbrzuszem i są schowane i nie wchodzą właśnie w zakres ruchu - (dopiero je widać smok np. lata). Bo wtedy Smaug wyglądałby jak jaszczurka wg. mnie. ;p

calays

Nom. Fajnie, że zrobili takiego dość oryginalnego. Długa szyja daje wrażenie smoka-weża, który się wije. Natomiast połączenie skrzydeł z łapami, na których się opiera przypomina wiwernę.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Szczerze mi to nie przeszkadza z jakich typów powstał , jest "smokowaty" i to najważniejsze ;) Ja wprost uwielbiam jego pysk, zrobili tak genialnie jego mimikę wygląd, że głos Bena totalnie współgra z całością. Pewnie gdyby ustawić aktora i Smoka obok siebie i recytowaliby słowa i przy okazji też grali ciałem to pewnie pojawiłby się identyczne ruchy i zachowania twarz-ciało między nimi. ;)

calays

Mam nadzieję, że Smaug wygra w tym roku jakąs nagrodę.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Pewnie że chcemy więcej :)

Nie rozumiem tylko punktu 4. O co chodzi z tym oczyszczaniem futer?

Belief

Że można to robic cyfrowo. Nieźle, co?

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Ale że futro można zrobić cyfrowo? A to robią dzisiaj jeszcze jakoś inaczej? :)

Belief

No ze mozna zeskanowc prawdziwe, wyświetlić w 3D i je oczyścić.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Ach to oni skanują prawdziwe futro a potem nakładają to na dany kształt a nie robią włosek po włosku.

Belief

Futra sa prawdziwe. Ale to tylko taki przykład. Że mają takie możliwości :)

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Taka luźna drobna uwaga, może warto by było pisać ten fragment "Dzisiejsze ciekawostki" dużymi literami? Bo za chwilę będziemy mieć tu parę stron, i duże litery szybciej będą rzucać się w oczy niż drobna czcionka z punktami. Ale to taka serio luźna uwaga, twoja decyzja ;) Albo może jakoś inaczej?

calays

Nie ma problemu :)

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

super ;)

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

W sumie szkoda, że nie jest to klasyczny smok, ale na tych concept artach z 4 łapami trochę ksenomorfa z psa mi przypomina.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Tu macie pierwotny wygląd Smauga:
http://www-images.theonering.org/torwp/wp-content/uploads/2014/02/Smaug_Pgs22_23 .jpg

Według mnie o niebo lepszy niż w filmie :))

Lonelier

Fajnie. jest w ksiazce. Ale to tylko jeden z rysunków koncepcyjnych. Standardowy smok:)

Lonelier

Dla mnie też lepszy niż w filmie :)

ocenił(a) film na 8
wort801

:))

ocenił(a) film na 8
Lonelier

Fajny, nie wiem czemu ale strefa klatki piersiowej u smoka z 4 łapami wydaje się dziwna. Tzn. w proporcjach przeciąża całość optycznie. Ale to są moje jakieś tam wymysły ;)

Ale tak ogólnie rysunek i wykonanie mega! Dzięki ;)

ocenił(a) film na 8
calays

Zawsze do usług :):*

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 7
Lonelier

Też fajny :) Tylko nie wiem czemu, ale mi osobiście przeszkadza jego długa szyja. Patrząc na Smauga nie mogę się jakoś przetrawić. Jak jest pokazany w całości to wygląda w połowie jak wąż a w połowie jak jaszczurka.

ocenił(a) film na 8
Belief

Tak, troszkę przesadzili z długością jego szyi :DD

ocenił(a) film na 8
Belief

Ta szyja to mi się z potworem z Loch Ness kojarzy :D

ocenił(a) film na 7
calays

O widzisz a ja się zastanawiałam skąd ja to znam :). Faktycznie jakby mu te skrzydła odjąć to wygląda jak ten potwór :)

ocenił(a) film na 9
calays

To wy wiecie jak wygląda potwór z Loch Ness? ;P

Julia_20

Z archiwum x to wiemy :)

ocenił(a) film na 9
wort801

To żadne źródło!

Julia_20

E tam nie znasz się :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones