PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 592
oceny
7,2 10 1 245592
5,5 25
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Wypowiedź Petera sprzed 10 min
Inside Information...

Our journey to make The Hobbit Trilogy has been in some ways like Bilbo's own, with hidden paths revealing their secrets to us as we've gone along. “There and Back Again” felt like the right name for the second of a two film telling of the quest to reclaim Erebor, when Bilbo’s arrival there, and departure, were both contained within the second film. But with three movies, it suddenly felt misplaced—after all, Bilbo has already arrived “there” in the "Desolation of Smaug".

When we did the premiere trip late last year, I had a quiet conversation with the studio about the idea of revisiting the title. We decided to keep an open mind until a cut of the film was ready to look at. We reached that point last week, and after viewing the movie, we all agreed there is now one title that feels completely appropriate.

And so: "The Hobbit: The Battle of the Five Armies" it is.

As Professor Tolkien intended, “There and Back Again” encompasses Bilbo’s entire adventure, so don’t be surprised if you see it used on a future box-set of all three movies.

Before then however, we have a film to finish, and much to share with you. It’s been a nice quiet time for us—Jabez and I happily editing away in a dark cave in Wellington—but those halcyon days are quickly coming to an end. It will soon be time to step into the light. Expect to see and hear much about The Hobbit: The Battle of the Five Armies in the coming months.

And there’s also The Hobbit: The Desolation of Smaug Extended Cut, which we’re in the process of finishing, with over 25 mins of new scenes, all scored with original music composed by Howard Shore.

It’ll be a fun year!

kamilxxx09

I 25 minut dodatkowych scen w wersji EE Pustkowia :)

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

COOOOO???? Nie podoba mi się tytuł ;/

calays

Super !!!!!

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

"Bitwa Pięciu Armii" eh;/ "tam i z powrotem" nawiązywało fajnie do książki, do tego, że coś się kończy, coś się zaczyna i trzeba trwać dalej. Jestem akurat bardzo sentymentalna jeżeli chodzi o to ;p

calays

Mnie się podoba. Tamten był swietny, ale nie pasował w 100 % no bo oni już TAM byli.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Wiem właśnie ten tytuł by pasował jakby była tylko 1 część ewentualnie 2 . Powiem tak, nie jest źle! Wolę ten tytuł niż to z tym "ogniem" co krążyło po necie, Bitwa Pięciu Armii jest o wiele lepszym tytułem ale i tak mam mieszane uczucia :p kwestia gustu;p

calays

Ten W Ogniu był średni co najwyżej, zeby nie powiedziec słaby. W ogóle nie pasował.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Ten "W ogniu" to była jakaś maskara dla mnie, modliłam się tylko, żeby tego PJ nie zaakceptował bo to było po prostu słabe ;/

calays

Nom.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

"Into the Fire" byłoby świetne. To od powiedzenia "Out of the frying pan and into the fire". Czyli "Z deszczu pod rynnę". Co świetnie pasuje do fabuły trzeciej części i jest odniesieniem do książki.

MatiZ_3

Ale ten rozdział był zrealizowany już w Niezwykłej Podróży.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

No i co z tego?

MatiZ_3

No że nie pasuje. Ogień jest symbolem 2 części.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Ale chodzi o... Ja pie*dolę. "Into the Fire idealnie by pasowało, bo po smoku bohaterowie wplątują się w jeszcze większe kłopoty. Czyli "Into the Fire". Ale jak widzę wiele osób ma problem z ze zrozumieniem tego, więc nic dziwnego, że wybrali płaskie "Batlle of Five Armies".

MatiZ_3

To nie film psychologiczny :p

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Psychologia pełną gębą -,-

kamilxxx09

Into the Fire pasowałoby idealnie. Żar bitwy największy. Tyle wyjasnień.

kamilxxx09

...
Bardzo głupia odpowiedź. Symboliczne odniesienie do fabuły jest ważne. Bitwa pięciu Armii to najbardziej głupi tytuł z wszystkich 6 z pod znaku Tolkiena.
Równie dobrze 2 i 3 część WP mogły by się zwać Bitwa o Helmowy Jar i Bitwa pod Czarną Bramą.
Generalnie sam pomysł skupienia się na bitwie jest zły. Jackson najwyraźniej myśli że rozmach bitew pokochali fani. A fani pokochali hobbitów i za to się Jacksonowi może dostać.

charles65

Chodzi o centrum filmu.

kamilxxx09

Jeżeli tym centrum ma być bitwa to mnie, z punktu widzenia fana opowieści, ten pomysł się nie podoba.

MatiZ_3

Into the fire dałoby się jakoś znieść, ale po polsku "w ogień" jest beznadziejne. ;_;

ocenił(a) film na 5
MatiZ_3

To powiedzenie brzmi po polsku "z patelni w ogień".

ocenił(a) film na 8
SZYM33

"Z deszczu pod rynnę" to bardziej znana wersja.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Tytuł może być :) Poszli trochę pomysłem Tolkiena. Sam Tolkien chciał by trzecia część Władcy nazywała się "Wojna/Bitwa Pierścienia" ale wydawca nie zaakceptował takiego tytułu. Teraz mamy w tytule Bitwę. Tylko jak stąd bitwą będzie, bo kiedyś PJ mówił że bitwa będzie ale może nawet ośmiu lub dziewięciu armii. Poczekamy, zobaczymy, na razie jest okej :)

Hallows77

Oby Polacy nie przetłumaczyli tego np. na Bitwa Pięciu Legionów czy cos.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Weź nie strasz. Ale chyba raczej nie bo w przekładzie Skibniewskiej wyraźnie jest Bitwa Pięciu Armii więc chyba takiego numery by nam nie zrobili. Raczej by to była "nieoczekiwana" czy raczej niezwykła zmiana :P

Hallows77

Hehe

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

No ale dostajemy dowód na to że bitwa będzie długa i ogromna w filmie. Będzie na co popatrzeć.

Hallows77

Nom.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

OH, nie pomyślałam o tym ale znając "nas" wszytko możliwe z tym tłumaczeniem, .... byle nie legiony, błagam ;p

calays

Albo bitwa Pięciu drużyn. The Battle of the Five Teams. Hahaha

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Nie strasz mnie ! ;p

calays

Ale fajnie, ze Jackosn to napisał. I ze w najbliższym czasie będzie dużo informacji.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

No nareszcie się coś ruszy ! Brakuje mi videoblogów i to bardzo :) mam nadzieję, że niedługo jakieś się pojawią !

kamilxxx09

Drogi założycielu tego wspaniałego tematu :)
Nie musisz martwić się o polski tytuł bo imdb już przetłumaczył go i polska nazwa to Hobbit Bitwa pięciu Armi

kamilxxx09

Tobie to się każda głupota PJ podoba.

calays

czyli bitwa pewnie zajmie lwią cześc filmu...

ocenił(a) film na 4
majeranek2013

Czyli można się spodziewać tego co w poprzedniej części...fabuła stoi w miejscu, za to mamy mordobicie przez 80% filmu.

Anthrax91

własnie tego sie boję.
Pierwsza część jakoś szła naprzód. A w drugiej niewiele ciekawych watków za to ciągle walki. MNie bardziej ujęla Niezwykła podróż.
Wiem, ze wielu sie wlasnie druga część bardziej podobala. No cóż, każdy ma swój gust.

majeranek2013

Mnie tez bardziej ujęła Podóż :)

kamilxxx09

jest bardziej basniowa :)

majeranek2013

Mam większy sentyment do niej :) Ale czuje, ze ostatnia będzie najlepsza :)

kamilxxx09

ja tak szczerze nie mam odczuc co do jakości 3 :P boje się, żeby Jackson nie poszedł na całośc i nie zapomniał o duchu ksiązki...

majeranek2013

O duchu książki to on zapomniał juz dawno temu:) No ale najważniejsze ze dzieki EE ma szanse sie zrehabilitowac w oczach milosnikow Tolkiena czyli nasz ych. Ponad 25 minut to dobry wynik :)

straightlines

cóż... mam nadzieję że te 25 minut dopieści nas i wynagrodzi to rozminięcie się z treścią książki

Wiesz, ja ciągle mam nadzieję, że go nie poniesie w tej 3...

kamilxxx09

Po długich rozważaniach stwierdzam, że Podróż też znacznie lepsza.

hr_dooku

A do tej pory inaczej uważałeś?

kamilxxx09

Ocenę zmieniłem dawno, ale po pierwszym seansie w kinie uważałem Pustkowie za lepsze.

hr_dooku

Rozumiem. Ja stawiam film,y na równi, ale do 1 mam większy sentyment :)

kamilxxx09

dla mnie 2 jest nieznacznie hmmm gorsza moze nie. No może napisze tak- 1 bardziej trafila w mój gust.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones