PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732612}
7,1 3 830
ocen
7,1 10 1 3830
Holding the Man
powrót do forum filmu Holding the Man

Niezwykła historia, która ukazała światło dzienne w 1995 roku, kilka miesięcy po śmierci Timothy Conigrave, przyjaźń, fascynację i eksperymentowanie w latach 70- tych seksualne z obojgiem płci, aby odkryć, ze jest gejem. Miłość od pierwszego wejrzenia, a może lepiej od rzęs, niesamowity atrybut Johna w roku 1976. To przyjaźń i znajomość przetrwała wiele złych i dobrych stron, obopólna fascynacja, przeplatanie teatru z futbolem, przełamywanie pewnych stereotypów, walka o siebie i przetrwanie.
Osią filmu jest okres, gdy oboje partnerzy dowiadują się o pozytywnym wyniku Hiw , tu rozpoczyna się akt heroizmu i poświęcenia. Tim, który eksperymentując z różnymi partnerami, ma świadomość, że on jest ogniwem, które zakaziło partnera, że on, który kocha go, jest jego katem, on skazuje ukochanego człowieka na śmierć. Pytania, wątpliwości, wyrzuty sumienia.
Stajemy się świadkami intymnej, hermetycznej walki o godność do końca, niezwykłego poświęcenia, miłości, dobroci, współczucia ale też poweru w tym ostatnim okresie czasu, który każdy inaczej przeżywa, nie ma na to gotowego scenariusza i poradnika, i każdy chce uczynić ten czas szczególnym, lekkim, słonecznym i obcującym w codzienne przyzwyczajenia, zachowania, pragnienia i potrzeby.
Niezwykły film o niezwykłych relacjach ludzkich w tym ostatnim momencie, gdy Charon już czeka....
Doskonałe aktorstwo, muzyka i klimat.

nemezis1212

Egoista Tim, który nie widzi nic poza czubkiem własnego nosa. A tak ganiał za tym Johnem od samego początku, aż mnie mdliło. Ten film nauczył mnie tylko tyle, że jest w świecie wiele osób toksycznych. I w pewnym momencie trzeba umieć zdać sobie sprawę z tego co dla mnie będzie lepsze niż dalej tkwić w klatce. Szmacił się, zaraził chłopaka, który nie widział bez niego świata...Powinien mieć wyrzuty sumienia i to on powinien zdechnąć. Dla mnie w tym nic romantycznego. Toksyczna relacja, która w konsekwencji skończyła się śmiercią nie tej osoby co powinna.

ocenił(a) film na 9
kolnidur

W tym świecie i w tej relacji nie ma wygranych i przegranych...ten , kto zostaje czy ma się lepiej... Ważne, że wyciągasz wnioski, i może Twoje życie będzie lepsze. Edukacja musi być:) Pozdrawiam , miłego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones