PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1220}

Hook

7,2 49 829
ocen
7,2 10 1 49829
6,7 20
ocen krytyków
Hook
powrót do forum filmu Hook

cudowny...

ocenił(a) film na 8

Właśnie skończył się w TV. Sama historia, morał, strzelanie symboliką w widza, przepiękna scenografia (okno Wendy, późnojesienne liście, statek Hooka) cudowne, normalnie łzy mi pociekły (zarówno z sentymentu, jak i z emocji których ten film przekazuje multum)

Przymknijcie oko na głupawe walki (nie zapominajmy że to film familijny) to dostrzeżecie piękną, wzruszającą opowieść.

lokimojboze

nostalgia i łezka się w oku zakręciła... ehh, to jeden z tych filmów, po którym wraca się do szaro burego świata :(

ocenił(a) film na 10
lokimojboze

Szkoda że takich filmów już nie robią, scenografia zamiast CGI, dużo zabawnych sytuacji zamiast ciągłych walk i wybuchów, masa pomysłów zamiast identycznych schematów powielanych w Hollywood od 20 lat.

Film jednocześnie lekki i mający masę wątków ukrytych pod barwnym opakowaniem, np Kapitan Hak ze swoim strachem przed zegarkami(starość), dzwoneczek zakochany w Piotrusiu (moim zdaniem symbolicznie przeciwstawia to młodzieńcze zamiłowanie do przygód w nibylandii, z miłością "dorosłą" do rodziny), zagubieni chłopcy dla których Piotruś to wzór do naśladowania.

Najlepszy film Spielberga moim zdaniem.

locus1111

No trzeba przyznać, że efekty, latanie, wyspa, to wszystko robi większe wrażenie przynajmniej dla mnie niż efekty w avatarze czy najnowszych filmach.

Spidey_

Jeden z ukochanych filmów mego dzieciństwa, który wciąż nie stracił dla mnie uroku i moim zdaniem nigdy nie straci. Pomijając drobne niedociągnięcia, to i tak jest to genialny hit z pięknym przesłaniem. Bajka dla dzieci, ale również i dla dorosłych.

ocenił(a) film na 9
kronikarz56

Podpisuje się. Film cudowny. Wzruszył mnie niesamowicie mimo, że mam 23 lata.

Erian91

Ja mam prawie 25 lat, a wciąż nieustannie ten film mnie wzrusza.

ocenił(a) film na 7
kronikarz56

Są takie filmy które się obejrzy choćby 100 razy zawsze będą wzruszać:) jak choćby Titanic
Też się rozryczałam nie wiem czy to z nostalgii czy po prostu film tak podziałał:)

DziadekZaplutek

Ja sobie myślę, że powodem tego jest zarówno nostalgia, jak i działanie filmu, bo to jest naprawdę super hit, pomimo kilku niedociągnięć. Jednak czuć w nim zdecydowanie magię Nibylandii, a o to przecież chodzi przede wszystkim :)

ocenił(a) film na 10
Erian91

To również mój ulubiony film z dziecięcych lat. Za każdym razem wracam z Piotrusiem Panem do Nibylandii. Wiek nie ma znaczenia :). Aż ściska gardło, tak potrafił i potrafi wzruszyć!

ocenił(a) film na 8
locus1111

like.

użytkownik usunięty
lokimojboze

cóż sam bym tego lepiej nie ujął ;)

ocenił(a) film na 9
lokimojboze

Nic dodać, nic ująć, rewelacja !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones