PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124119}
7,5 358 689
ocen
7,5 10 1 358689
6,5 17
ocen krytyków
Hooligans
powrót do forum filmu Hooligans

Zwykły gniot , który próbuje być na siłę dramaty i mieć jakieś przesłanie , a mowa o tym , że po filmie wszyscy go zrozumieją a to gówno prawda , bo słyszałem opinie " No ale się napierdalali też tak chce " film dla gimbazy . a jeśli chcecie pooglądać prawdziwe kibolskie kino to polecam Football Factory , bo tam jest wszystko ( Mordobicie , Humor , Alkohol ) . A o drugiej części się nie wypowiem , bo to zwykły śmieć .

Shadowman94

Ten film to kobieta reżyserowała, więc i Ty nie dramatyzuj. Football Factory również słaby.

A swoją drogą film w trakcie kręcenia godny uwagi (dokumentalny) to: http://www.filmweb.pl/film/Niebieskie+ChachaRy-2013-563803
O polskich, zarazem najlepszych na świecie fanatykach.

użytkownik usunięty
Danielultras1

a to przepraszam, to że kobieta coś wyreżyserowała to znaczy, że już nie zasługuje na uznanie?
zresztą film się ludziom podoba, nawet jak dla ciebie jest słaby

Jakbyś nie wiedział, to kobieta jest owocem dramatu.

użytkownik usunięty
Danielultras1

ujmujące

Źle mnie po prostu zrozumiałeś. Można w filmie poczuć jakieś 'fanatyczne' wojaże, ale gdy akcja się rozwija zaczyna się dramat. Fajne, ale wg. mnie niepotrzebne. Reżyserka musiała kierować się uczuciami. Tyle.

użytkownik usunięty
Danielultras1

Już dawno oglądałam ten film, ale podobał mi się, oczywiście z realnym życiem takich kiboli, to na pewno niewiele miał wspólnego. Ale ogólnie film nie był wcale zły. Bardziej przeraża mnie, że gorsze gnioty mają większą popularność i są uważane za mega hity...

Arcydziełem też nie jest, więc nie zasługuje na 10. Filmweb to ranking popularności, jeśli już o tym mowa.

użytkownik usunięty
Danielultras1

Jako takim arcydziełem nie jest, ale lubię ten film więc, coś mi się w nim spodobało, dlatego dałam 10. Pisząc o tych mega hitach, nie miałam na myśli FW, ale ogólnie świat

ocenił(a) film na 9
Danielultras1

Trochę głupie stwierdzenie skoro jesteś taki obeznany w filmach dla "dorosłych". Jeśli naprawdę jesteś dojrzałym człowiekiem to nie zauważysz tylko mordobicia itp.Pierwszy raz film faktycznie obejrzałam w gimnazjum ale od razu mogłam zauważyć o co w tym filmie chodzi.Przyjaźń ,miłość do klubu,miłość do najbliższych,zrozumienie na czym polega prawdziwe życie,oddanie życia za rodzinę,.Więcej w tym filmie dramatyzmu niż bijatyk więc to nie film typowy dla gimbazy.

ocenił(a) film na 9
Shadowman94

KUZWA USPOKOJ SIE JEST (WOLNY) KRAJ KAZDY MA PRAWO MYSLEC O CZYM CHCE NIE OBRAZAJAC NIKOGO I WYRAZAC OPINIE

ocenił(a) film na 9
Shadowman94

sorki gościu ale ja akurat rozumiem ten film i wiem że tu nie chodzi o zwykłe lanie po ryju tylko o coś głębszego
ale żeby zrozumieć ten film trzeba kochać swój klub
w ich przypadku jest to West Ham w moim Lech Poznań tak więc bez urazy ale ty po prostu jesteś z innej beczki dla tego ci się ten film nie podobał.

ocenił(a) film na 8
lechita1995

"Coś głębszego" to co jest wg. Ciebie?

ocenił(a) film na 10
hamm3rfall

Może przyjaźń? Przyjaźń na śmierć i życie? Oddanie życia za rodzinę brata i przyjaciela? Film nie jest o zwykłym laniu mord, jest o braterskiej więzi.

ocenił(a) film na 8
Lineczka_filmweb

Tyle że ten młodzik próbował powiązać to coś głębszego z pół-amatorskim klubem.

hamm3rfall

Pol-amatorski klub?

ocenił(a) film na 10
lechita1995

Zgadzam się. Sezonowcy oglądają, nie mają pojęcia o prawdziwym świecie, że istnieją jeszcze takie "firmy" i że tu nie chodzi o żadne mordobicie.
Polecam w ogóle ten film oglądać z napisami najlepiej angielskimi, bo lektor zabija 9/10 czasu filmu.

ocenił(a) film na 8
Shadowman94

a te opinie o ktorych mowa to pewnie slyszales od kolegow na korytarzu? bo komentarz na takim wlasnie gimnazjalnym poziomie

ocenił(a) film na 10
Shadowman94

skoro tak twierdzisz, to niech przestaną produkować jakiekolwiek filmy gdzie występuje przemoc, bo przecież gimbaza nie zrozumie celu filmu i jego przesłania, tylko pójdzie obijać "mordy" swoim wrogom... :) każdy kto pochodzi z normalnej rodziny to zrozumie przesłanie tego filmu, albo rodzice ew. mu wytłumaczą... pozdrawiam.

Rozalia12

Shadowman94 gniot dla gangsterów z gimnazjum? jaka dorosła i sensowna wypowiedź.... Widać, że nie zrozumiałeś filmu. To była przyjaźń, zabawa , a nie tylko mordobicie, to nie jest bajka, bo w Anglii była największa hooliganka , bo tam to się zrodziło, dałem 10 bo moim zdaniem jest to świetny film. Pete nauczył Matta, że czasami warto się postawić, a nie tylko uciekać. Więc nie ośmieszaj się takimi wypowiedziami na poziomie podstawówki.

Shadowman94

Nie ośmieszaj się takimi wypowiedziami. Nie każdemu może się podobać, ale takie prowokacyjne komentarzyki są żałosne.

ocenił(a) film na 5
Pawlovsky

Odpisujesz osobnikowi Rozalia12 - a piszesz do Shadoman94
Czyli jak kliknąłeś żeby odpowiedzieć Shadowman94 - to komu chciałeś odpisać ?

Wytłumacz tą część zdania:
,,Widać, że nie zrozumiałeś filmu. To była przyjaźń, zabawa , a nie tylko mordobicie, to nie jest bajka"

ja się zastanawiam już 10 min i nie mam bladego pojęcia o co kaman

mojlebpelenfilmow

Bo jesteś ograniczony?

ocenił(a) film na 10
Shadowman94

Jesteś za głupi żeby zrozumieć przesłanie tego filmu.

Shadowman94

Film jest fajny nie zgadzam się z tobą, nie chodzi o mordobicie czy nawalankę ogólnie jakoś tak fajnie zrobiony i fajna fabuła, że jest na co popatrzeć aż łezka w oku się zakręciła ;D

Shadowman94

Siemanko.Zgadzam sie z Toba,ze Football Factory duzo lepsze.Ale z drugiej strony,chyba za bardzo zjechales ten film.Nie jest az taki tragiczny.Ale szanuje Twoje zdanie.Pozdro

ocenił(a) film na 6
Shadowman94

Pozwolę sobie odnieść się tylko do jednej części Twojej wypowiedzi tj do tej w której kpisz z tego, że ten film próbuje mieć jakieś przesłanie. Ja uważam, że ma i to bardzo ważne a niewiedza może wynikać z braku kontaktów z Anglikami, Szkotami czy Walijczykami. Mieszkańcy wysp brytyjskich a ich, wybrana przez tychże, władza to dwa różne światy. Generalnie ci pierwsi nienawidzą Amerykanów - pięknie jest to, w filmie, przedstawione: Pete ...co jest z wami Amerykanami, zaczynacie wojny i je przegrywacie a my was znów ratujemy Matt ...ratujecie !? Pete ...tak ! a potem połowa naszych żołnierzy ginie od waszego ognia Matt ...to był wypadek Pete ...akurat ! Ten film powstał w kooprodukcji angielsko-amerykańskiej i miał, niewątpliwie,na celu łagodzenie mocno zakorzenionej nienawiść pokazując, że amerykańscy chłopcy to fajni, równi chłopcy i można ich do rany przyłożyć a może i pokochać. Film nieźle się ogląda, tak na 6/10 !!!

ocenił(a) film na 9
Szpila_1308

Moim zdaniem film ma również inne przesłania jak np.zrozumienie na czym polega prawdziwe zycie,pokazuja na czym polega prawdziwa przyjaźń oraz milość do rodziny,no i przede wszystkim nie wolno ulegać chwili ;)

ocenił(a) film na 6
efta18

Zgoda !

ocenił(a) film na 9
Szpila_1308

Nawet moje młodsze rodzeństwo zauważyło takie rzeczy,a skoro dorosły człowiek tego nie zauważa to właśnie powinien cofnąć się do tej "gimbazy"...

Shadowman94

Moim zdaniem nie chodzilo o to,zeby po tym filmie ludzie zrozumieli kulture czy tez subkulture kiboli.Po prostu historia opowiedziana i osadzona w takich realiach.Nie wiem czy interesujesz sie pilka i kibicowaniem,ale ktos kto sie zna,nie powinien miec wielkich zastrzezen.Moim zdaniem ten film,jest jeszcze troche "za grzeczny".Trzeba wziac pod uwage,ze prawdopodobnie nie mogli w filmie pokazac wszystkich"tajnikow"w 100%,zdradzic jeden do jednego.To tylko moje skromne zdanie.Pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones