PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483659}

Horda

La horde
5,3 2 647
ocen
5,3 10 1 2647
Horda
powrót do forum filmu Horda

5/10

ocenił(a) film na 5

Kilka osób polecało mi ten film jako jeden z najlepszych filmów o zombie z ostatnich lat. Film nie jest zły, ale to trochę przesada uznawać go za jeden z najlepszych, bo jednak niektóre tytuły są znacznie lepsze.
Co do samego filmu to szczęśliwie udało mi się dorwać i obejrzeć wersję z angielskim dubbingiem więc nie musiałem męczyć się i słuchać wersji z językiem francuskim, którego po prostu nienawidzę. Również szczęśliwie film nakręcony jest w stylu bardziej przypominającym styl amerykański niż styl europejski (którego też nie lubię). Ogólnie klimat w filmie jest OK, trochę jak połączenie innych filmów o zombie - "Last Rities" (też porachunki policji i gangu w starciu z zombiakami), "Eksperyment terror" (też akcja w wieżowcu) oraz "Against the Dark" (porównywalny klimat osaczenia w budynku i ucieczki korytarzami, windą czy piwnicą przed zombie). Ogólnie film warty obejrzenia. Poza tym kilku charakterystycznych aktorów (nigeryjczyk, wojskowy dziadek, twardy policjant). Aha, no i jeszcze przyczepię się do jednej rzeczy. Trochę przesadą jest, że film nazywa się "Horda", podczas gdy nie było tu aż tak wiele zombie aby nazywać to hordą. Owszem - było ich dużo (szacować można na ok. 150-200 zombiaków na ekranie) ale jednak powstały już filmy gdzie było ich więcej i nie nosiły tytułu jak ten film tutaj. Na plus oczywiście fajna scena, pokazana zresztą na plakacie, gdzie policjant wdrapuje się na dach samochodu i strzela do tłumu zombiaków.
Moja ocena filmu: 5/10.

PS. Polecam moją listę filmów o zombie:
http://www.filmweb.pl/user/Axel/blog/546118

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones