PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6222}

Hot Shots 2

Hot Shots! Part Deux
7,0 38 072
oceny
7,0 10 1 38072
6,3 6
ocen krytyków
Hot Shots 2
powrót do forum filmu Hot Shots 2
ocenił(a) film na 6
McLlovin

Film stanowi głównie parodię takich filmów akcji jak: Rambo II, Rambo III, Czas apokalipsy, Predator, Zaginiony w akcji czy Komando, lecz można znaleźć odniesienia do następujących filmów: Polowanie na Czerwony Październik, Gwiezdne wojny, Kickboxer, Karate Kid, Zakochany kundel, Bernard i Bianka w krainie kangurów, Casablanca, Terminator 2: Dzień sądu, Pamięć absolutna, Zwariowane Melodie, Bez wyjścia, Nagi instynkt, Pluton, Działa Navarony, Czarnoksiężnik z Oz, Ojciec chrzestny, RoboCop, Pinokio

kksgogo123

Zauważyłem również parodię Robin Hooda książe złodziei w scenie gdy Sheen strzela kurą w gościa.Niemal identyczna scena znajduje się w Robin Hoodzie,tyle że zamiast kury jest naturalnie strzała:)

Gaula04

Rambo też używał łuku w każdej z 4 części.

użytkownik usunięty
Arg

ciekawe gdzie w pierwszej krwi????
chyba inny film oglądaliśmy

W sumie fakt, w filmie użył dzidy z noża do upolowania dzika. W książce było tylko wspomniane, że Rambo ranił swojego ojca pijaka z łuku i uciekł zabierając właśnie tę broń. Na pewno w książce nie miał swojego noża Rambo.

użytkownik usunięty
Arg

w sumie era VHS to najpiękniejszy okres kina

ocenił(a) film na 7
Gaula04

Ta kura to też częściowo Rambo II.

ocenił(a) film na 8
kksgogo123

dodatkowo jeszcze Działa Nawarony i Na południe od Jawy - sceny na kutrze rybackim

kksgogo123

A Pamięć absolutna to niby w jakim momencie filmu jest parodia.?

kksgogo123

A mnie zastanawia, w których scenach jest nawiązanie do Predatora?

McLlovin

Rambo 3 , Zaginiony w Akcji , Czas Apokalipsy , Terminator 2 , Predator , Nagi instynkt,

ocenił(a) film na 8
McLlovin

Wszystko masz napisane na Wikipedii. Ja zauważyłem nawiązania do:

-Rambo III
-Zaginiony w akcji
-Nagi Instynkt
-Terminator 2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones