PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638157}
6,5 14 549
ocen
6,5 10 1 14549
Godziny Wyścig z czasem
powrót do forum filmu Godziny - Wyścig z czasem

Uwielbiam thrillery. Ostatnio mam mało czasu, żeby oglądać filmy, no ale w końcu przyszła ta
upragniona wolna chwila. Oczywiście, aby coś obejrzeć najpierw trzeba coś znaleźć. Odpalam fw
i szukam jakiegoś w miarę nowego filmu, z tego cudownego gatunku. I tak natrafiłem na
"Hours". Opis ciekawy, komentarze bardzo przychylne, a więc... DO DZIEŁA! Po pierwszych
scenach byłem zadowolony. Akcja zaczyna się od razu, bez zbędnej gadaniny i nudnych
życiorysów głównych postaci. No cóż.... Później jest już tylko gorzej. Ten film, to największe
nieporozumienie ostatnich lat.
Zacznijmy od gatunku. THRILLER??!?!?!?!?! Czy ten film ma cokolwiek wspólnego z
thrillerem? NIE MA NIC! Przydzielenie tego filmu, pod ten gatunek, to splunięcie w twarz fanom
thrillerów!
Kolejny punkt: fabuła. Czy scenariusz pisał jakiś nielogicznie myślący idiota? Miałem wrażenie
przez cały czas, że oglądam film o jakieś apokalipsie! Mógłbym zrozumieć, że podczas huraganu,
żadne służby ratunkowe nie mogą dotrzeć w konkretne miejsce, ale ja się pytam: dlaczego w
pobliżu szpitala, w centrum miasta, przez "jakąś" powódź nie ma żywej duszy? Dlaczego przez
tyle czasu woda nie opadała? Czy tam nie było żadnej kanalizacji? Żadnych odpływów? Co z
ratownikami? Jeden śmigłowiec przeleciał przez miasto w ciągu 50 h?!?!?! Przecież to Ameryka!
W Polsce jest dużo lepsza organizacja służb porządkowych. To po 1, a po 2, to czego ci "źli"
ludzie mogli szukać w szpitalu. Pierwszy facet ubrany w mundur żołnierza, przyszedł do szpitala
żeby poszukać JEDZENIA?!?!?!!? Główny bohater proponuję mu zegarek warty kilka tys. dolarów,
a on woli wziąć BATONIKI?? Czy ja coś w tym filmie przeoczyłem? Czy może mrówki i
węże(wspomniane w wiadomościach) rozpętały nieznaną mi apokalipsę? W której każdy
kawałek jedzenia jest cenniejszy niż złoto. I po co w ogóle ten wojskowy zabił tę pielęgniarkę? Jaki w tym miał
cel?
Kilka scen później nasz bohater znowu musi zmierzyć się ze złoczyńcami, którzy przyszli do
szpitala... No właśnie...Jak oni to powiedzieli? Żeby zabić "ciecia"?... Ja się pytam: po jakiego ch*a?!??!?!?! Przebijali się
przez zalane miasto, po to żeby zabić jakiegoś faceta próbującego przeczekać powódź w
szpitalu? Co za bzdety!
A co z telefonem? Rozumiem, że podczas huraganu nie było zasięgu, ale po wszystkim dlaczego
zasięg nie powrócił? Przecież to było centrum miasta, a nie jakieś odludzie. I jeszcze ten
cudowny pies. Skąd on się wziął w szpitalu? I dlaczego doktor, który wiedział o sytuacji naszego
bohatera totalnie go olał?
Podsumowując. To był jeden z najgorszych filmów jaki oglądałem. Rozumiem, że są gusta i
guściki, ale jak można akceptować taki brak logiki? Ten film nie ma żadnego sensu już od jego
fundamentów. Nie znalazłem w nim żadnych pozytywów. Brak ciekawych zwrotów
akcji. Liczyłem chociaż, na zaskakujące zakończenie.... HAHAHA.
Przeraża mnie to, że ludziom wystarczy "wysra*ć" idiotyczny, ale co najważniejsze łzawy
scenariusz i już oceniają film jako arcydzieło. Błagam Was ludzie, zacznijcie trochę myśleć.

ocenił(a) film na 10
Hempgru100

Doczytałem do połowy. Człowieku zacznij się trochę interesować wydarzeniami na świecie. Huragan Katrina - słyszałeś o tym?? Przecież tam do tej pory ludzie odczuwają skutki tego huraganu. Przecież tam wojsko interweniowało i wodę pitną udało się dostarczyć mieszkańcom po 8-10 dniach od huraganu, w niektórych miejscach ten czas był jeszcze dłuższy. Poczytaj sobie http://pl.wikipedia.org/wiki/Huragan_Katrina i jak będziesz miał jaką obiektywną wiedzę na ten temat, dopiero napisz jakiś komentarz. Co z tego że to Ameryka, nawet Ameryka przeciwko siłom natury mam mało do gadania.

ocenił(a) film na 2
mlodszylele

My mówimy o CENTRUM miasta! Rozumiem, że w Twojej wiosce nikt nigdy nie widział centrum dużego miasta, ale to nie zwalnia Cię z myślenia. Skoro "cywile" mogli przemieszczać się po ulicy i wchodzić do budynków, to tym bardziej WOJSKO dało by radę, a już na pewno szpitala nie mogli by zostawić na pastwę losu! Zacznij trochę myśleć oglądając filmy.

ocenił(a) film na 10
Hempgru100

Tak centrum miasta było całkowicie zalane. Poczytaj trochę. Naiwność twoja mnie przeraża.

ocenił(a) film na 10
Hempgru100

Zresztą tak na zakończenie, bo nie mam zamiaru kontynuować z Tobą dyskusji, Skutki przejścia huraganu Katrina nad Nowym Orleanem wywołały jedną z największych (jeżeli nie największą) katastrof naturalnych w historii Stanów Zjednoczonych. 30 sierpnia 2005, kiedy huragan o sile 5 w skali Saffira-Simpsona osiągnął ląd, ponad 80% obszaru miasta zostało zalane, niekiedy aż do wysokości 6 metrów. W wielu miejscach nastąpiło uszkodzenie wałów przeciwpowodziowych, a bardzo wysoka fala sztormowa wdarła się w głąb lądu.

W oczekiwaniu na uderzenie huraganu burmistrz miasta, Ray Nagin, zarządził 28 sierpnia całkowitą, obowiązkową ewakuację. Był to pierwszy przypadek takiej ewakuacji w historii miasta. Podczas konferencji prasowej Nagin stwierdził, że huragan najprawdopodobniej zniszczy wały przeciwpowodziowe miasta.

Według wcześniejszych przewidywań około 100 tys. osób w mieście nie będzie mogło opuścić jego granic ze względu na brak środków transportu. W celu ich ochrony wyznaczono kilka schronów, m.in. stadion Superdome oraz New Orleans Convention Center. 28 sierpnia wszystkie autobusy komunikacji miejskiej zostały skierowane do przewożenia osób do wyznaczonych schronów.

Myślisz że 100tys ludzi da się ewakuować bezpiecznie do schronów?? Śmiesznie się czyta takie komentarze jak twój, czy ty wiesz co robi wiatr wiejący z prędkością 150km?? Tam dochodził do 300km. Ewakuuj ludzi przy takim wietrze mądralo?? A potem szybciutko po zakończeniu huraganu dotrzyj do wszystkich potrzebujących. Tam zabrakło śmigłowców by wały tamować bo ludzi ratowali z tego rejonu. Zresztą te tereny są położone 1m poniżej poziomu morza. Wiesz co to znaczy jak wiatr wpycha morze w głąb lądu?? Zresztą to są tylko drobnostki w tym filmie

Najważniejszy jest przekaz i WARTOŚCI MORALNE jakie ten film ze sobą niesie, bo pokazuje poświęcenie człowieka by ratować najbardziej bezbronnych - w tym przypadku dziecko. I tak pokazuje też że niekiedy batonik ma większą wartość niż pieniądze jeśli jest stan klęski żywiołowej nawet woda jest droższa od złota. Ale co ja tam wiem ty wiesz lepiej.

ocenił(a) film na 2
mlodszylele

Po prostu myślę logicznie. Zdajesz sobie sprawę ile jest wart sprzęt w takim szpitalu? Wiesz w ogóle kto taki sprzęt finansuję? Państwo, człowieku! Państwo! I nie mówimy tutaj o akcji ratunkowej PODCZAS huraganu, tylko PO! A to już jest różnica zasadnicza. Jeżeli kilku gości mogło się dostać do tego szpitala, to znaczy, że poruszanie się po mieście wcale nie było takie trudne! Ale Ty mi musisz przedstawiać jakieś statystyki nic tak naprawdę nie wnoszące do tematu. Wartości moralne? HAHAHA Pokazuję tylko to, że Ojciec zrobił bardzo dużo dla swojej córki. A który by nie zrobił? Wartości moralne w tym filmie są tak oczywiste, że aż śmieszne. A co do batonika... Zdecydowanie był więcej warty niż złoty zegarek. Co tam że w okół pełno automatów z takimi batonikami...

ocenił(a) film na 10
Hempgru100

Szpitale państwowe w USA?? Bhuahahahahahaa. Człowieku o czym ty piszesz, teraz dopiero Obama wprowadził Obama-Care i amerykanie tego nie chcą bo im koszty leczenia wzrosły 4-5 krotnie, nikt nie dba o sprzęt w takich sytuacjach bo to wszystko i tak jest ubezpieczone, prywatny właściciel dba o swoją własność i ją ubezpiecza. Straszna jest twoja wiedza na ten temat. Oj straszna. Automaty?? chyba puste automaty, w takich sytuacjach grasują bandy złodziejskie, grabią co można i kogo można.

to co podałem to są podstawowe wiadomości na temat huraganu Katrina. Możesz sobie poczytać na Wiki

ocenił(a) film na 10
Hempgru100

Zbłaźniłeś się strasznie, w USA państwowe szpitale?? Kończę tą dyskusje bo ty nie masz podstawowej wiedzy. Może zamiast filmów - trochę książek i pozytywnej prasy poczytasz, yt też niezłą edukację daje, tylko trzeba wiedzieć co oglądać.

Teraz Obama wprowadził tzw. Obama-Care ale amerykanie nie chcą tej socjalistycznej państwowej opieki bo im opieka medyczna wzrosła 2-3 krotnie. W USA lecznictwo było prywatne - oparte na ubezpieczeniach prywatnych i polisach prywatnych. I prywatni właściciele szpitali dbają o swoją własność i jest ubezpieczona. Nikogo nie obchodzi jakiś sprzęt jeśli jest stan klęski żywiołowej. Tu masz filmik i się wyedukuj https://www.youtube.com/watch?v=VHrODKvMpdA

ocenił(a) film na 10
mlodszylele

dwie odpowiedzi bo wystąpił jakiś błąd i myślałem, że mi ją skasowało - nieważne w obu sens wypowiedzi jest ten sam.

mlodszylele

Zgadzam sie z autorem postu, ze ten film to porażka. To była mała powódź- w końcu bohater filmu bez problemu przedostał sie do ambulansu (to był początek powodzi, czyli moment kiedy powinno być najwiecej wody).
Słabe było tez uplywanie czasu. Nastawił timer na 2:50min po czym zaczął biec na dach i w połowie drogi upłynął mu czas. Po chwili podszedł do drugiej próby i tym razem jednak mu sie udało, a nawet pozwolił sobie na pięciominutowe stanie na dachu. ŻENUA!

Teraz tak poza tematem, a dokładniej do komentujących ten post.
Mlodszylele- to ze kiedyś była powódź/huragan nie ma sie nic do tego filmu! To nie jest dokument, to jest słaba próba filmu katastroficzno dramatycznego, gdzie woda nie osiągnęła nawet 2 metrów wysokości.

nick666 (zapamiętałem tylko 3 szóstki na końcu w nicku)- obrażanie osób, które wyrażają swoją opinie na dany temat (w końcu po to jest to forum) jest zachowaniem gorzej niż dziecinnym i płytkim. Jeżeli nie potrafisz sie poważnie wypowiedzieć na ten temat, to po prostu opuść to forum, nie siej nienawiści.

To jest forum do dyskusji na temat filmów, nie w celu wspólnego obrażania sie z powodu odmiennych opinii.

Czekam na ogień :)

użytkownik usunięty
mlodszylele

ja też w połowie stwierdziłem, że marnuję czas na wypociny jakiegoś debila...
przeskoczyłem na koniec a tam złota myśl, cytuję: " Błagam Was ludzie, zacznijcie trochę myśleć."
a i jeszcze gdzieś tam błyskotliwie wtrącił: "Po prostu myślę logicznie" (!?!?!)

załamka...

ocenił(a) film na 6
Hempgru100

Porażką jest to, że twój stary pukną twoją matkę gimbusie.

ocenił(a) film na 2
yoji666

Ile argumentów. Wiedziałem, że ten film oceniają na 10 tylko idioci.

ocenił(a) film na 6
Hempgru100

To dlaczego się matole odzywasz?

ocenił(a) film na 2
yoji666

Dobra, nie pisz już, bo walisz cebulą, polaczku.

ocenił(a) film na 6
Hempgru100

Jedyne co mi wali to cipa twojej starej frajerze.

ocenił(a) film na 2
yoji666

o widzę, że zmieniłeś ocenę dla tego filmu! Buahahaha, co za idiota

ocenił(a) film na 6
Hempgru100

Idiotą to jest twój stary, że spłodził takiego nied*jeba.

yoji666

Przyjacielu nie daj się prowokować.To jest jeden z tych gości co oglądają filmy na za lukaj na kompie i i piszą recenzje.Dla nich wszystko jest nie realne.Juz kiedyś na ten temat pisałem.Wszyscy którzy chcą realizmu w telwizji są takie kanały jak national geografic i stare programy z discovery.Tam wszystko jest realne....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones