PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6248}

Hubal

7,5 10 464
oceny
7,5 10 1 10464
Hubal
powrót do forum filmu Hubal

Dla porównania obecnie kręcą jakieś gówna typu Pokłosie, a tutaj patriotyczny film wyprodukowany w "tej wstrętnej komunie". O "komunistycznej" Trylogii i Krzyżakach Forda nie wspomnę. Z całą stanowczością polecam, choćby zamiast bełkotliwego Czasu Honoru.

ocenił(a) film na 6
hermann44

Z Twojej opinii to można wysnuć jeden wniosek : idealni Polacy NIGDY w swojej historii nie skrzywdzili muchy. Trochę obiektywizmu by się przydało...

ocenił(a) film na 9
zrelaxowany85

Chyba nie bardzo zrozumiałeś. Chodzi o to, że obecnie zamiast budować dumę narodową użalamy się nad sobą świętując narodowe tragedie. Krotko pisząc: niechlubne epizody w naszej historii, wypaczają jej całokształt, o którym się zapomina.

ocenił(a) film na 6
hermann44

"zamiast budować dumę narodową" - powiało totalitaryzmem .... Nikt kto ma pamiętać nie zapomni (!), a że ignoranci i jednostki nadwrażliwe będą zawsze to pewne. Ja mimo że Cię jednocześnie rozumiem to i dziwie się ... bo spotykam typowo polską postawę użalania się zamiast poprawiania sytuacji. Cóż to do niczego nie prowadząca dyskusja więc wrócę do filmu Hubal od którego się zaczęło :
postawa patriotyczna filmu - b.dobry (zwłaszcza zwracając uwagę na lata w których powstał), gra aktorska (Filipski, Janczar, Potocka, Karewicz) - b.dobra i zróżnicowana to na plusy, a na minusy : dźwięk (choć to bolączka większości filmów z tamtego okresu), sceny batalistyczne (można to było zrealizować dużo dużo lepiej) i ostatni minus i tu sprzeczność gdzie są "kacapy" w tym filmie? Nie ma ich w ogóle - ot taka HISTORIA w filmie historycznym... Ogółem : 6 - opinia subiektywna

zrelaxowany85

Każda nacja buduje swój pozytywny obraz. Niemcy dziś przedstawiają się jako antynaziści. Człowieku zejdź na ziemię. Widać, że jesteś "nawiedzony". Poczytaj, co pisze hermann44 i trochę pomyśl.

ocenił(a) film na 6
zeti2222

Raczej stoję na gruncie. To Ty masz jakąś fobie i paranoje, że wszystko antypolskie, owszem co do tego że Niemcy robią więcej filmów "wybielających swą historię" to jeszcze się zgodzę, ale masz tu wyjątki z ostatnich lat : "Lauf, Junge, lauf" czy "Zagubiony czas" to produkcje niemieckie. Dla Was to i tak te filmy pewnie będą antypolskie. Ehh

zrelaxowany85

?? Kto przeczyta całość "dyskusji" wyrobi sobie zdanie o tym, kto ma fobie i paranoje. Widać, że jednak niewiele rozumiesz, co się do ciebie pisze. Po twoje dziarskości widać, że obok fobii i paranoi, masz jakąś misję, aby tępić to, co polskie. Kim jesteś, skoro do Polaków piszesz "wy"?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
vigilans

Dzięki. Potwierdza to tylko prawdziwość tego, co napisałem (z twojej strony brak argumentów tylko inwektywy). Wiele to też mówi o tym, kim jesteś ty, vigilans vel zrelaxowany85. Co cię tak mierzi ta polskość??! Potomkiem jakiej jesteś nacji?

vigilans

Hubal był "prawdziwie wolskim idiotą"...

MarcoPolo55

coś ci się pomieszało

vigilans

To stwierdzenie jest jedynie konsekwencją twoich wpisów i ma charakter kpiny z tych idiotycznych i prymitywnych komentarzy.

użytkownik usunięty
hermann44

Krzepiące, bo mądre słowa. Dziękuję.

ocenił(a) film na 8
zrelaxowany85

Oj, please, nie uogólniaj wypowiedzi kolegi, nic takiego nie napisał. ma rację - tych co krzywdzili "muchy" było jak 1 do 100.000 tych, którzy walczyli o wolność nawet dla tych... much

ocenił(a) film na 9
hermann44

Wniosek jest krótki i niektórym znany: jak nie umiesz czytać komentarzy ze zrozumieniem - jesteś zacofany. Powyższa, skądinąd bezsensowna i bezowocna dyskusja unaocznia, że stosując pojęcia:
- patriotyzm, Polak - skazujemy się na pogardę, oskarżenia, że Polacy nie byli wcale "święci" (chociaż nie wiem co to ma do rzeczy),
- "murzyn" - jesteś rasistą i faszystą,
- "Adolf Hitler" - jesteś faszystą, nazistą etc.
- "Kobieta + obowiązki" - szowinista,
- "zabrać zasiłki" - darwinista społeczny, faszysta, niehumanitarny rzecz jasna,
- "jestem heteroseksualny" - homofob, faszysta,
- "prywatny biznes" - tłusty kapitalista, wyzyskiwacz,
- "wiem jak wychować swoje dzieci" - zagrożenie dla społeczeństwa, pedofil,
- "daję dzieciom klapsa" - sadysta skrzywdzony w dzieciństwie,
- "Putin jest dla rosjan dobrym prezydentem" - antypolak, agent wpływu (cokolwiek miałoby to znaczyć), zdrajca, rusofil.
Przykłady z tłumaczeniami trolli-debili z forum filmweb:
"Jestem Polakiem". - Ktoś jest wstrętnym ksenofobem, który nie potrafii przyjąć demokratycznych wzorców "europejskich".
"Jestem heteroseksualny i mam dziewczynę". - Ktoś jest wstrętnym homofobem i nie przestrzega praw mniejszości.
Przykład z góry: "(...) patriotyczny film wyprodukowany w "tej wstrętnej komunie" " - odpowiedź: "idealni Polacy NIGDY w swojej historii nie skrzywdzili muchy. Trochę obiektywizmu by się przydało.."; nie wiem jak można być tak ograniczonym bucem pisząc cos takiego w odpowiedzi.

ocenił(a) film na 6
hermann44

A temu jeszcze się nie znudziło? A moja odpowiedź była do tej części zdania : "Dla porównania obecnie kręcą jakieś gówna typu Pokłosie". Do Pokłosia o którym piszesz że to "gówno" i wystawiasz 7 haha ... dobra kończę tę dziecinadę.

ocenił(a) film na 9
zrelaxowany85

Pojęcia metafora i przenośnia są ci obce.

ocenił(a) film na 1
hermann44

ale odleciałeś :lol:

ocenił(a) film na 8
hermann44

Co racja to racja

ocenił(a) film na 7
hermann44

Pokłosie to też bardzo ważny polski film. Też część naszej historii. Historii którą trzeba znać i pamiętać... A postać Hubala nie można oceniać jednoznacznie...

przemofan

Mówimy tu o filmie , nie o majorze Dobrzańskim...Nie nam , Go oceniać ...
Nie byliśmy wtedy , w Polskim Wojsku , nie walczyliśmy z najazdem Niemieckim...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones