PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209604}
7,3 13 736
ocen
7,3 10 1 13736
7,1 10
ocen krytyków
I'm Not There. Gdzie indziej jestem
powrót do forum filmu I'm Not There. Gdzie indziej jestem

cytaty cytaty cytaty

ocenił(a) film na 10


"I accept chaos. I don't know whether it accepts me" Arthur

"People are always talking about freedom. Freedom to live a certain way, without being kicked around. Course the more you live a certain way, the less it feel like freedom" Billy the kid

"Yeah it's chaos, it's clocks, it's watermelons, it's everything." Jude

A Wasze ulubione?

ocenił(a) film na 9
187

Oprócz, już wyżej wspomnianego "Akceptuję chaos. Nie wiem, czy chaos akceptuje mnie", to jeszcze (nie jestem pewna, czy przytoczę go dosłownie, ale zawsze...) - "Słońce nie jest żółte, Jest KURCZAKOWE!"

ocenił(a) film na 8
187

"- I would like to know what is at the center of your world.
- The center of my world? Uh...
- It's very simple, this question.
- Well, I'm 22. I guess I would say me.
- I suppose you're honest.
- Well, don't you think that you're the center or that you SHOULD be the center, thinking with your own head, talking with your own mouth?"

ocenił(a) film na 10
ally_lp

Godard ;)

ocenił(a) film na 6
187

a mnie się jeszcze podoba że sex i miłość to dwie rzeczy przez które ludzie mają kłopoty/problemy:))))))

estela

ani sex ani milosc nie jest rzecza ;P - błąd przesunięcia kategorycznego

ocenił(a) film na 8
Madlena_2

przenajlepszy:
słowo dla fanów
-Astronauta

ocenił(a) film na 9
szweter

"To jest Brian Jones. Z tej kapeli grającej odlotowe covery" ;)

użytkownik usunięty
szweter

Zgadzam się, najlepszy!

ocenił(a) film na 10
187

Trzeba złodzieja, by złapać złodzieja.

Jedyną prawdziwie naturalną rzeczą są sny, których natura nie może zniszczyć.

Ludzie zawsze mówią o wolności.
O wolności do życia w pewien sposób,
bez bycia poniewieranym.
Oczywiście, im dłużej żyje się|/w pewien sposób,tym mniej czuje się wolność.
Ja? Mogę się zmieniać w ciągu dnia.
Budzę się i jestem jedną osobą,
a gdy idę spać, wiem na pewno,|/że jestem kimś innym.
Przez większość czasu|/nie wiem, kim jestem.
To jakby mieć wczoraj, dzisiaj i jutro|/w tym samym pokoju.
Nie wiadomo, co się wydarzy.

ocenił(a) film na 8
187

never create anything.
It will be misinterpreted.
It will chain you and follow you.
for the rest of your life.
And it will never change.

ocenił(a) film na 8
ruby_ho

It's took me a long time to get young.
Silence, experience shows, is what terrifies people most.
You never know how the past will turn out.

ocenił(a) film na 8
EK28

Here I’m invisible, even to myself.

ocenił(a) film na 8
187

To co mnie ciekawi to czy wszystkie te cytaty sa autorstwa Dylana? Czesc jest mi znana z piosenek czy wywiadow (jak "I accept chaos. I don't know whether it accepts me" czy "The sun is not yellow, it's chicken") ale juz kwestia o wolnosci, rozmowa o tym kto jest dla niego centrum wszechswiata czy 7 zasad zycia w ukryciu wyskakuja mi w googlu tyllko w kontekscie filmu. Czy ktos cos wie na ten temat?

ocenił(a) film na 9
187

"a kto powiedział, że jestem szczery?" -cały Dylan

ocenił(a) film na 6
187

Urzekło mnie - "I worship woman - everybody should have one"

187

"Jedyną prawdziwie naturalną rzeczą są sny, bo natura nie może ich dotknąć zgnilizną."


"- Ludzie mówią, że potrafisz być prawdziwym lachociągiem.
- Ludzi nie bruka to, co wchodzi do ich ust..
- ..tylko to, co z nich wychodzi."


"- Dla młodego pokolenia był pan symbolem ruchu protestacyjnego. Niektórzy wątpią, słuchając pana ostatnich nagrań, czy nadal pan się troszczy o ludzi.
- Wszyscy mamy własne definicje tych słów.. „troska”, „ludzie”..
- Myślę, że wszyscy znamy definicję słowa „ludzie”.
- Hm, znamy?
- Może folk nie osiągnął swoich celów w sprawie Czarnych czy w sprawie pokoju ?
- Powiedzieć: „sprawa pokoju”, to tak, jakby powiedzieć: „kawałek masła”. Jak można słuchać kogoś, kto mówi, że jest zaangażowany w kawałek, bo w całe masło już nie?
- Chyba nie rozumiem.
- Nie wyskoczyłem z pudełka płatków śniadaniowych. Nie ma nikogo, kto by się nawrócił przez piosenkę. Nie ma takiej piosenki Phil'a Ochs'a, która utrzymałaby ruch w ruchu albo pikietujących w pikietowaniu. Jego piosenki są przejawem sumienia - jak palenie kart do głosowania albo podpalanie siebie. Nie robią nic poza oderwaniem ciebie i twojej publiki od zła tego świata. Nie chcę być od tego oderwany."

ocenił(a) film na 8
Bogusia

' Ludzi nie bruka to, co wchodzi do ich ust..
- ..tylko to, co z nich wychodzi.'
----------
«Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym» Wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie?» [...] «To i wy jeszcze niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. To właśnie czyni człowieka nieczystym. To zaś, że się je nie umytymi rękami, nie czyni człowieka nieczystym». [Ewangelia wg Mateusza, rozdział 15]

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Osobiście kawałek o kotku zapadł... jak wiadomo 'pussy' ma mniej eleganckie znaczenie obok tego porządnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones