Żenujący.

Rzadko kiedy wyrażam negatywną opinię w dyskusjach, kiedy jakiś film mi się nie podoba, zwykle wystarczy mi wyrażenie swojego zdania odpowiednią oceną, po części także dlatego, że na tym portalu, gdy masz odmienne odczucia a propos danego tytułu, zaraz jesteś atakowany/a. W tym przypadku nie mogę się jednak powstrzymać - OKROPNY, WULGARNY I ŻENUJĄCY film. Zostałam niestety zmuszona do jego oglądania. Nie wiem, skąd tyle nagród i jak można doszukiwać się w takim g***ie jakichkolwiek wartości artystycznych. Irytująca bohaterka, z której na siłę usiłuje się zrobić istotę seksowną + dwóch kretynów. Słowo "pie****ć zostało użyte z milion razy. Bardzo nieliczne momenty, w których na chwilę nie gadali o obciąganiu, minetach, wsadzaniu palca w dupę, były zwyczajnie nudne. Jedyny plusik to niektóre krajobrazy, tylko za to dałam ocenę wyższą niż 2. Pseudo-dzieło stworzone bez żadnego sensu.

17
 • jejku... na "chłopakach z baraków" chyba byś umarła tyle tam przeklinają... straszne te filmy, straszne... zero dyscypliny, moralności, szacunku...

 • wpadnij do dowolnego gimnazjum czy liceum na przerwę - to co zobaczysz i usłyszysz również będzie OKROPNE, WULGARNE I ŻENUJĄCE - same rozmowy o obciąganiu, minetach czy wsadzaniu palca w dupę. ale za większością tych rozmów stoją jakieś historie. tu też miałaś trzy historie, może mało efektowne, ale całkiem życiowe.
  oczywiście można udawać, że świat jest inny, że życie dzieje się w kawiarenkach i knajpkach sushi, ale tak nie jest i prędzej czy później tego doświadczysz.
  ps. weź też pod uwagę, że film został nakręcony w meksyku, gdzie życie wygląda trochę inaczej i rozmawia się trochę inaczej. ocenianie tego z punktu widzenia/słyszenia polaka-katola nie ma większego sensu :)
  pps. bohaterka jest bardzo seksowną istotą. nawet kiedy budzi się zapuchnięta w aucie :)

 • Coś jest nie halo z kinem meksykańskim/okołomeksykańskim czy co? Ja identycznie się czułam po "to nie jest kraj dla starych ludzi" - miałam ochotę tylko bluzgać na to gówno, nie rozumiałam deszczu nagród, po prostu dwie godziny z życia szlag trafił.

  A z tego filmu pamiętam w sumie tylko płaczącą wieczorami Luisę i ten moment, gdy mówiła o chłopaku który zginął na motorze. Te rysy w jej postaci były ciekawe, jakby coś ukrywała, jakby cośtam się działo pod tą faktycznie irytującą powierzchownością.

 • Ten film jest beznadziejny. Fakt, ze oglądałem go z lektorem, który zagłuszał wszystko i tłumaczył raczej niezbyt dokładnie. Oglądanie go było torturą. Beznadziejna gra aktorska, dialogi, krajobrazy, akcja. Opowieść sama w sobie daje rade. Humor na żenującym poziomie! To tak jakby wejść do najtańszej knajpy w mieście i przesłuchiwać się pijakom i ćpunom. Nic z tego filmu nie wyniosłem i jestem zniesmaczony serwowaną w nim głupotą.

 • Przeczytałam Twoją opinię i mnie ona zadziwiła, bo uświadomiłam sobie bardzo dobitnie, że coś, co w tak oczywisty dla mnie sposób, było cudowne, dla kogoś innego może być beznadziejne - i ta odmienność ludzka jest niesamowita! :) Ja uwielbiam bezpośredniość i dosadność w filmach i literaturze południowoamerykańskiej, zazdroszczę im tej beztroski, spontaniczności, luzu, dzikich emocji, braku ograniczeń - pieprzyć wszystko, jechać w podróż, robić to na co ma się ochotę - takie ukryte, prymitywne, nieskrępowane pragnienia:) Ale przynajmniej film o tej wolności sobie obejrzę :D I to jaki film! POLECAM!!!

 • Podpisuje sie wszystkimi konczynami, film - dno.

  A poza tym, apropos drugiego posta, ''Chlopakow z barakow'' tez ogladalam i ubawilam sie po pachy :)
  Ale tez podchodzilam do seansu obsypanego nagrodami (za co, ja sie pytam?) ''dziela'' (a raczej gniota) Cuarona ze zgola innej perspektywy niz do obejrzenia bzdurnego odcinka sitcomu o chlaniu i pierdzeniu i jakze wymownym tytule, wiec trudno tu o porownanie ...

 • Zgadzam się z Twoją opinią.

 • Kieruję te słowa do wszystkich, którzy uważają główną bohaterkę za irytującą latawicę i kogoś gorszego sortu.

  Chyba wielu z Was zapomniało, że Luisa w ciągu jednego dnia dowiedziała się, iż jest: a) chora na raka; b) zdradzana przez swego męża. Bardzo jestem ciekaw jak byście się zachowywali na jej miejscu..W dodatku przez 5 lat swojego młodego jeszcze życia zajmowała się umierającą ciotką patrząc jak ta umiera. Z pewnością nie miała normalnej młodości, nie miała czasu się wyszaleć, dać ujściu energii, którą pożytkowała na coś naprawdę trudnego i wyczerpującego. Potem najbliższa jej sercu osoba, z którą przez wiele lat budowała bliskie relacje, zadrwiła z jej uczuć dając upust swojej chuci. Przecież pokazane było, że dzień w dzień przy różnych okazjach płacze, a więc ta sytuacja ją po prostu dobija, przerasta. Powiedzcie co ta kobieta miała do stracenia?? Pozostał jej m-c(?) życia i chciała te ostatnie chwile przeżyć w taki sposób, w jaki chciała, bez nakazów i zakazów ze strony innych, tak, aby wreszcie doświadczyć życia na pełnych obrotach, bez zahamowań, które do tej pory kierowały jej życiem (a były również wzmianki n/t temat). Chciała znów poczuć się szczęśliwa. Na dokładkę mam 'teorię', że Luisa za pośrednictwem tych 2 'wyrostków' rekompensowała sobie potrzebę potwierdzenia swojej kobiecej atrakcyjności czy wreszcie potrzebę...bliskości, dotyku, intymnego kontaktu, który został jej odebrany. Kobieta czuła się po prostu samotna z tym, z czym została (czyli na dobrą sprawę z niczym, nie wliczając choroby..). Jej płacz (przede wszystkim w rozmowach ze swoim mężem) pokazał także, jak trudną podjęła decyzję, ile ten wybór o opuszczeniu domu i wyruszeniu w podróż ją kosztuje.

  Kurde, jestem facetem (i to gruboskórnym), ale w trakcie seansu potrafiłem bez problemu zrozumieć motywy postępowania Luisy (które były pokazane w filmie jak na dłoni). I tym bardziej jestem zaskoczony tyloma negatywnymi opiniami pod adresem głównej bohaterki .Choć..pal licho w filmie, w czymś fikcyjnym; gorzej, gdy zdarza się to w rzeczywistości. A zdarza się to nierzadko i odnosi się do nas wszystkich, bez względu na płeć..

  Ps. Tenoch i Julio pochodzili z zamożnych rodzin, gdzie niemal na wszystko im pozwalano, więc na kogo mieli wyrosnąć? Czemu panuje takie zdziwienie, że to była 'para rozpuszczonych gówniarzy'? Była i co z tego? Przecież reżyser ich nie wybiela, tylko pokazuje konkretne 2 przypadki w kraju, w którym dobrobyt jest bardzo rzadkim luksusem, na których stać tylko jednostki. Jeden chłopak wychowany bez ojca, drugi na niańke przez 4 lata wołał 'mama'. Chłopaki bez jakichś konkretnych zajęć, bez żadnej większej odpowiedzialności, wychowani w luksusie, stanowili niejako drugi (przeciwstawny) biegun dla Luisy. Dla mnie to zderzenie dwóch światów było ciekawe i nie rozumiem tego ogólnego oburzenia na forum.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: