PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31784}

Ich noce

It Happened One Night
7,9 10 540
ocen
7,9 10 1 10540
8,1 27
ocen krytyków
Ich noce
powrót do forum filmu Ich noce

Wielka lista klasyki

ocenił(a) film na 9

RZYMSKIE WAKACJE 53r
CUDOWNE ŻYCIE 46r
Cud na 34 ulicy 47r
Cieszmy się życiem 38r
PAN SMITH JEDZIE DO WASZYNGTONU 39r
Być albo nie być 42r
Najlepsze lata naszego życia 46r
ZABIĆ DROZDA 62r
12 gniewnych ludzi 56r
WSZYSTKO O EWIE 50r
BULWAR SŁONECZNEGO LATA 50r
OBYWATEL KANE 41r
Stąd do wieczności 53r
ANNIE HALL 77r
MANHATTAN 79r
Oto jest głowa zdrajcy 66r
Lew w zimie 68r
Wszyscy ludzie prezydenta 76r
Garsoniera 60r
ZŁODZIEJ ROWERÓW 48r
KOMEDIANCI 2CD 45r
400 BATÓW 59r
CINEMA PARADISO 89r
CASABLANCA 42r
PRZEMINĘŁO Z WIATREM 39r
ŻĄDŁO 73r
ARSZENIK I STARE KORONKI 44r
DRAPIEŻNE MALEŃSTWO 38r
PHILADELPHIA STORY 40r
Dziewczyna pietaszek 41r
ICH NOCE 34r
MONTY PYTHON'S I ŚWIĘTY Graal 75r
MONTY PYTHON'S-Żywot BRIANA 79r
DR.STRANGELOVE 64r
PÓŁ ZARTEM PÓŁ SERIO 59r
KACZA ZUPA 33r
NOC W OPERZE 35r
CZAS APOKALIPSY 79r
PLuton 86r
ŚCIEZKI CHWAŁY 57r
MOST NA RZECE KWAI 57r
STALAG 17 54r
PATTON 69r
WIELKA UCIECZKA 63r
OJCIEC CHRZESTNY 72r
OJCIEC CHRZESTNY 2 74r
DAWNO TEMU W AMERYCE 84r
TAKSÓWKARZ 76r
ŁOWCA JELENI 78r
WŚCIEKŁY BYK 80r
LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM 75r
CHINATOWN 74r
NIEUGIETY LUKE 67r
BILARDZISTA 61r
LA STRADA 54r
NOCE CABIRII 57r
SŁODKIE ZYCIE 60r
8 i 1/2 63r
7 PIECZĘĆ 56r
TAM GDZIE ROSNA POZIOMKI 57r
PERSONA 66r
TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM 51r
NA NABRZEŻACH 54r
TRZECI CZŁOWIEK 49r
Podwójne ubezpieczenie 44r
SOKÓŁ MALTAŃSKI 41r
WIELKI SEN 46r
Dotyk zła 58r
Andrei Rublyov 66r
Kto się boi Wirginii Woolf? 66r
Zabójstwo 56r
ODYSEJA KOSMICZNA 2001 68r
GWIEZDNE WOJNY IV:NOWA NADZIEJA 77r
GWIEZDNE WOJNY V:IMPERIUM KONTRATAKUJE 80r
GWIEZDNE WOJNY VI:POWRÓTJEDI
7 SAMURAJÓW 54r
RASHOMON 50r
RAN 85r
OSTATNI CESARZ 87r
Lawrence z Arabii 62r
BEN HUR 59r
SPARTAKUS 60r
WŁADCA PIERŚCIENI Trylogia
INDIANA JONES Trylogia
Afrykańska królowa 51r
OBCY 79r
OBCY II 86r
OKNO NA PODWÓRZE 54r
PÓŁNOC PÓŁNOCNY ZACHÓD 59r
ZAWRÓT GŁOWY 58r
PSYCHOZA 60r
REBECCA 40r
NOTORIOUS 46r
DOBRY ZŁY BRZYDKI 66r
DAWNO TEMU NA DZIKIM ZACHODZIE 68r
BUTCH CASSIDY AND SUNDANCE KID 69r
W SAMO POŁUDNIE 52r
POSZUKIWACZE 56r
RIO BRAVO 59r
DZIKA BANDA 69r

ocenił(a) film na 10
returner

Jeżeli ktos chce coś zdobyc z klasyki to napiszcie do returnera na returner@wp.pl
On odpisał mi od razu, obecnie ma ok 1400 filmów
ok 900 z klasyki
On tu napisał zaledwie małą częśc wszystkich swoich filmów.

użytkownik usunięty
returner

Zgadzam się do wszystkich tytułów poza Władcą Pierścieni, bo to jedyny gniot jaki wymieniłeś na tej liście.

ocenił(a) film na 9

Jeśli "Władca pierścieni" to gniot to pod te same ramy zauważ także podchodzi "Star wars".
Wiadomo, że obie trylogie to...nie kino artystyczne, lecz rozrywkowe, ale jednak wysokich lotów :)

użytkownik usunięty
returner

Pierwsza trylogia Star Wars była rewelacyjna, ale ta nowsza to faktycznie żenada.

użytkownik usunięty
returner

Tylko,że Patton jest chyba z 70r,a Siódma Pieczęć z 57.

Tytuły oczywiście z najwyższej półki

ocenił(a) film na 9

Korekta prawidłowa. Rzeczywiście, zgadza się :) Ale pisałem z pamięci, ale ta bywa czasem zawodna, gdy oglądało sie filmy bardzo dawno.

ocenił(a) film na 10
returner

Ja bym tu jeszcze kilka dodała.;)

ocenił(a) film na 9
Lady_Eowyn

Pewnie że tak. Lista powinna mieć co najmniej z 2 tysiące filmów.
Zwłaszcza kino europejskie i azjatyckie spłodziło wiele ambitnych rodzynek :)

ocenił(a) film na 10
returner

Ja tam nie oglądałam europejskich filmów raczej. Jutro oglądam 4 filmy, to coś jeszcze dodam. Ale na początek: brak Kobiety Roku. Trzeba uzupełnić.

ocenił(a) film na 7
returner

A gdzie ''Kotka na gorącym, blaszanym dachu'' z 58? Nie wierze że to cudo swego czasu przegrało z tak infantylnym i schematycznym musicalem jak Gigi...

ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

"Kotka...." z 1958 świetna. Jak pisałem lista powinna mieć przynajmniej 2 tysiące pozycji.
A przecież są jeszcze genialne, wręcz obowiązkowe seriale np:
Twin Peaks, Breaking Bad, Rzym, Gra o tron, Oz, Sopranos czy The Wire itp

ocenił(a) film na 10
returner

No tak... ale że po co ta lista?

ocenił(a) film na 9
kangur_msc_CM

A znasz takie genialne filmy jak japońskie "Love Exposure" 2008 czy brytyjskie "The Take" 2009 ?
Mogę założyć się, że nie :) Większość najlepszych filmów jest omijana kosztem oglądania filmów przeciętnych i słabych.

ocenił(a) film na 10
returner

Eee, myślę, że każdy trafia na takie filmy, jakie go interesują. Dzięki za "Love Exposure", na pewno sprawdzę, ale to jednak (jeszcze) nie klasyk. Może i film genialny, ale za młody, aby już nazywać go klasykiem. Może za 20 lat będzie uznany za klasykę, ciężko stwierdzić. Klasyki to filmy głośne i nieco starsze, choć niekoniecznie lepsze. Klasyków nie trzeba nawet rekomendować, bo każdy, kogo klasyka interesuje, znajdzie je sam. Polecanie filmów Capry i Allena jest w moim odczucie raczej bezcelowe. Ponadto słowo "klasyk" bez żadnego sprecyzowania jest dość puste i mało mówiące. "Klsyka hollywood", "klasyka kina grozy", "klasyka włoskiego neorealizmu", "klasyka kina klasy b" czy "klasyka slapsticku" - takie sformowania już więcej mówią.
Zaś filmy mnie znane, jak LE i The Take (chodzi Ci o miniserial?) rekomendować warto, nie mniej jednak samozwańczo nie nazywałbym mało znanych pozycji z XXI wieku klasykami. Ale to tylko moje zdanie.

No i tak w ogóle, to jest forum filmu "Ich noce", a nie ogólne forum "FILM", czy "klasyka". Wklejanie tu jakiejś listy, bez słowa wstępu, jak ona ma się do omawianego tytułu, zalatuje mi, z całym szacunkiem, zaśmiecaniem. Do tego to takie trochę afiszowanie się ze swoim gustem, który, zważywszy na to, że mowa o uznanej klasyce, nie jest nawet specjalnie oryginalny, ani odkrywczy.

Bardziej już by mi lista mniej znanych filmów o danej tematyce/ w danej stylistyce jawiła się jako coś sensownego, potencjalnie pomocnego. Bo taką liste klasyki, to za pomocą kilku filtrów w wyszukiwarce filmwebu każdy może sobie zrobić sam :)

ocenił(a) film na 10
kangur_msc_CM

PS:

PS: A oglądanie filmów słabych i przeciętnych nie jest samo w sobie niczym złym z dwóch powodów. Po pierwsze, jest to jednak względne i są ludzie, dla których „American pie” jest lepszy, niż „Siódma pieczęć” i mają do tego pełne prawo (Z resztą AP to w swoim gatunku już dziś niemal klasyk, ale to inna sprawa), bo ich bawi, a nie nudzi. Po drugie, dlatego, że ludzie maja prawo w pełni swiadomie wybierać filmy słabe, bo fajnie się je ogląda. Ja osobiście lubię świadomie sięgać bo tandetne horrory i sensacje klasy b, bo zwyczajnie w świecie sprawiają mi frajdę i nie ma to absolutnie żądnego związaniu z moja ignorancją, ani niewiedzą o tym, że lepsze kino zaserwuje mi Bergman lub Kurosawa niż Franco czy Lommel.

ocenił(a) film na 10
kangur_msc_CM

PPS: A i "Love Exposure" nie ma na tej liście. Tak ją jeszcze raz przejżałem i szczerze powiedziawszy nie odkryłem niczego, o czym bym już nie słyszał. I w sumie skoro ludzie piszą, że tak, fajna lista, to wychodzi na to, ze też znają te tytułu. I wychodzi na to, że klepiemy się po plecach "tak, fajne klasyki oglądamy, jesteśmy fajniejsi, niż publiczność multiplexów", ale niczego nowego sobie nie polecamy :) zwłaszcza, że Ci, którzy tej klasyki nie znają i tak nie zaglądają na forum "Ich nocy"

kangur_msc_CM

Nic dodać, nic ująć ♡

ocenił(a) film na 9
kangur_msc_CM

Z całym szacunkiem, ale większość ludzi słabo się zna na filmach,
często kieruje się opiniami innych, trafia na bardzo dobre filmy z Azji czy Europy tylko przypadkowo :)

returner

BULWAR SŁONECZNEGO LATA 50r ? A nie czasem "Bulwar zachodzącego słońca"? Czy to coś innego? Nie ma informacji n.t. tego tytułu w necie?

ocenił(a) film na 9
bardotek69

Tak, to był mój błąd. Oczywiście - "Bulwar zachodzącego słońca" to poprawny tytuł.

returner

Drogi returnerze! Przy wszystkich zastrzeżeniach kangura (i Twoich własnych), Twoja lista jest mile widziana i dzięki Ci za nią.
Przy okazji: Nie "Złodziej rowerów" , a "Złodzieje rowerów" :) - ale to szczegół.
A może zamieściłbyś listę filmów mniej znanych, a wartych tego, żeby zwrócić na nie uwagę?

ocenił(a) film na 8
returner

Bardzo ładna lista :-) Choć jak napisał 2 lata temu kangur, nie miało jakiegoś logicznego sensu umieszczanie jej tutaj (bo jeśli ktoś już tu zagląda to i tak najpewniej wszystkie te tytuły przynajmniej kojarzy), to jednak zawsze miło popatrzeć na takie zestawienie najlepszych tytułów w historii kina (no może poza tym LOTRem - w takim gronie mocno na wyrost).
Bardzo serdecznie pozdrawiam Fana Klasyki!

ocenił(a) film na 9
Dark_Wotisuwin

Wiadomo, że to skrawek listy na której powinienem umieścić ok 3000 filmów,
a sam widzisz jak tego mało wymieniłem :)

ocenił(a) film na 8
returner

Tak, to jest temat rzeka, a lista tytułów wybitnie dobrych niemal nieskończona i wciąż ich przybywa (tak ze 2-3 filmy rocznie wciąż są prawdziwymi perełkami).

ocenił(a) film na 5

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones