PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 569
ocen
6,6 10 1 116569
7,4 39
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

Zabicie Pileckiego to przyklad, zabijano niekiedy całe elity, a my uznajemy za szczyt hanby to, że jacys Polacy zabili kilkuset wiejskich Żydów itd.

Co prawda okres PRL to okres okupacji, ale Polacy wspolpracowali z sowietami, Polscy komunisci istnieli.

ocenił(a) film na 5
Al_Bundy

Ponieważ reżyser miał wizję opowiedzenia o Idzie, a nie o osobach związanych z historiami, które przedstawiłeś. Proste?

ocenił(a) film na 1
zulombo

Ja mam wizje filmu w którym mordercą jest Żyd, mimo to, jestem nazywany antysemitą badź hitlerowcem niemal za kazdym raz gdy przedstawie pomysl...

ocenił(a) film na 10
Al_Bundy

A czy nie o "zabijaniu niekiedy całych elit" opowiada np. "Generał Nil"?

ocenił(a) film na 1
Sqrchybyk

Zapomnialem kompletnie o tym filmie...

No w kazdym razie to nie wiem...

Ale to jeden film, filmow o mordowaniu przez Polakow Zydow jest 2, filmow w ktorych Żyd morduje Polaka jest 0...

Al_Bundy

"Katyń"?

ocenił(a) film na 1
NickError

Tez o nim zapomnialem, jednak jest to film w zasadzie kiepski jesli chodzi o wykonanie...

Zreszta to juz Generał Nil jest bardziej filmem o Żydowskich mordercach, tam przynajmniej sie przyznali, ze sa Zydami...

Al_Bundy

Wykonanie jak wykonanie, ale poszło mu całkiem nieźle na Zachodzie. Na pewno obejrzało go tam więcej osób niż "Pokłosie" (widać po ilości głosów). A chyba o to głównie chodzi, bo w Polsce o Katyniu każdy słyszał, a na Zachodzie już niekoniecznie.
I chodziło mi raczej o to, że film jest o mordowaniu polskich elit.
Smarzowski robi ten film o Wołyniu. Tylko szkoda, że jakoś poza Polską nikt tych jego filmów nie chce docenić. A biorąc pod uwagę obecną sytuację, to taki film o Ukraińcach przejdzie bez echa. Szkoda.

ocenił(a) film na 1
NickError

Aczkolwiek i tak pozostalo wielu bohaterow o ktorych filmu nie ma.

Obrona wizny
Dywizjon 303
Witold Pilecki (jest teatr telewizyjny no ale to tylko teatr)
Stanisław Skalski
Cichociemni

No jest pelno ludzi o ktorych nikt nie slyszal, czasem nakreca jakies g*wno o wielkim zwyciestwie np. "Bitwa Warszawska" co bardziej osmiesza czas chwaly niz... no ale poza tym...

Niedlugo pewnie nakreca film o pogromie Kieleckim i pomina to, ze holota ktora go dokonala byla przekonana, że Żydzi uzywaja krwi dzieci do robienia macy...

Chocuaz tutaj braly udzial sluzby mundurowe PRL (w zasadzie kolaboranci ale IIIRP to niestety spadkobierca PRL) wiec to co innego.

Al_Bundy

Dużo materiału, a kręcą ci sami, co to robili 50 lat temu. Szkoda tej "Bitwy warszawskiej". Paradoksalnie jak skończył się PRL, to skończyła się inicjatywa. Perełki powstają raz na jakiś czas, ale nikt już nie kręci filmów jak "Przesłuchanie".
Amerykanie potrafią być patriotyczni, jak mało kto. Śmiejemy się z ich patetycznych filmów, ale sami chcielibyśmy mieć taki film. Gdyby "Bitwa warszawska" była choć w połowie tak dobra, jak wyśmiewany tutaj "Lincoln".

ocenił(a) film na 1
NickError

W PRL filmy byly lepsze glownie dlatego, ze aktorzy byli aktorami z pasji... Chociaz... nie wiem, komunizm nie mial tu nic do tego.

Zreszta najlepsze filmy wojenne PRL to

Hubal
Westerplatte
Wolne miasto
Zamach
Orzeł

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones