PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 560
ocen
6,6 10 1 116560
7,4 39
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

Ten film może spodobać się osobie, która ogląda tylko to, co serwuje Polsat w piątki...
To nie są dobre zdjęcia. To są próby stworzenia, z marnym skutkiem, kina ambitnego. Od pierwszych minut czułam inspirację Bergmanem. Gdyby to była tylko inspiracja.. Później okazało się, że to kopia wszystkiego, co kiedykolwiek ktokolwiek nazwał oryginalnym. Kilkadziesiąt kadrów z głową aktora w prawym dolnym rogu ekranu to kpina z widza.
Jedyną dobrą sceną była scena z oknem i następny rzut na mieszkanie.

Ida jest niczym przy chociażby Róży, gdzie też grała Kulesza. Róża nie próbuje stwarzać pozorów ambitnego kina, a trafia prosto w serce.

ocenił(a) film na 6
pigandworm

Film może nie jest rewelacyjny ale na pewno dobry. NIe przesadzaj.

ocenił(a) film na 8
pigandworm

Właśnie, mocno przesadzasz. Pachnie mi tu pretensjonalnym koneserstwem (ale oskarżenia nie rzucam).
Teraz, znając film, obejrzałem go uważnie i "chłodnym okiem". Znów "ruszyła" mnie scena na cmentarzu i znów zafascynowało imitowanie/spróbowanie życia bezpruderyjnej kobiety przez Idę. Przyznaj, że zdjęcia to jednak nie Bergman, tylko o krok dalej w rygoryzm i minimalizm - ale też w poetyckość. Wyjazd z ciemnego lasu na otwartą przestrzeń to majstersztyk.
Poza wszystkim - ja w tych czasach miałem pewnie tyle lat, co ten saksofonista i świetnie pamiętam ponurą przaśność tamtej Polski.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Kulturka.

ocenił(a) film na 5
pigandworm

Nielogiczne, idiotyczne dialogi, nielogiczne zachowania bohaterów. Nieskładny montaż.

ocenił(a) film na 10
kalichlorek

Przykłady? Bo doprawdy pojęcia nie mam, o czym mówisz...

ocenił(a) film na 10
pigandworm

Bergman? Może trochę... Ja tu zdecydowanie najwięcej Bressona czuję. I tak, jak już kilka osób tu napisało, mocno przesadzasz... Daj może jakiś przykład kina ambitnego z ostatnich lat, które uważasz za oryginalne. Pzdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones