PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 560
ocen
6,6 10 1 116560
7,4 39
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

Nudny jak stare radzieckie filmy, prawie o niczym. Niedługi, a trudno dotrwać do końca. Słaby tak samo jak stawiany na piedestały " W ciemności". Film "Róża"- był znakomity, a nie takie coś, nie wiadomo co. Jeszcze gorszy niż "Rewers". Bo technicznie to chyba na nim się właśnie reżyser wzorował.

ocenił(a) film na 3
Carlito78

Zgadzam się! Jak dla mnie to ten film jest smętny , niby krótki a ciągnie się jak Sieniawa z Rabą :)

Carlito78

Ani Rewers, ani Ida nie są filmami, które trafia do masowego odbiorcy. Komentarze takie jak Twój są już regułą w przypadku filmów artystycznych, których siła nie lezy w akcji czy fabule tylko środkach, jakimi posługuje się rezyser do stworzenia dzieła. Te filmy trafią do z pewnością do krytyków, którzy chca być zachwycani nowymi formami i chca widziec w kinie coś nowego. Ida wpasowuje się idealnie. Natomiast Ty przesadzasz pisząc, że to film słaby. Czemu? Bo widac, że nie widzisz, o co dokładnie chodzi w sukcesie artystycznym takich obrazów. I zeby było jasne - tez nie jestem odbiorcą takiego kina. Słabo się znam i niewiele z takich filmów do mnie trafi. Z tym, że jestem tego świadoma, więc odpuszczam sobie wygłaszanie podobnych opinii, bo wiem że to ja nie mam predyspozycji by oceniac ten film, a nie film jest słaby.

Carlito78

Otóż to.

ocenił(a) film na 10
Carlito78

"Bo technicznie to chyba na nim się właśnie reżyser wzorował."

Zarówno "Ida", jak i "Rewers" są technicznie (czy raczej estetycznie) wzorowane na europejskim kinie lat 50 i 60. Jeżeli tego nie dostrzegłeś, to z całym szacunkiem, ale za cienki jesteś na "Idę"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones