PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139428}

Idiokracja

Idiocracy
5,9 35 416
ocen
5,9 10 1 35416
5,2 5
ocen krytyków
Idiokracja
powrót do forum filmu Idiokracja

więc nie mogą dziwić tak niskie oceny:) :) ...................

ocenił(a) film na 6
annowak11

Oto jest mądrość!!! Piwa mu dajcie, piwa!

ocenił(a) film na 10
mamaitata

zdaje się, że w powieści "Chłopi" Reymonta jest taki tekst : "dobrze gada, dać mu wódki"

użytkownik usunięty
annowak11

Zgadzam się na całej linii. I zapewniam, że ten film nie mówi wcale o przyszłości tylko o teraźniejszości. Hiperbola jest widoczna tylko w niewielu miejscach, bo dla przykładu już teraz naukowcy w USA zajmują się przede wszystkim wydłużaniu penisów a chirurdzy powiększaniem cycków. Samo społeczeństwo jest tak zmanipulowane przez media i reklamy, że z pewnością by podlewało ziemniaki redbullem gdyby im powiedziano, że jest to dobre rozwiązanie. Cały film dokładnie podsumowuje to gdzie zmierza świat, a myślę, że wyglądając przez okno w NY, można nawet dzisiaj zauważyć podobieństwa do świata przyszłości z Idiokracji.

Ponieważ uwielbiam filmy, które obnażają (a raczej wyśmiewają, gniotą... długo by wymieniać) całą zgniliznę polityki, głupoty, korporacji itp wystawiam mu 9/10 chociaż wiem, że obiektywnie ocena powinna być niższa, bo film się zmieścił w kanonie "głupiej komedyjki".

najlepsze jest to że to mogło być niezamierzone a wyszło całkowicie przypadkowo

niektórzy mają rozum i nie robią wszystkiego co im rząd każe

ocenił(a) film na 7

Minęło trochę czasu odkąd to napisałeś , już wtedy ludzie byli kompletnymi debilami , patrząc na to co dzisiaj się dzieje na świecie ,internet i sztuczna AI , tik tok wyssała mózgi wszystkich ludzi na świecie ,kobiet w szczególności.
Wystarczy popatrzeć co się dzieje na Twitch i jak w dzisiejszych czasach "internetowe prostytutki" kąpią się w basenie a masa ludzi to ogląda płacąc ogromne pieniądze za to ,tak naprawdę te bezmózgie kobiety bez internetu niczego by nie osiągnęły bo niby jak ? na kasie w sklepie ? taka "ludzka trampolina" przecież nie będzie pracować fizycznie, co nie ?
nawet nie wspomnę jak ograniczeni umysłowo są faceci płacąc horrendalne sumy za to co widzą na ekranie swoich "idolek". Ciekawe co będzie za 10 lat. Zero zasad, zero honoru ,zero mózgu.
Co do fejsa zawsze powtarzałem że to jedno wielkie zbiorowisko ludzi fałszywej wzajemnej adoracji oraz zbędny atencyjny auto afisz, ale zmieniam zdanie ,bo przebiły go tak idiotyczne portale jak właśnie Twitch , tik tok itd. Jest tego cała masa.
Nie pamiętam kiedy kogoś widziałem z książką w ręku w parku, kawiarni obojętnie. Ktoś z książką w ręku jest rzadszym widokiem niż Yeti albo różowy jednorożec.

ocenił(a) film na 9
annowak11

Musze sie podpisac pod tym tematem, bo mnie wkur... jak pisza zle o tym filmie. Dokladnie to samo zdanie mam - to film o terazniejszosci, pokazana jest terazniejszosc w krzywym zwierciadle, bardzo doslowna, zeby idioci widzieli, co sie dzieje. Przeciez wystarczy wlaczyc Big Brother, albo jakas poslka komedie romantyczna typu "Dlaczego Nie!", "Kochaj i Tancz!", zeby zobaczyc, co sie dzieje ze spoleczenstwem, na co jest zapotrzebowanie.
"A byly czasy, kiedy ludzie zastanawiali sie, kogo to dupa i dlaczego pierdzi"... Jesli wiecie juz o co chodzi.

ocenił(a) film na 8
_Michal

Dobrze, że są ludzie którzy dostrzegają w takich produkcjach jak idiokracja satyrę ówczesnego świata ludzi i do czego on zmierza, a nie traktują go dosłownie. Jak dla mnie idiokracja to właśnie bardzo dobry przekaz z tym co się dzieje z ludźmi w przyjemnym komicznym wydaniu. Różnica jest tylko taka, że w Idiokracji mamy rok 2505, a prawie ten sam poziom inteligencji ludzi jest już obecnie, jeszcze nie w Polskim społeczeństwie, ale zachód europy, USA, rosja, wiele krajów z azji, afryki, czy południa europy.

ocenił(a) film na 9
Zihat

Mam w planach napisanie książki (self-publishing) o tytule Idiokracja (jako, że tytuł w Polsce był "Idiokraci") ogólnie o dytopijnych filmach i sytuacji w rzeczywistości. Ten film będzie bardzo ważnym przykładem błyskotliwej analizy rzeczywistości, ale zwrócę też uwagę na to, że choćby najlepszy film z tej kategorii, jak "V For Vendetta" czy też ten, poruszają niewygodne dla możnych tego świata tematy kontroli, ale produkowane są przez ludzi związanych z dzisiejszym "rządem światowym", co normalnie dla tzw. "fana teorii spiskowych" powinno być ze sobą sprzeczne. Jednak, kiedy się przyjrzysz, jak w tych fabułach odwracają kota ogonem, żeby wyszło po ich myśli, to nabiera sensu. W filmie "V for Vendetta" masz ciemiężone mniejszości seksualne i religijne, które w rzeczywistości okazują się najbardziej wrogie większości społeczeństwa (podobnie w "Ucieczce z Los Angeles"), a w "Idiokratach" masz na samym początku jak na tacy podany rzekomy powód głupienia społeczeństwa - młodzi, zdolni, atrakcyjni z wielkich ośrodków miejskich nie mają czasu na dzieci, a zwykłe buraki z przyczep mnożą się na potęgę...
Dodam tylko, że zauważyłem to bardzo późno, kiedy zacząłem wymyślać fabułę swojej niedoszłej książki. Myślę, że jak zbiorę wszystkie możliwe tytuły, o których chcę pisać, to w każdym coś takiego znajdę, a przynajmniej w każdym nowym filmie.

ocenił(a) film na 9
_Michal

Przepraszam za literówki.

ocenił(a) film na 8
_Michal

Odnośnie rozszerzania się głupoty w Idiokracji (który jest jednocześnie dobrym przykładem rzeczywistego czynnika wpływającego na to, że więcej jest ludzi bezrozumnych niż tych rozumnych), nie tyle tam chodzi o to czy ci ludzie są młodzi, czy atrakcyjni lub skąd pochodzą, lecz o fakt, że inteligentny człowiek zanim założy rodzinę, wcześniej pomyśli o stworzeniu warunków do życia i rozwoju swoich dzieci co wiąże się z stabilnością majątkowa, posiadaniem mieszkania itd. Aby to osiągnąć trzeba mieć odpowiednie wykształcenie (Polska, gdzie po studiach w kraju ciężko z pracą, akurat stanowi wyjątek, ale nie o wyjątkach tu piszę). Tak więc taki edukujący się człowiek poświęca się nauce, aby móc w przyszłości się ustatkować. Kiedy nawet zakłada rodzinę, zwykle liczba dzieci jest ograniczona, tak aby miały godne warunki życia i aby móc zapewnić im wystarczająco dużo uwagi, aby odpowiednio je wychować. Pomijając już to, że w takim przypadku ojcem/matką zostaje osoba raczej w późniejszym wieku co siłą rzeczy (na różnych płaszczyznach) także ogranicza ilość potomstwa.
Jednak jest to jedynie niewielki % ludzi, większość z kolei stanowi masa, która kończy edukację na szkole podstawowej, albo wogóle jej nie rozpoczyna, nic nie robi poza rozsiewaniem swych genów na potęgę, później dzieci się rodzą, za wzorzec mają takich rodziców, postępują tak samo, tworzy się środowisko patologiczne (z naszego punktu widzenia, w miejscach, które wymieniłem w poprzednim poście jest to norma), a z każdej takiej grupki dzieciaków w niewielkim odstępie czasu zrobi się do kwadratu więcej itd. Wraz z genami, w kolejnych pokoleniach średnia inteligencja będzie miała cały czas tendencje spadkową. W Idiokracji bardzo ładnie to zobrazowali.

ocenił(a) film na 9
Zihat

Ja też takie miałem zdanie, ale zmieniłem je zupełnie.

ocenił(a) film na 8
_Michal

Ale to właśnie jest pokazane w Idiokracji jako powód ogłupienia tamtejszego społeczeństwa i jak wcześniej napisałem, jest to ładnie zobrazowany czynnik, który niestety mamy też w rzeczywistości. Oczywiście takich czynników jest więcej, nie mniej jednak ten wybrany do filmu jest trafny i jest jednym z najbardziej znaczących w całym tym procederze. Idiokracja zawiera też całą masę innych smaczków, które można wyłapać z filmu, niby mają śmieszyć, a są wyciągnięte prosto z rzeczywistości, jak np. trudność porozumienia się ludzi z znaczną różnicą intelektualną. W filmie ten przykład ukazany został pod postacią sytuacji, gdzie główny bohater mówi ludziom dla czego roślinność nie chce rosnąć, próbuje na różne sposoby argumentować swoją rację, jednak jest wyśmiewany, w końcu zrezygnowany mówi, że rozumie język roślin, dopiero to dociera do ludzi, albo scena w sądzie, gdzie wszelkie argumenty są odrzucane, a bohater jest wyśmiewany i przedrzeźniany jedynie z tego powodu, że reszta nie jest w stanie przeanalizować treści argumentów jakimi posługuje się bohater filmu. Ogłupiały człowiek nie jest w stanie zrozumieć żadnych logicznych argumentów, czy koncepcji tego inteligentnego, a żeby cokolwiek zrozumiał ten drugi musi zniżyć się do poziomu tego pierwszego, podobnie jest w rzeczywistości.
Inny przykład który mam w pamięci, to największe zainteresowanie społeczeństwa w idiokracji cieszyły się tematy takie jak nagość i krzywda, a czy nie inaczej jest teraz ? Wszyscy tylko czekają na "sensacyjne" tematy w tabloidach jak jakiś/aś celebryta/ka pokazała cycka (lub co innego w wersji męskiej), albo przewrócił/a się na schodach itd. Jak się ten film obejrzy dokładnie, naprawdę sporo można w nim znaleźć. Jak już wcześniej pisałem dobra satyra w przyjemnym, komediowym wydaniu.

_Michal

_Michał Bardzo trafna obserwacja.

ocenił(a) film na 4
annowak11

Prezentujesz dość dziwne dla mnie podejście,wysuwając wniosek że każdy
kto oddał niską notę temu obrazowi,musi reprezentować niski poziom
intelektualny.
Ten film oprócz ciekawego skądinąd wątku z zidioceniem
społeczeństwa,nie ma dosłownie żadnego waloru
artystycznego(aktorstwo,fabuła,etc..),humor też nie należy do
wyszukanych.
Dałem z premedytacją 4/10 za chęci,niestety realizacja daje wiele do
życzenia :):)........

behemot_9

A tak z ciekawości - jak Ty byś zrealizował ten film? Czy po przeróbkach
miałby wiele walorów artystycznych, a humor bardziej wysublimowany? Czy
może powstałby Fortepian zamiast Idiokracji??? :)

ocenił(a) film na 6
R_E_B_E_L

Mnie najbardziej rozwalił ten test na IQ ;D Moim zdaniem ten film najlepiej opisuje Amerykanów, powoli tacy właśnie się stają ..

ocenił(a) film na 7
Zakerr

Bez przesady - my tacy lepsi znów nie jesteśmy z naszymi stereotypowymi dresami, blacharami, czy innymi osobami.

ocenił(a) film na 6
Khaosth

Wiem, wiem, nikt nie jest doskonały, prócz mnie. Ale nie o to mi chodzi, po prostu przez te wszystkie parodie i komedie w stylu "Straszny Film" czy "Naga Broń" tak właśnie mi się to skojarzyło ;]

Zakerr

Wszystkie baby to k..., oprócz naszych żon, matek, sióstr itd :) Ale inna
sprawa, że takie właśnie jest myślenie przeciętnego człowieka - że wszyscy
to głupki, oprócz nas. A podobno kluczem do sukcesu jest zdanie sobie
sprawy z tego, że się jest głupkiem, z tym że wtedy automatycznie przestaje
się nim być :)

ocenił(a) film na 6
R_E_B_E_L

Hehe, Testosteron? ;] Hmm.. czy ja wiem czy przeciętnego, po prostu teraz jest wielu tzw "kozaków". A ja? Napisałem to w 99,9% dla żartu ;] Z tego co zrozumiałem, to chodzi o patrzenie na własne błędy, a skoro Polak uczy się na błędach, przestaje je popełniać, a co za tym idzie? Przestaje być tym głupkiem xD

Zakerr

Polacy są głupsi od Amerykanów... niestety to prawda. Te wszystkie
'głupoty' Amerykanów istnieją w Polsce tylko w innej formie i to gorszej.

ocenił(a) film na 8
Sub_Zero

Amerykanie nie są głupi, tylko są uczeni w wąskich dziedzinach. Mają świetnych specjalistów itp. ale wąsko wykształconych. My natomiast zasypujemy naszą młodzerz masą bezużytecznej wiedzy, po której młodzi ludzie i tak nic nie potrafią. A potem mamy taką sytuację że młoda osoba po studiach ma ogromne kłopoty z pracą i nie radzi sobie w życiu.

R_E_B_E_L

Podpinam się.

ocenił(a) film na 9
behemot_9

Nieno, świat przedstawiony w tym filmie jest na 10 na 10 :)

ocenił(a) film na 3
annowak11

Twoje oceny to 1 albo 10. Nie ufam ci!

użytkownik usunięty
viaxon

idiokracja-prowokacja :) w filmie nieraz zobaczyłem samego siebie

ocenił(a) film na 5
annowak11

Niekoniecznie. Potencjał był przeogromny, ale mimo wszystko zmarnowany.

annowak11

czyli film bawi i uczy zachęciłeś mnie do obejrzenia

miked1981

Te czasy ładnie pokazują jak jest ;)

ocenił(a) film na 8
annowak11

Borze lisciasty, jaki trafny komentarz! W punkt.

ocenił(a) film na 6
annowak11

Jedna scena z przedzielonym ekranem pokazuje efekt 500+

ocenił(a) film na 10
annowak11

Nie rozumiem skąd tak niska ocena.

ocenił(a) film na 8
annowak11

Film jest genialny. Został jednak źle odebrany bo większość ludzi jest uprzedzona do tzw. głupich amerykańskich komedii.

annowak11

Już teraz ludzie nie myślą, nie analizują. Film z pozoru głupi i infantylny jak "Legalna blondynka" nordue za sobą ostrzeżenie /przekaz który potrafią zrozumieć tylko niektórzy.

ocenił(a) film na 5
annowak11

A może takie oceny są spowodowane tym że film poza ciekawą wizją przyszłości i dwiema może trzema zabawnymi scenami (w końcu to komedia) nie ma absolutnie nic? Nudni i słabo napisani bohaterowie, tona amerykańskiego patosu, szczególnie w końcówce w której kusiło mnie aż żeby ten film wyłączyć. Dziury logiczno fabularne jak choćby roślinki które rosną jakby nigdy nic po użyciu wody. Wg filmu firma która dostarczała napój przejęła rynek i stworzyła monopol ok 200lat przed akcją filmu, załóżmy że od 100 używano napoju do podlewania roślin co daje 100 lat zanieczyszczeń gleby przez chemię zawartą w napoju co by spowodowało że większość ludzkości by padła wcześniej z głodu a tym bardziej nic na tej ziemi nie wyrosłoby w tak szybkim tempie z taką ilością po nagłej wymianie na wodę. Słaby humor (no chyba że żart z kopania po jajach i o dupie kogoś śmieszą to brawa dla twórców bo zrobili satyrę na własną widownię). Można by się tak rozpisywać ale nie warto skoro można cały film streścić w jednym zdaniu: Głupkowata komedia z ogromnym, niestety zmarnowanym, potencjałem.

annowak11

Mam dystans do siebie i nawet jeśli coś tam jest o mnie - spoko! Fajnie, że ktoś o mnie pomyślał <3 Sęk w tym, że oceniamy film, który jest po prostu mocno średni (delikatnie rzecz ujmując). Mam odmienne zdanie, to od razu chcesz mnie stawiać pod ścianą, faszysto?

ocenił(a) film na 10
annowak11

Zgadzam się t tobą. Przez kilka lat film ten był oceniony przeze mnie na 7. Z biegiem lat podwyższyłem mu ocenę na 8, potem na 9 a obecnie od kilku lat na 10. Film staje się już bardziej "dokumentem" niż wymyśloną i sfabularyzowaną bzdurą.

ocenił(a) film na 10
czessix

Zgadzam się. Po cyrku z pandemią i paszporatmi również dodaje to kolejne znaczenie do całego wątku. Chociaż to tylko w zasadzie kamyczek. To film przy którym nie zaśmiałam się ani razu. Jest smutny i prawdziwy do bólu. Jestem zdania, że nawet te małżeństwo, które rzekomo było inteligentniejsze również wykazywało cechy zidiocenia. Nie ma tu mądrzejszych, ludzie stają coraz głupsi i to widać wszędzie, na każdym poziomie....

ocenił(a) film na 10
annowak11

Komentarz napisany 15 lat temu...ale dopiero teraz jest jak najbardziej aktualny. Nie pamiętam, w jakim stanie, ale chyba wczoraj, wybory miss Ameryki wygrała mężczyzna z (kolegą) Wackiem, z wielkim bebzonem, taka ogrzyca ze Szreka, tylko brzydsza :)
To jest mały szczególik, daję innym pole do popisu, jak nie, to napiszę więcej dowodów na to, że Idiokracja jest filmem proroczym.

ocenił(a) film na 7
Ala_Ola

Już te 15 lat temu ludzie byli kompletnymi debilami , patrząc na to co dzisiaj się dzieje na świecie ,internet i sztuczna AI , tik tok wyssała mózgi wszystkich ludzi na świecie ,kobiet w szczególności.
Wystarczy popatrzeć co się dzieje na Twitch i jak w dzisiejszych czasach "internetowe prostytutki" kąpią się w basenie a masa ludzi to ogląda płacąc ogromne pieniądze za to ,tak naprawdę te bezmózgie kobiety bez internetu niczego by nie osiągnęły bo niby jak ? na kasie w sklepie ? taka "ludzka trampolina" przecież nie będzie pracować fizycznie, co nie ?
nawet nie wspomnę jak ograniczeni umysłowo są faceci płacąc horrendalne sumy za to co widzą na ekranie swoich "idolek". Ciekawe co będzie za 10 lat. Zero zasad, zero honoru ,zero mózgu.
Co do fejsa zawsze powtarzałem że to jedno wielkie zbiorowisko ludzi fałszywej wzajemnej adoracji oraz zbędny atencyjny auto afisz, ale zmieniam zdanie ,bo przebiły go tak idiotyczne portale jak właśnie Twitch , tik tok itd. Jest tego cała masa.
Nie pamiętam kiedy kogoś widziałem z książką w ręku w parku, kawiarni obojętnie. Ktoś z książką w ręku jest rzadszym widokiem niż Yeti albo różowy jednorożec.

Solaris_fw

idiotow zawsze byla niezliczona ilosc na swiecie. era informacyjna i technologia pozwolila im jedynie wyjsc na powierzachnie i ujawnic sie przed swiatem, a socjalizm i demokracja wyeliminowaly w zasadzie jakiekolwiek kryteria oceny i selekcje naturalna tworzac filmowa idiokracje. teraz juz bedzie z gorki az do nastepnej wielkiej wojny albo innego kataklizmu wywolanego ludzka glupota.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones