PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626983}

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
6,7 212 691
ocen
6,7 10 1 212691
5,7 26
ocen krytyków
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

https://www.youtube.com/watch?v=C_Tsj_wTJkQ&feature=youtu.be

ameliapond

Liczyłem na coś dłuższego. Patrząc obiektywnie, zwiastun prezetuje się naprawdę swietnie. Będzie dużo akcji. Patrząc subiektywnie - mnie nie powaliło.

kamilxxx09

A mnie właśnie odwrotnie - naprawdę świetny zwiastun .

buterfly

Owszem - świetny. Ale ciar nie miałem, wow też nie było. Chyba nie jestem z tą trylogią az tak zwiazany, chociaz ksiażki i pierwsze 2 filmy uważam za bardzo dobre.

kamilxxx09

A u mnie właśnie wow było, ale każdy ma prawo do swojego zadania, więc się nie będę spierał :)

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Dopiero do mnie miałeś pretensje o marudzenie :D

Irma100

???

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

"Ale wy macie problemy. Zamiast sie cieszyć, ze za 20 minut zwiastun, to Ty narzekasz."

Niecałą godzinę temu na tym forum :)

Irma100

No i? Przecież taka prawda.

Irma100

Nie zwracaj uwagi na tego osobnika.

ocenił(a) film na 8
sentia

Spoko :)

Irma100

Współczuję ci.

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

Rozwiniesz jakoś swoją wypowiedź? Owszem, poprawiłabym niekiedy pewne elementy wszechświata w ogólności, ale nie wydaję się sobie jakoś szczególnie godna współczucia :D

Irma100

Dałaś się zmanipulować jednym zdaniem.

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

Masz na myśli zdanie Sentii" "Nie zwracaj uwagi na tego osobnika"? Och, powala mnie Twoja troska i współczucie. Jednak nie masz powodów do obaw.
Ani moje słowa, ani zdanie o koledze kamilxxx09 nie mają wpływu na jego życie i postępowanie (ja sobie zresztą ani myślę takiego wpływu uzurpować).
Zdanie Sentii na jego temat nie ma za za bardzo wpływu na moje zdanie o czymkolwiek, ponieważ jeśli jej nie znam (a nie znam), to nie może być dla mnie autorytetem.
Moje "Spoko" tez nie powinno być dla nikogo sygnałem, iż przyjęłam sobie do serca jej zdanie, lub się z nim zgadzam. W mojej opinii "spoko" ("spokojnie") oznacza "nie martw się o mnie", "dam sobie radę" lub prozaiczne "aha".
Wreszcie twoje współczucie nie ma wpływu na mój osąd kamilxxx09'a, Sentii, ich zachowań, ani intencji. No chyba, że je przekonująco uzasadnisz.


No chyba, że przez "jedno zdanie" w wypowiedzi "Dałaś się zmanipulować jednym zdaniem." mam rozumieć Twoje "Współczuję ci". Chociaż nie mogę powiedzieć, żeby to jakoś diametralnie zmieniało postać rzeczy.

Mam nadzieję, że nie zwalił Cię z nóg mój potok elokwencji.

Irma100

Wszystko w porządku, tylko po co ta złośliwość w ostatnim zdaniu? Masz chyba za wysokie ego...

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

W ostatnim zdaniu nie ma złośliwości - raczej delikatna autokrytyka (zdaję sobie sprawę, że często pisze zbyt obszernie i górnolotnie, taka przypadłość :). Spróbuj to sobie wyobrazić z emotikoną na końcu:

Mam nadzieję, że nie zwalił Cię z nóg mój potok elokwencji :D

Już lepiej? Tak myślałam. (o, w tym już była złośliwość, przyznaję bez bicia)

Poza tym - co może świadczyć o przesadnie wysokim ego: drobne złośliwości, czy zarzucanie wspomnianej przypadłości obcej, bądź co bądź, osobie.

I jeszcze nie nie dowiedziałam się, którym zdaniem dałam się tak "zmanipulować" i co pchnęło Cie na tę drogę rozumowania.

PS. Ktoś rzuciwszy okiem, mógłby się uśmiechnąć na myśl, jaką kulturalną dyskusję prowadzą między sobą Sauron i Eowina :D

Irma100

Odpowiedź "spoko" często oznacza też zgodzenie się z wypowiedzią jakiejś osoby i tak właśnie ja to zrozumiałem.

A co do zarzucania komuś przesadnie wysokiego ego, to właśnie dlatego użyłem słowa "chyba", bo nie miałem pewności.

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

1. Czyli nieporozumienie. Spoko :D
2. Gdyby wcześniej nie rozwaliła mnie Twoja "troska", z pewnością dokonałaby tego przezorność :D

Pozdrawiam, Sauronie :)

Irma100

Pozdrawiam, Eowino :) Szkoda tylko, że zabiłaś mojego najpotężniejszego sługę - Czarnoksiężnika z Angmaru. :D

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

W tej kwestii możesz zawsze na mnie liczyć - polecam się na przyszłość :D

ameliapond

Miałem właśnie wstawić xd Nie napisali od ilu lat ;/ Od ilu sadzicie po zwiastunie?

ocenił(a) film na 7
filmowy_laufer

Dla mnie też nieco krótki. Nie przekroczył 2 min. A tak to jest bardzo dobrze, akcja powinna być dobra itp. ale według mnie jeśli chodzi o zwiastun to mogło być lepiej. Sama jeszcze nie wiem co mi nie pasuje. Za trochę ponad dwa miesiące będziemy wiedzieć wszystko :D

pantomima4

mam podobne zdanie.

pantomima4

mnie trochę nie odpowiadają efekty w poprzedniej części wyglądało bardziej realnie, a tu trochę tanio. ALE I TAK WSPANIAŁY!!! i PEETA W KOŃCU KATNISS. NO CUDOWNIE!!!! oglądałam 6 razy i nie przestanę chyba. dzień udany :)

pantomima4

Odpowiadaj do tematu, nie do mnie.

ameliapond

Jakoś jeszcze się nie przekonałem do nowej odsłony Igrzysk, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. :D

Torres1993

Jak można być przekonanym do jakiejkolwiek części? Igrzyska Śmierci to tania zrzynka z Battle Royale, nic więcej...

użytkownik usunięty
SilverX

To można zarzucić pierwszej części ale na pewno nie trzeciej. Więc sory ze tak powiem, twój post to tzw gowno prawda

Co nie zmienia faktu, że to sztandarowy przykład Hollywoodzkiego kina niskich lotów...

SilverX

Hmmm... w jaki sposób Kosogłos "zrzyna"z Battle Royale? :)

filmowy_laufer

A gdzie napisałem, że chodzi o trzecią część tego arcydzieła dla gimbusów?

SilverX

Jak można być przekonanym do JAKIEJKOLWIEK CZĘŚĆI? Igrzyska Śmierci to tania zrzynka z Battle Royale""

SilverX

Teraz wszystkie filmy są dla gimbusów prawda? Boże, co za świat, co za forum, co za ludzie -.-

filmowy_laufer

Nie wszystkie, ale Poterry, Zmierzchy, Naznaczone czy owe Igrzyska za target mają głównie młodzież. Kino blockbuster-owe to w większej mierze syf.

ameliapond

Peruka Katniss trochę przyklapnięta, ale może tylko mózg płata mi figla, bo wiem, że to peruka.

ameliapond

Jakoś za bardzo nie zwróciłem na to uwagi. :D

ameliapond

Czepiasz się takich szczegółów nie przesadzasz ? :D

buterfly

Dla mnie czasem nie wygodnie patrzeć na GŁÓWNĄ postać ;) :P

filmowy_laufer

To znaczy ? ;)

użytkownik usunięty
buterfly

Myślę ze ma to związek z ostatnimi sweetfociami ;)

Nie interesuje mnie ta strefa gwiazd dla mnie ważne jest jak Jennifer wciela się w Katniss - jej emocje na ekranie , postawienie samej siebie w danej sytuacji .

buterfly

Pamiętam film w którym bodajże grała Charlize Theron, w którym strasznie patrzyło się na jej postać. W HG np. Katniss ma inną grzywkę, bądź włosy Hoffmana, nie przyjemnie sie na nie patrzyło.

Dobra, zresztą nieważne czepiamy się rzeczy które prawie nic nie znaczą dal zwykłego widza.

ameliapond

Trailer na wysokim poziomie. Będzie mnóstwo akcji i dramatyzmu. Nie mogę się doczekać filmu.

ocenił(a) film na 9
ameliapond

Genialny zwiastun. Muzyka mega. Ja mialem ciary i nie moge sie doczekac. A wiecej akcji pewnie pokaza pozniej, jak to bylo w przypadku poprzednich filmow

ameliapond

Zwiastun godny pochwały. Nie czytałam co prawda tej trylogii. Ale wydaje mi się, że zwiastun świetnie pokazuje klimat i przejście z kolorowego świata Stolicy i czasowego terrory podczas dożynek w poprzednich dwóch częściach do całkowitego terroru i wojny jaka dotknęła kraj i dystrykty. Naprawdę jest moc.
Mam tylko jedno zastrzeżenie. Co do ostatniej sceny...

Jakim cudem zwykła strzała mogła rozwalić taką potężną, metalową, latającą maszynę?

ocenił(a) film na 7
sentia

Tam jest taki motyw, że te strzały tak jakby wybuchają przy złączeniu się z celem. Można powiedzieć, że w zwiastunie wyjaśnili to w scenie, kiedy Gale strzela do tarczy, ale fakt, trudno to wyłapać.

pantomima4

Ahaa... Nie wiedziałam. Tak jak pisałam nie czytałam tych książek. Więc oceniam tylko filmy.
Swoją drogą niezły patent. :D Nie niezły pomysł autorki książki :D W takim razie nie mam zastrzeżeń :D

użytkownik usunięty
sentia

W książce były bodajże 3 rodzaje strzal ;). Czekaj na film z wielka niecierpliwoscia

ocenił(a) film na 7
ameliapond

Cóż... Spodziewałam się czegoś gorszego (a jednocześnie były nadzieje na lepszy zwiastun :P ). W sumie jest dobrze.. Na tyle bym pobiła biedny przycisk play... :) Jest dużo akcji (mam nadzieję, że nie zobaczyliśmy niemal całej), podobają mi się kolory, nawet Katniss/Jennifer do której miałam ostatnio lekkie wątpliwości... Jedno mi jednak nie pasuje. Peeta. Wygląda na zbyt... normalnego.

użytkownik usunięty
ameliapond

Oddaje co najważniejsze - klimat! Czuć go! Naprawdę swietny zwiastun. Nawet dużo scen pamietam. Tylko jedna mi nie daje spokoju... To co Snow mówi do Katniss. To czesc propagity?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones