PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626983}

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
6,7 212 422
oceny
6,7 10 1 212422
5,7 21
ocen krytyków
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

Ogólnie zaznaczę, że film Igrzyska Śmierci Kosogłos część 1 obiektywnie, nie zasługuje na oceny 1,2,3

Ogólnie moja ocena dla filmu to 9/10 jak dla mnie rewelacyjny, chociaż tak mam dwa minusy.

1 minus, to PG13 które odebrało filmowi brutalność.
2 minus, to zakończenie według mnie film powinien zakończyć się na duszeniu, Katnis, wtedy było by podtrzymujące w napięciu zakończenie.

ale to ogólnie nie wpływa mocno na ocenę.

plusami zdecydowanie są dla mnie

+ Hanging Tree jak i cały soundtrack
+ ogólnie napięcie, mroczny klimat, i brutalność
+ scena jak Katnis śpiewa Hanging Tree zdecydowanie dla mnie duży plus
+ aktorstwo
+ zdjęcia
+ efekty specja
+ plenery
+ świetny wstęp do ostatniej części

Na koniec powiem że bez znajomości książki, mówienie że ten film jest gniotem, lub nudny i ocena 1/10. Film nie jest nudny, wręcz przeciwnie!, fakt momentami się dłuży, jak dla mnie tylko początek i końcówka, według mnie film powinien zakończyć się w napięciu, duszeniu Katnis, początek się dłuży ale nie jest to minus, bo w jakim filmie początek się nie dłuży. Jestem po drugim obejrzeniu i film mnie nie nudzi, wciąż są emocje. Dla mnie rewelacyjne wprowadzenie do ostatniej części. Moją ulubioną częścią jest Igrzyska Śmierci w Pierścieniu Ognia, mimo to Kosogłos Part 1 nie uważam wcale za gorszy, przeczytajecie książki, i wtedy mówcie czy to jest gniot czy nie. Film jest rewelacyjny, jak dla mnie, dopiero film będzie pełny jak wyjdzie Kosogłos Part 2, i wtedy ta część będzie miała sens. Oczekiwaliście czegoś więcej, tylko że dostaliśmy i tak wielę, przypomnę że pierwsza połowa książki też się nic nie dzieje.

Jak dla mnie 9/10 film będzie pełny po ostatniej części. Pozdrawiam fanów, i czekamy na ostatnią część.

ocenił(a) film na 8

Zdecydowanie zgadzam się, że wielkim [według mnie i większości znajomych, którzy znają książkę i oglądali ekranizację] jest to, że jest to durne PG13.

Wszystkie trzy książki Suzanne Collins są przesiąknięte przemocą i brutalnością, przekraczającą ludzkie granice więc tutaj PG13 działa na znaczną niekorzyść, ale dzięki temu dystrybucja mogła więcej pieniążków zarobić na małolatach, które poleciały na Igrzyska jak ćmy w stronę święcącej się lampy. Niby na przykładzie wyglądu Josha/Peety na początku filmu i na końcu możemy zauważyć okropne traktowanie Kapitolu, ale po za tym strasznie wiele nam ograniczają tego co było w książce.

Plusy tej ekranizacji według mnie to:
1. Muzyka, a w szczególności Hanging Tree w wykonaniu J.Lawrence. Bardzo podobała mi się scena kiedy wraz z Katniss tą piosenkę śpiewali mieszkańcy Trójki - moim zdaniem bardzo ładne wykonanie tego utworu, lepiej niż się spodziewałam.
2. Scena odbicia trybutów - idealnie budowała napięcie + bombardowanie 13 po ostrzeżeniu Peety.
3. Gra aktorska, najbardziej mi się podobał Josh mimo, iż w tym filmie mieliśmy niestety małą okazję go zobaczyć. W szczególności moment napadu szału po odbiciu. Z niecierpliwością czekam na niego w Kosogłosie cz. 2
4. Zgadzam się z przedmówcą - końcówka idealnie zapowiada wstęp do 2 części :)

Minusy tej ekranizacji:
1. Spłycenie lub pominięcie kilku scen m.in. rozmowa Katniss z Coin o warunkach zostania Kosogłosem. Nic nie było o polowaniach z Galem, awantury o Jaskra i pominięcie Enobarii w liście ułaskawionych trybutów. Brak Finnicka w bieliźnie [tutaj moje zastrzeżenie bo, ta scena dla mnie jako fanki Odaira zależało xP] czy brak energii lub złości podczas pierwszego wywiadu Peety - nie lubię jak robią z niego ciepłe kluchy zwłaszcza, że taki nie jest. Jest to dobrze pokazane w książce, że Peeta też umie ryknąć i postawić na swoim a w filmie na złość strasznie to ukracają.
2. Katastrofalnie i niewybaczalnie zmienienie postaci Coin. Jestem bardzo zawiedziona. Zamiast zimnej suki jaką była prezydent 13 dostaliśmy babkę niby przeciw, a jednak troszczącą się o Kotnę czego wcale nie było w książce. Ani trochę mnie to nie przekonuję.

Większość osób, które nie czytały książki słabo ocenia Kosogłosa cz. 1, gdyż jest to bardziej film propagandowy, nie ma w nim takiej akcji jak w poprzednich częściach. Dlatego, że bohaterowie nie są już na Igrzyskach, ale w dwóch odrębnych i różnych od siebie miejscach. Widzimy oczami Katniss tylko podziemny, ułożony świat 13 działający według ścisłego harmonogramu. Dopiero w drugiej części książki mamy ukazane oblicze wojny domowej, a właściwie wojny Katniss-Kosogłosa ze tyranem-Snowem. Pierwsza część to jednie ostatnie i najbardziej zaawansowane przygotowania do decydującego starcia Kotny z jej światem i jego przyszłymi losami.

użytkownik usunięty
lexandra008

Zgadzam się z tobą mi też bardzo brakowało Finnicka w bieliznie, nie umiem jakoś się z tym pogodzić, jako fan.
Rzeczywiście zmienienie postaci Coin było głupie i przesadą, w książce bardziej podobał mi się jej wątek.

spłycenie kilku scen rozmowa Katnis z Coin o warunkach zostania kosogłosem też mi się nie podobało.


zgadzam się z twoimi, plusami i minusami

scena odbicia trybutów była genialna, i serio było napięcie w filmie dreszczyk emocji. Bardzo mi się to podobało

zgadzam się też co do twojej końcowej wypowiedzi, to już jest inny film nie ma takiej akcji jak w poprzednich częściach, ale ta część świetnie nas wprowadziła, do ostatniej części który będzie liczę że brutalny, że będzie najlepszą częścią. Dopiero w drugiej części będzie prawdziwa akcja, a żeby zrozumieć obie części to trzeba przeczytać, książkę. Widać że film jest inny tak jak książka, jest trudniejszy w odbiorze ma mocniejszy klimat. Jak dla mnie rewelacja, i z niecierpliwością czekam na finał.

pozdrawiam Maniakowy_Fan :)

"Na koniec powiem że bez znajomości książki, mówienie że ten film jest gniotem, lub nudny i ocena 1/10. Film nie jest nudny, wręcz przeciwnie!"

A czy to nie polega na tym, aby z dobrej książki potrafić zrobić dobry film nawet dla tych bez znajomości lektury? Z tego co wiem nie ma obowiązku czytania na podstawie czego jest zrobiony film a dopiero później oglądania go. Skoro dużo osób twierdzi, że film jest nudny to chyba mają do tego prawo czyż nie?

Film to film i jak jest gniotem to trzeba to odpowiednio oceniać, a nie zasłaniać się dobra książką .... Najwyraźniej adaptacja im nie wyszła i zasługuje na oceny jakie są jej przyznawane a książki bym w to nie mieszał.

PS. Pomijam, że rozbijanie filmu na części to największy idiotyzm świata i skok na kase.

użytkownik usunięty
SuperSnajper

tak owszem polega, ale żaden film nie zasługuje obiektywnie na 1, 10/10 da się wytłumaczyć, ale 1/10 nie więc to jest trolling. Zresztą Kosogłos część 1 nie jest gniotem, czyli mam rozumieć że ostatnia część Hobbita jest najsłabszą część to i jest gniotem tak? no widzisz a jednak nie.

Nie chodzi o to bo filmu nie da sie zrozumieć bez przeczytania książki co słusznie zostało to powiedziane.

ps odpowiedz: czy ja wiem Harry Pottera podzielili na dwie części i nikt nie było ani żalu ani płaczu. Więc tu też nie widzę powodu do płaczu ani żalu, że podzielili to dla fanów, to jest raz, że kasa to dwa. To nie Hobbit który nie powinien być na trzy części tylko na dwa rozłożone, więc akurat nie rozumiem żalu o to że zostało to podzielone. Zresztą, jeśli jakiś blockbuster jest dobry to można zrobić tak by rozwinąć go na więcej części. Jak będzie w przypadku Avengers Infinity War więc na tym to polega.

o Hobbicie się nie wypowiem, bo nie oglądałem, ale Potter 7 częśc part 1 był dla mnie po prostu jakąs kreaturą, czyms co nigdy nie powinno w takiej formie powstać. Oglądając sam part 1 (a tak był puszczany w kinie!) była to jakas opowiastka jednak totalnie bez sensu. I jak byłem fanem ten sagi to ten "film" uważam za totalne nie porozumienie. W takich filmach podstawa to wstęp, rozwinięcie i zakończenie a tutaj ewidentnie był ucięty w połowie ... Jak oceniać coś co tak naprawdę nie można nazwac filmem tylko bardzo mocno rozbudowanym trailerem filmu, który ma miec dopiero premiere za jakiś czas to ocena 1/10 czyli nieporozumienie dla mnie jest w pełni do zaakceptowania.

PS. Osoba o nicku katniss14 wyraża sie pochlebnie, cóż za wiarygodna ocena ....

użytkownik usunięty
SuperSnajper

dla ciebie był kreaturą Harry Potter i Insygnia Śmierci część 1 a dla mnie Harry Potter i Książę Półkrwi i po części zakon feniksa

tylko że Harry Potter i Zakon Feniksa oceniam 6/10
Harry Potter i Książę Półkrwi 3/10 bo to co Yates zrobił jest dla mnie tragedią. Obie Insygnie uważam za bardzo udane, mimo to że pierwsza część Insygnii uważam że straciła sens, przez wycięcie wspomnień w filmie na podstawie który Harry szukał potem Insygni i horkruksów to mimo to uważam za udane, mimo wielu sprzeczności. Na ocenę 1/10 żaden film nie zasługuje, bo to jest trolling, gdzie ocenę 10/10 da się wytłumaczyć oceny 1/10 nie a jeśli nawet to niektórzy idą na ten film o Igrzyskach mówię które poprzednie części też tak ocenili... więc po co się męczą i dają kolejne 1/10.

ps odpowiedz co masz do oceny Katniss14 to że tobie nie pasuje jej ocena to musi być wiarygodna tak? widzę że kolejny znawca kina się znalazł? jeśli więc zamierzasz się czepiać ocen, użytkowników w tym temacie, to najlepiej będzie jak wyjdziesz.

Ale tu nawet nie chodziło mi o sam film jako film tylko sam podział jednej historii na 2 części i wtedy ta pierwsza zawsze musi być "ułomna". Nie ma w niej odpowiedniego rozegranie akcji i zakończenia przez co staje się sztucznym tworem bez sensu. Ja uważam, że są filmy które zasługują na 1/10 tylko staram się ich unikać, więc nie znam ich dużo. po to jest skalam ocen, aby używac ich wszystkich odpowiednio do tego co o nich uważamy.

Nie jestem żadnym znawcom filmów, ale ktos o takim nicku oceniając taki film jest wybitnie subiektywny i osobiście nie brałbym takiej opinii do siebie. Skoro takie słodzenie pasuje Twoja wola.

użytkownik usunięty
SuperSnajper

Tak tak, żaden film oprócz kac wawy nie zasługuje na 1, a skoro dałeś taką ocenę no to wybacz ale to jest trolling. Oceny 10/10 da się wytłumaczyć, ale oceny 1/10 nie dlatego ta ocena to trolling. I jeśli masz zamiar nudzić to wybacz, ale kończę z tobą gadać.

Co cie obchodzi kto dał jaką ocenę, to jest jej sprawa ja mogę, powiedzieć na twoje oceny podobnie, nie są obiektywne tylko subiektywne, nikt nie będzie wzorował się na twoim systemie oceniania. I kończę te dyskusję bo to nie ma sensu.

Ocena 1/ 10 to trolling? Taa...na pewno.jest (moim zdaniem przynajmniej ) kilka filmów które zasługują na taką ocenę.są to filmy pozbawione wszelkiego sensu.
Co do samych "Igrzysk" to uważam ten film za totalne dno ...
O ile jeszcze pierwsza część była filmem całkiem dobrym to część trzecia szkoda gadać po prostu. Przez cały film nie było w ogóle żadnej akcji , bohaterowie tylko patrzyli się na siebie i gadali.jeszcze były jakieś pseudo polityczne gadaniny.według mnie ten film jest po prostu ordynarnym skokiem na kasę i próba wyciągnięcia jej jak najwięcej.dodatkowo jeszcze podział na dwie części.śmiech na sali.
Oceniam na 2 / 10 podobała mi się jedynie piosenka "Hanging Tree" żeby nie było , że jestem trollem.

użytkownik usunięty
Andrzejek2001

nie odkopuj starych postów panie

zatkało...

użytkownik usunięty
Andrzejek2001

oczywiście że nie kolego a teraz wynocha i nie spamuj..

taa... odpowiedz godna maniakalnego fana filmowych serii.taki ktoś nie jest w stanie nawet przyjąć grzecznie krytyki na temat filmu tylko idzie po najmniejszej linii oporu i nazywa kogoś trollem albo mówi ,że ktoś spamuje.żałosne...
kolego , słuchaj idż lepiej oglądać te swoje ''Harry Pottery'' albo inne ''Iron Many'' i skończ oskarżać ludzi o trolling.

użytkownik usunięty
Andrzejek2001

a ty nie odkopuj starych tematów jak ci się nudzi to się poucz matematyki...

słyszę echo... ja nie odkopuje starych tematów tylko jak coś głupiego zobaczę na forum to po prostu muszę na nie odpowiedzieć....

użytkownik usunięty
Andrzejek2001

Żegnam

wow ale mi odkrywcze...

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się z tobą w 100%, ale prawdą jest, że film jest nie których bardzo nudny :(

użytkownik usunięty
katniss14

dziękuję że się zgadzasz ze mną :)

Bo poprzednie części faktycznie były brutalne.

A oceny 1, 2 i 3 zasługuje jak najbardziej. To, że komuś się nie podobał, to ma na siłę dać 7? Herezja.

użytkownik usunięty
Ziomaletto

Nie ! oceny 1/10 nie da się wytłumaczyć to zwykły trolling i żaden film obiektywnie na taką ocenę nie zasłużył są wyjątki ale na pewno nie jest nią Kosogłos

A może po prostu się komuś nie podobał? Niektórzy fani Igrzysk Żarcia też są upośledzeni, jak patrzę po wypowiedziach.

ocenił(a) film na 8

Byłam na filmie z osobą, która nie czytała żadnej książki i bawiła się równie świetnie jak ja.
Czekacie na 2?

użytkownik usunięty
Shadowcat__filmweb

Jak dobrze że są tacy ludzie jak ty :) oczywiście że czekam

ocenił(a) film na 2

Boże! Ten film to jakieś okropne nieporozumienie! Wieje nudą ,a nie można sobie wyobrazić gorszej głównej bohaterki, gdzie tu mrok i klimat? Jakiś wysilony płacz niedorośniętej nastolatki, która (o zgrozo!) staje się symbolem rewolucji. Naprawdę chciałem zrozumieć fenomen tego filmu ale się nie da. I to nie jest ,żaden trolling tylko najprawdziwsze odczucia po tym seansie MASAKRA

użytkownik usunięty
Mangus

a wez idz oglądać dragon bala a nie odkopuj starych tematów...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones