PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626983}

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
6,7 212 712
ocen
6,7 10 1 212712
5,7 26
ocen krytyków
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

Wróciłem z premiery. Wniosek: kto kaskę chce z ludzi zebrać, ten wiele ryzykuje. Film byłby
rewelacyjny, niestety podzielono ostatnią część na dwie, więc siłą rzeczy było nudno (odnosząc się
do poprzednich części). Było parę intrygujących i poruszających momentów, niestety mając w
głowię akcje z poprzednich części widać wyraźnie, że z racji na to, że podzielili ostatnią część, ta jest
jedynie pomostem przejściowym do kolejnej - czyli takie miejscami nudna woda z mlekiem.

Ostatecznie mogę scharakteryzować całą tę część jako: "Katnis łazi po gruzach nieustannie
rozdziawiając japę z zadziwienia (tudzież rozpaczy) tu i ówdzie.

użytkownik usunięty
dacapo

Jeśli czekasz na prawdziwą akcje to poczekaj na drugą część.

ocenił(a) film na 6

Jestem przekonany, że właśnie tak będzie. Pytanie tylko: czy to jest uczciwe względem odbiorcy? To jest jawne manipulowanie częściami tylko dla czystego zysku. Już wolałbym naprawdę zapłacić nawet potrójnie idąc na ostatnią część bez żadnego podziału na I i II cz.

użytkownik usunięty
dacapo

Zrobili tak, bo taka jest książka (w niej się to sprawdza, ale w filmie nie koniecznie, jak.widzę recenzje), a szczególnie pierwsza część książki. Tak naprawdę zaczyna się wszystko dziać od odbicia Peety.

Serio? Książka podzielona na dwie części?

użytkownik usunięty
MojeGBA

Książka jest jedna, a dwa filmy.

"zrobili tak, bo taka jest książka" - no wybacz, ale właśnie z tym się nie zgadzam. To nie było tak, że pół książki było beznadziejne, a druga bardzo dobra. A tu mamy taką sytuację, że pierwsza część trzeciej części (:D) jest prawie beznadziejna, a druga BYĆ MOŻE będzie lepsza.

dacapo

Amen.

ocenił(a) film na 3
dacapo

BOzesz jak się wynudziliśmy na tym filmie! i nikt mnie nie przekona ze to wstęp i 2 część czyli 4 będzie wyjątkowa. zmarnowali mi 132min z życia.Nuda, nuda, nuda.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
senna94

faajnie że dałeś spojler w tym wątku, po prostu "super" z Twojej strony...

ocenił(a) film na 6
sylwiab1989

Nie ma tu żadnego spoilera. Nie poruszyłem żadnego wątku, który jest w filmie oprócz bardzo wielkiego uogólnienia (właściwie to próby wyśmiania filmu) i sprowadzenia go jedynie do Katniss rozdziewającej japę nad wszelkimi możliwymi gruzami.

ocenił(a) film na 5
dacapo

Zgadzam się, oczekiwałam czegoś więcej, a tu faktycznie... mam podobne odczucia jak 'dacapo'.
Katniss łazi po gruzach, robi wielkie oczy, płacze i według mnie jest tego w pewnych momentach za dużo...
Błędem było rozdzielanie ostatniej części na dwa filmy.
Film nudnawy, nie powalił mnie.

ocenił(a) film na 5
dacapo

nie do Ciebie był ten komentarz.wpis już został usunięty

ocenił(a) film na 9
dacapo

ja nie wyobrażam sobie aby zdążyli całą fabułę Kosogłosa zmieścić w 2 godzinach...
wiem, że głównie o kasę im chodzi ale dla mnie dobrze, że podzielili na 2 części :)

ocenił(a) film na 6
dacapo

Zgadzam się w 100%, po prostu wiele osó doświadcza wielkiego rozczarowania tym filmem.

dacapo

Tak to już jest jak się dzieli jedną książkę na dwie lub trzy części.
Z Harry Potterem i Insygniami Śmierci było podobnie. Cześć pierwsza strasznie nudna i dopiero w drugiej wreszcie była akcja, a w Hobbicie to w ogóle dwie cześć były nudne i prawdopodobnie dopiero trzecia będzie super... Musimy być cierpliwi jeszcze doczekamy się drugiej części Kosogłosa najlepszej ze wszystkich filmów z serii. ;)

ocenił(a) film na 7
cloe4

Akurat w Harrym Potterze to się sprawdziło. Nie wyobrazamsobie całej akcji książki w jednym filmie. I w pierwszej części było również sporo akcji i napięcia

Matiz96

No akurat Harry Potter to grube książki więc tutaj się sprawdziło, ale Igrzyska czy Hobbit mają po ok. 300 stron, więc dzielenie ich na dwie części trwające ponad dwie godziny sprawia, że filmy są nudne...

cloe4

Ekhem... Hobbit na 3 części...

MojeGBA

Pominęłam liczbę 3 gdy pisałam ten komentarz, a gdy chciałam poprawić minęło już 5 min. ;)
Ale chyba dobrze wiesz co o mi chodzi.

cloe4

BTW, kosogłos z tego co pamiętam ma bodajże 342 strony

ocenił(a) film na 8
cloe4

Teraz gadacie, że jest nudne, a i tak byście narzekali gdyby było w jednej części. Oczywiście było by gadanie: "Czemu pominęli tyle wątków"- sorry. Tacy już są Polacy. Nic im nigdy nie pasuje. A tak na marginesie to Josh powinien dostać oskara za tę rolę. Według mnie świetnie się spisał.

CarolineLOL

Akurat ja nie oglądałam jeszcze Kosogłosa cz. 1, tylko gdy widzę ludzi narzekających na nowy film, próbuje uzasadnić tym, że być może kolejny będzie lepszy, bo na tym polega dzielenie książki na dwa/trzy filmy. ;)

cloe4

Poza tym nie jestem wrogiem dzielenia książek, tylko zwykle pierwsze cześć często są nudne. Poza tym widząc nieprzychylne opinie o Kosogłosie (filmweb siedlisko krytyków), doszłam do wniosku, ze tutaj jest podobna sytuacja....

Co do Josha - wg mnie świetnie się już spisał w poprzedniej części, kurcze normalnie jakby sam był zakochany w Jennifer. ;D

ocenił(a) film na 9
CarolineLOL

W 100% się z tobą zgadzam.Gdyby zrobili z tego jedną cześć to nie było by połowy ciekawy wątków z książki, tylko wybuchy i i strzelanie .Dla mnie film rewelacyjny pełny powagi i czuć w nim grozę nadchodzącego niebezpieczeństwa.Jennifer świetnie zagrała rozbitą psychicznie Katniss z niecierpliwością czekam na ostatnią już część.Wybredny zalecam poczekać na ostatnią część w której pełno będzie akcji,wybuchów i krwi.

ocenił(a) film na 7
CarolineLOL

dobrze gada! polać jej haha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones