PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504776}

Igrzyska śmierci

The Hunger Games
7,2 369 175
ocen
7,2 10 1 369175
6,5 32
oceny krytyków
Igrzyska śmierci
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci

...straszny. Realizacja bardzo dobra ale ta fabuła jak z przygód Młodego Herkulesa mnie rozjebała
na łopaty. Gówno i nie wchodzi równo. Gimba szaleje mordki.

ocenił(a) film na 8
Oszczakiewicz

Ten film niesie przesłanie ze trzeba sie przeciwstawiać przemocy. Radzę ci dobrze, przeczytaj sobie książkę jest o wiele lepsza.

ocenił(a) film na 4
KD10

A po co? Widziałem Battle Royale i tamten film miał przesłanie. Ten? NIe.

ocenił(a) film na 8
Oszczakiewicz

Książka zawiera więcej szczegółów, a igrzyska mają przesłanie

ocenił(a) film na 9
Oszczakiewicz

Jakos nie dopatrzylem sie przeslania w Battle Royal, poza tym, ze byla wieksza jatka niz w igrzyskach smierci...

KD10

To jest forum filmowe i mowa jest o ekranizacji, a nie o książce. Być może w powieści są zawarte słowa sprzeciwu wobec przemocy, ale w filmie tego nie ma i to jest moim zdaniem jedna z jego wad.

Oszczakiewicz

Bardzo razi mnie tak prymitywnie napisany temat. Jeśli piszesz na publicznym forum to oszczędź mi oraz innym czytania tych wulgarnych określeń.

ocenił(a) film na 9
Oszczakiewicz

mi się wydaje, że film jest dobry.
Może być tak że niektórym on się nie podoba, że nie widać przesłania. Ale narratorem w książce jest Katniss i ciężko jest doszukać się takiego przesłania w filmie. Większość tych "ukrytych" znaczeń wypowiada Katniss w swoich myślach, nie mówiąc tego na głos. Więc nie było jak zrobić takiego w 100% odwzorowującego książkę filmu. Co chwilę w filmie musiał by się pojawiać jakiś głos aby opowiadać co bohaterka w danej sytuacji myśli.

Mi osobiście film bardzo się spodobał zarówno pierwsza jak i druga część. A to skłoniło mnie do przeczytania książek. Obecnie skończyłem pierwszą część i jest ekstra, lekko i przyjemnie się ją czyta, nawet nie zauważyłem jak szybko czytałem te 50/60 stron dziennie.
W końcu jakaś porządna książka a nie te badziewne lektury co są w szkole.

Teraz czekam na II i III część książki "Igrzyska Śmierci" ale niestety łatwo jej dostać nie można :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones