Od ilu lat?

ostatnia wypowiedź: MikiMontana
Jacob Voorhees JacobVoorhees
ocena: 10

Witajcie, jakie jest ograniczenie wiekowe dla tego filmu w polsce?
Nie pytam bo boję się że mnie nie wpuszczą (mieszkam w szwecji, tam ten film jest dozwolony od lat 11, a mam prawie 18).
Pytam z czystej ciekawości oraz by osoby które boją się że mogą nie zostać wpuszczone mogły przeczytać ten temat

 • balley balley
  ocena: 5

  od 12

 • Underworld3 Underworld3
  ocena: 8

  Film od 12lat w Cinema City pewnie lata ustalają równie dlatego, że nie wszystkie osoby poradzą sobie z napisami, a nie wyłącznie o momenty w filmie.

 • $user użytkownik usunięty

  Ja tez mieszkam w Szwecji i wiem, Ze za zgoda rodziców i oczywiście z rodzicem dzieciak może iść na taki film nawet mając 6 lat i oczywiście jeśli umie szybko czytać. Znajomy poszedł kiedyś z 10 letnim synem na Pile 4 a to raczej nie jest film dla dzieci, ale cóż...za zgoda i z opiekunem , to nie ma żadnego problemu :)

 • zofik44 zofik44
  ocena: 8

  U mnie w kinie jest od 16. Zastanawiam się tylko dlaczego. Poważny temat? Dużo krwi? A może jakieś inne sceny że tak powiem nie dla małych dzieci? Moja córka ogromnie chciała na niego iść a ma 12 lat więc zaczęłam się zastanawiać czy może...A co wy o tym sądzicie?

  • _malena_ _malena_
   ocena: 8

   Moim zdaniem 12-latka spokojnie może iść na film. Ponieważ ma kategorię wiekową PG-13 to nie będzie w nim wprost ukazywanej brutalnej przemocy, krwi itd, nie będzie żadnych mocniejszych scen.
   Chociaż sam temat jest dość poważny, chwilami smutny, nastolatki walczą między sobą i umierają, ale jest w tej historii wyraźne przesłanie i myślę, że mądra 12-latka nie powinna się przestraszyć, chyba, że bardzo wrażliwa osoba.

   • dzebedisa dzebedisa
    ocena: 9

    nie wiem czy jakikolwiek rodzic jest w stanie stwierdzić, że jego dziecko nie jest mądre :) ale różnie to bywa.

    • anusia007 anusia007

     to kino dla młodzieży, kierowane w pierwszej kolejności do gimnazjalistów, może jak najbardziej!

   • smerfetka smerfetka

    Nie wiem jakim cudem film, którego sama idea jest straszna i w którym nastolatkowie się brutalnie zabijają może być dla 12-latków?? A potem zdziwienie i szok jak takie zdemoralizowane dzieci "chcą sprawdzić jak to jest jak się kogoś zabije" lub coś w tym stylu

  • katnissteam katnissteam
   ocena: 10

   Moim zdaniem, od 12 w górę to wiek w sam raz. Kosogłos może będzie trochę bardziej krwawy, co do samych Igrzysk... Zastanawiam się nad tym i znajduję parę mocnych scen, acz jeżeli ograniczenia się 12+, to może część pominięto? Dla tych, którzy czytali- chodzi mi m.in. o atak Clove, śmierć Glimmer, atak gończych os itd...

 • MikiMontana MikiMontana
  ocena: 7

  Między innymi Anglia i Polska skróciły film o całe 7 minut, wywalając krew, itp., aby właśnie film mógł mieć kategorię pg-12.

  • zofik44 zofik44
   ocena: 8

   Dziękuje za pomoc i komentarze. Naprawdę bardzo mi pomogliście. Myślę że pozwolę iść córce na ten film. Wg mnie jest raczej mądrą osobą; czyta jedną książkę dziennie, z własnej woli uczy się łaciny, pisze opowiadania i wiersze....Jeszcze raz bardzo dziękuję! ;D

  • Jacob Voorhees JacobVoorhees
   ocena: 10

   A nie wiesz może czy szwecja też go skróciła?

   • MikiMontana MikiMontana
    ocena: 7

    Nie, nie wiem... I pomyliłam się, mój błąd zamiast 7 minut, maiło być 7 SEKUND... :] A do tego cyfrowy retusz, aby na broni nie było widać krwi itp.. Takie skrócenie, chyba nie wywiera większego wpływu na film:)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: