PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623761}

Iluzja

Now You See Me
7,4 336 246
ocen
7,4 10 1 336246
5,2 28
ocen krytyków
Iluzja
powrót do forum filmu Iluzja

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 5

Zapowiadało się nieźle, ale im dłużej oglądałam tym było gorzej. W pewnym momencie miałam ochotę poddać się, ale dotrwałam do końca. A końcówka, jak dla mnie, porażka. Obraza dla inteligencji. Widza traktuje się jak idiotę.

ocenił(a) film na 5
Deanna

Mam takie same odczucia. Wydawało się, że na relaks po ciężkim dniu jeszcze ujdzie, ale końcówka załamuje. Żałuję czasu poświęconego na oglądanie tego gniotka :(

cvana

Zupełnie się nie zgodzę. Wiadomo, że to nie żadne wyżyny kina, nie Władca Pierścieni czy Lot nad kukułczym gniazdem, ale właśnie film do obejrzenia i zrelaksowania się. Bardzo dobrzy aktorzy, ładne ujęcia, przyciągające uwagę sztuczki, moim zdaniem wszystko w najlepszym porządku. Dużo bardziej mi się podobał niż np. Prestiż. A że banalny... no cóż, James Bond też najlogiczniejszej fabuły nie ma, a jednak przyjemnie się ogląda.

ocenił(a) film na 5
karolina_foligowska

"Prestiż" wg mnie jest znakomity i stylowy i zestawianie tych filmów nieco mnie zaskoczyło ;-) A "Władca Pierścieni" na pewno nie kojarzy mi się z wyżynami kina (poza efektami specjalnymi).

cvana

Mam zupełnie inną opinię, książka Prestiż mi się podobała, film zupełnie do mnie nie przemówił. A co do Władcy, uważam, że to absolutne arcydzieło fantastyki, juz nie mówię o fabule, bo to zasługa Tolkiena, ale zarówno świetna gra aktorska (Viggo, Sean Bean, McKellen, nawet Bloom jako tako się odnalazł), kostiumy i scenografia mistrzowskie, plenery również świetnie wybrane, lepszego filmu z tego gatunku jak na razie nie widziałam

karolina_foligowska

I - jak dla mnie najważniejsze - Władca idealnie oddaje klimat książki. Ja w Prestiżu tego nie czułam. Jeszcze tylko wspomnę, że Prestiż uderza w zupełnie inne tony, to dramat, film o człowieku ogarniętym dosłownie zabijającą go obsesją, ma być mroczny i z dreszczykiem. Natomiast Iluzja to film typowo rozrywkowy, akcja, gra słów, moim zdaniem bardzo ładnie nakręcony, z bardzo dobrą obsadą, momentami zabawny, taki jaki ma być

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones