PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500891}

Incepcja

Inception
8,2 619 762
oceny
8,2 10 1 619762
7,8 42
oceny krytyków
Incepcja
powrót do forum filmu Incepcja

Wybaczcie, możecie mnie hejtować, ale ja nie umiem docenić fenomenu Nolana
w tym filmie. W porównaniu do Prestiżu ( chociaż i tak bez porównania ) ten film jest przeciętny.
Cóż, to zależy też od reżysera, gdyby taki film nagrał jakiś reżyser pokroju "Ludzka Stonoga"
ludzie dali by ocene 5/10 i po sprawie "kolejny film tego psychicznego kolesia z chorą fantazją"
ale jeśli chodzi o Nolana, ten film MUSIAŁ stać się fenomenem, wszystkie ( większość) jego
filmów są w pierwszej setce w rankingu, więc tak wyobraźnia i historia tu przedstawiona musiała
stać się hitem. Ogólnie ten film jest tak porypany, że opisać się nie da. Wybaczcie, nie chce
nikogo obrażać, film po prostu mi się nie podobał i tyle.
Dałem 5/10 TYLKO ze względu na muzykę, obsadę i efekty specjalne, reszta to mierne fantazję,
nie oszukujmy się, pomysł i historia na poziomie Marvela i gibmazy grającej w League Of
Legends, nie obrażając graczy tej gry. Kolejnym powodem mojej oceny jest, to że ową ocenę
powinno się wystawiać nie tylko na podstawie jednej rzeczy, np. głównego wątku, fabuły,
ale inych rzeczy, np. muzyki i aktorów, jak z resztą napisałem na początku.
Cóż, oceny niektórych filmów są zupełnie nie adekwatne do tego na cą zasługują.
Zawiodłem się Na Nolanie, już Mroczny Rycerz jest dla mnie lepszy.
Przepraszam, ale ten film mi się nie spodobał.
Koniec Kropka.


ocenił(a) film na 1
Retexid

Dla mnie Nolan to niszczyciel dobrego gustu filmowego i dobrego wymagającego kina. Nie trawię tego kolesia, a ta jego "Inbzdecja" to chyba największa porażka tego tysiąclecia (a kto wie, czy nie poprzedniego).
Owszem, są filmy słabe, są wręcz katastrofalnie beznadziejne, ale chociaż nie aspirowały do międzynarodowego objawienia filmowego. A tutaj oscary, nagrody, ochy i achy, zachwyty. Nad czym, pytam, nad czym? Nad tym, że niektórzy ludzie wolą żyć w swojej fantazji, niż w realnym świecie? Nad tym, że jest wątek zaimplementowania komuś w umyśle jakieś idei? Dalibóg, toż codziennie robią to z nami reklamy w TV. Właśnie dlatego łazimy do sklepu i wolimy coś drogiego i firmowego, choć nie wiemy czemu i wydaje się nam, że po prostu to nasze decyzje - bo firmy robią nam takie mini incepcje od lat.
A w tym filmie jest to samo, tyle że schowane pod zagmatwaną kompozycją fabularną i efektami. Dla mnie ten film to kompletne dno. Jedyny plusik - Leoś.

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

Ta teoria z nonsensopedii co do osób wystawiających ocenę "1" słabemu według nich filmowi, aby maksymalnie obniżyć mu ocenę, ma jednak sens... ;-)

ocenił(a) film na 5
CyganFilip

1 to faktycznie przesada. Mi osobiście film się nie podobał/nie zachwycił. Nic specjalnego poza muzyką, efektami specjalnymi oraz grą aktorską które były dobre. Jak dla mnie to na solidne 5. Nic więcej.

reevox

W zupełności się zgadzam, z resztą... ja już nie patrze na oceny tych wszystkich filmów.

ocenił(a) film na 10
Retexid

"Ogólnie ten film jest tak porypany, że opisać się nie da. " Wystarczyło napisać, że nie ogarniasz. To, że film Cie przerósł, to nie grzech;) A co do "miernych fantazji" to zapoznałeś się jaki to gatunek filmowy? Bo ja tam widzę SF. Ja nie wystawiam po reżyserze, nawet nie wiedziałem że to Nolana, nawet się tym nie interesuje, a jednak mi się spodobał. Przypadek?
btw. A wg Ciebie Piraci z karaibów są realni? Z tą całą nieśmiertelną załogą i innymi głupotami?

użytkownik usunięty
luk11c4

Popieram

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones