PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500891}

Incepcja

Inception
8,2 620 438
ocen
8,2 10 1 620438
7,8 46
ocen krytyków
Incepcja
powrót do forum filmu Incepcja

Co i w którym momencie? Wychwyciliście jakieś utwory ze ścieżki dźwiękowej podczas seansu?

Oczywiście film zaczyna się Half Remembered Dream
Dream is Collapsing wyłapałam gdy rozpadał się sen Japończyka (2 poziom), w tym śnie Cobba zalewa woda, bo w śnie na 1 poziomie wpada do wanny...
Time - na ostatnie chwile filmu gdy Cobb wraca do domu utwór się już kończy

Ktoś wyłapał jakieś utwory?
Mi na przykład całkowicie umknęło Old Souls...

Soundtrack:

1. Half Remembered Dream (1:12)
2. We Built Our Own World (1:56)
3. Dream Is Collapsing (2:24)
4. Radical Notion (3:43)
5. Old Souls (7:44)
6. 528491 (2:24)
7. Mombasa (4:54)
8. One Simple Idea (2:28)
9. Dream Within A Dream (5:04)
10. Waiting For A Train (9:30)
11. Paradox (3:25)
12. Time (4:36)
13. Projections *
14. Don't Think About Elephants *

+ link do odsłuchania utworów ;) może ktoś sobie coś przypomni ;)
http://ashle13.wrzuta.pl/katalog/wszystkie/6lyvBoM2FA1/incepcja_2010

ocenił(a) film na 10
Lady_wolves

Oprócz tych, które podałaś, pamiętam, że "Mombasa" była rzecz jasna podczas, gdy Cobb uciekał uliczkami Mombasy ;)

ocenił(a) film na 9
Agentka_Gosienka

Mombassa - Mój ulubiony utwór z filmu :)
Słucham go już dziś z 10ty raz.

ocenił(a) film na 9
Lady_wolves

Swoją drogą: IMHO muzyka jest świetna w tym filmie, zwłaszcza w ostatnich 40 minutach. Dla mnie:
http://www.youtube.com/watch?v=UW4PbQSthdU&feature=related (pierwsze 2 minuty)

http://www.youtube.com/watch?v=imamcajBEJs

Świetne kawałki moim zdaniem.

ocenił(a) film na 9
Lady_wolves

Jutro idę na to ponownie do kina, więc postaram się wyłapać jakieś utwory :)

ocenił(a) film na 10
Lady_wolves

528491 leci gdy przesłuchują Fischera wydobywają z niego liczby

ocenił(a) film na 10
Lady_wolves

na napisach leci Dream is Collapsing ;)

ocenił(a) film na 9
Lady_wolves

Świetny kawałek.

ocenił(a) film na 8
rapecqx_E3QX

Time - kiedy Arthur ustawia wszystko do 'kicku' (+ równoległe wydarzenia w 1. i 3.)
#10 - cała koncówka w limbo (ale pewien nie jestem)

ocenił(a) film na 9
Lady_wolves

A przy okazji to czy aby czasem "Dream is collapsing" nie leci zaraz po tym jak Arthur dostaje 'kulkę' od Leo i cały sen zaczyna się rozpadać?

ocenił(a) film na 10
rapecqx_E3QX

pisałam ;)
"Dream is Collapsing wyłapałam gdy rozpadał się sen Japończyka (2 poziom), w tym śnie Cobba zalewa woda, bo w śnie na 1 poziomie wpada do wanny..."
true ;)

ocenił(a) film na 9
Lady_wolves

AAaa, nie zauważyłem :) a rzeczywiście pisze w 1 poście.

ocenił(a) film na 10
rapecqx_E3QX

mnie najbardziej dręczy "Old Souls" takie charakterystyczne, a kompletnie nie zauważyłam w filmie ;)

ocenił(a) film na 10
Lady_wolves

Mombasa, mój ulubiony, szkoda że w filmie był tak zagłuszony strzelaniną . Czy ktoś wie skąd można wziąc ostatni utwór, który leci na napisach (chodzi mi po prostu o Edith Piaf, gdzie pod koniec jest miksowana z innym dźwiękiem.

ocenił(a) film na 9
Lady_wolves

a propos soundtracku, to jeszcze nie widziałem, żeby ktoś wspomniał o takiej ciekawostce: W filmie wielokrotnie słyszymy utwór Edith Piaf, czyli kobiety, która była grana zaledwie trzy lata temu przez... Marion Cotillard;)

ocenił(a) film na 9
Zakrza

E, właśnie kliknąłem w ciekawostki i okazało się, że taki bystry jak myślałem nie jestem, bo ta informacja już tam jest:P

ocenił(a) film na 10
Lady_wolves

UWAGA SPOILER ;)

Half Remembered Dream - wyłapałam również tuż przed tym jak furgonetka przekracza barierkę na moście, Arthur biegnie przez korytarz, potem następuje cisza

Dream is Collapsing - Mal wbija Cobbowi nóż, Fisher budzi się na 3 levelu, a także pod koniec flmu, gdy sen się rozpada

Radical Notion - Ariadne z Cobbem łażą po Paryżu (m. in. scena z lustrami)

One Simple Idea - przedstawienie Ariadne i jej test, tymczasem Arthur wchodzi do magazynu; przygotowania w samolocie

Old Souls - kiedy Cobb opowiada Ariadne o Mal (na 1 levelu)

Mombasa - pojawia się jeszcze podczas gdy grupka szykuje się do opuszczenia magazynu po przesłuchaniu Fischera na 1 levelu

528491 - Cobb prowadzi Fishera do wc

Dream Within A Dream (początek) lub Dream is Collapsing - wydaję mi się, że leciało w scenie w hotelu z Arthurem (ze zmienną grawitacją)

Waiting For A Train - przeważnie motyw ten słychać w scenach z Mal (w limbo i nie tylko)

Time - Ariadne z Cobbem w limbo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones