PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=71}

Incydent

Breakdown
7,0 12 222
oceny
7,0 10 1 12222
6,3 3
oceny krytyków
Incydent
powrót do forum filmu Incydent

Trzyma w napięciu

ocenił(a) film na 9

Stare dobre kino bez żenujących animacji komputerowych

ocenił(a) film na 7
tk007

Dzisiaj po tych jakichś 23 latach film zasługuje już na miano klasycznego.

Widziałem go całkiem niedawno, z tydzień temu, nie mogłem się oprzeć wrażeniu widząc ten tytuł, że już go kiedyś widział. Ależ oczywiście, że go widziałem i zrozumiałem to po kliku pierwszych minutach. Co mnie zaskoczyło po tylu latach, byłbym gotów zakładać się o dużo i zapewne wszystko to stracić ;) że film jest o wiele młodszy, bo wstępnie datowałem go jakoś na koniec lat 2000. Jakie wielkie było moje zaskoczenie, gdy okazało się, ze ten obraz jest ponad dwa razy starszy!
Kurt świetnie wypadł, jest niesamowicie wiarygodny w roli zdesperowanego męża, nie rażą wcale sceny kaskaderskie w jego wykonaniu, w jego — zapewne jego dublera — haha, a nie jego samego, ale również pozostali aktorzy wypadli dobrze. Na koniec trzeba nieco przymknąć oko, bo sceny finałowe momentami zdają się naginać prawa fizyki, ale to tylko na chwilkę i nie za bardzo, nie powinno nikogo drażnić. Bardzo klimatyczne są już dziś te wszystkie ujęcia samochodów osobowych i ciężarówek, zostały ładnie i odpowiednio wyeksponowane, do tego sama "dziupla" herszta bandy porywaczy przyprawia raz o zazdrość mieszkania na urokliwym uboczy, a za chwilę o dreszcze na plecach, gdy widzimy ogrom zrabowanych łupów i uświadamiamy sobie ilu podróżnych zapłaciło za nie głową. "Karcer" w szopie nie pomaga :[]

Bardzo dobra i już dzisiaj klasyczna pozycja akcji, ale także świetny thriller.
Polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones