PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526861}
7,5 6
ocen
7,5 10 1 6

Indian Summer
powrót do forum filmu Indian Summer

Czy ktoś wie o czym jest ten film?

użytkownik usunięty
FORRESTGUMP

IMDb mówi:
A British Lord and his beautiful wife are sent to India in 1947 to oversee the handover of power ;)

FORRESTGUMP

Cate Blanchett będzie grała w tym filmie żonę Louis'a Mountbatten'a, który był wójem księcia Filipa - męża królowej Elżbiety II ;),
czyli Edwinę Ashley, po mężu Edwinę Mountbatten, niesłychanie bogatą wnuczkę żydowskiego finansisty Sir Ernesta Cassela, ze strony swego ojca pochodzącą z hrabiów Shaftesbury. Louis Mountbatten - jej maż, był brytyjskim politykiem i wojskowym, admirałem floty, ostatnim wicekrólem Indii i przedostatnim gubernatorem generalnym Indii. No i był prawnukiem królowej Wiktorii ;)
A więc film ten będzie chyba o brytyjskiej rodzinie królewskiej i ostatnim wicekrólu i wicekrólowej Indii.
Z roli którą będzie grała w tym filmie Cate Blanchett, tyle można wywnioskować... ;)
A o czym będzie tak dokładnie i szczegółowo to nie mam pojecia ;p
Ja w każdym bądź razie na pewno go zobaczę!!! :)

FORRESTGUMP

W bazie IMDb taki film ma być wstępnie w 2014 roku. Nie ma go póki co wśród filmów Cate Blanchett ani w planach reżyserskich Joe Wrighta.

użytkownik usunięty
FORRESTGUMP

Dla zobaczenia Cate Blanchett mogę iść do kina w ciemno:)

FORRESTGUMP

Film będzie bazował na książce o tym samym tytule, tylko trochę rozszerzonym o „The Secret History of the End of an Empire”, a więc przestawi fakty z drogi o Niepodległość od Wielkiej Brytanii, uzyskanej w 15 sierpnia 1947 roku. Hindusi wykorzystali udział Anglii w II Wojnie Światowej i aktywnie działali na rzecz wyzwolenia. Anglicy z początku krwawo tłumili „niewiernych”, żeby pod koniec wojny rozpocząć negocjację i w 47r. przystanąć na niepodległość. Brzmi trochę nudnie, ale przypuszczam że od tego zaczął się proces dekolonizacji świata, a więc Niepodległość Indii jest ważnym wydarzeniem historycznym. A sama lady Mountbatten była bardzo frywolną osobą, powiedziałbym nimfomanką, miała setki kochanków, jedyne co się jej chwali to to, że często odgrywała Matkę Miłosierdzia i opiekowała się potrzebującymi, gardziła burżuazją, ale sama była bardzo bogatą arystokratką przebywającą dużo czasu na salonach. Zawdzięcza to w dużej mierze swojemu mężowi, spokrewnionym z rodziną królewską i bliskim przyjacielem księcia Edwarda, który miał zostać królem, ale w rzeczywistości zastąpił go ten jąkała z filmu „Jak zostać królem”. Edward wolał jednak ożenić się z wywłoką Wallis i zaprzepaścił sobie tron.

Magic_aM

Brzmi ciekawie!

Magic_aM

ciekawe i subiektywne dość streszczenie :) myślę, że film może być dobry

FORRESTGUMP

jest wiadomo coś o dacie realizacji? rok 2014r a nadal jest cisza..

beti19101987

Teraz już rok 2016 i nadal nic prawie nie wiadomo :(

beti19101987

Zdaje się, że prace nad filmem zostały wstrzymane pod koniec października 2009 r. Przyczyną był kryzys finansowy i negatywne nastawienie rządu Indii to scenariusza filmu. Można przeczytać o tym m.in. tu https://www.empireonline.com/movies/news/joe-wright-indian-summer-put-hold/ Prace nad filmem nie zostały podjęte na nowo, więc można uznać, że projekt jest niebyły i należałoby chyba usunąć z bazy. Jedyną trwałą pozostałością przygotowań do filmu było małżeństwo reżysera z Anoushką Shankar (przyrodnią siostrą Norah Jones), które niestety niedawno zakończyło się rozwodem. Reżyser poznał ją na castingach do roli Indiry Gandhi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones