PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33392}

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
6,6 142 378
ocen
6,6 10 1 142378
4,6 29
ocen krytyków
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki
powrót do forum filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Nie przeszkadzały mi te wszystkie niedorzeczności i brak logiki w kilku scenach.Bawiłem się tak samo jak na Ostatniej Krucjacie.Podobał mi się bardziej niż "Mroczny Rycerz".Ford zagrał starego dobrego Indiane z przed lat, który zawsze pakuje się w kłopoty.Obawy miałem wobec S.LaBeouf ale miło mnie zaskoczył,dobrze zagrał.A jeśli chodzi o pozostałych aktorów również zagrali na dość wysokim poziomie.Zasiadając przed kompem i uruchamiając płytę DVD chciałem rozrywki i zabawy.Dostałem to co chciałem.Znowu ujęła mnie sprawna reżyseria Spielberga.Daje temu obrazowi 8/10.Uważam ze jeśli nie dziś to kiedyś za wiele lat powiemy, takich filmów jak ten już się nie robi.

Grant83

Widać kolega nie zna się na dobrym kinie...

ocenił(a) film na 8
jp44

Jaki jad poleciał z twojej strony.Znam się tak samo jak i ty kolego.Mamy swoje gusta i poglądy na różne sprawy.Ja szanuje czyjś gust nawet wtedy gdy jest rażący dla mnie.Ten film bardzo mi się podobał i tyle.Tak to już jest.

Grant83

Tylko nie wiem jak można porównać Królestwo kryształowej czaszki do Mrocznego rycerza ? To dwa różne światy...

ocenił(a) film na 8
jp44

No właśnie nie można.Stwierdziłem że podobał mi się bardziej ale nie porównałem go w kategorii gorszy czy lepszy od tego drugiego.Oczywiście mógłbym porównać Indiane Jones IV z Indianą Jones II(1984)i tutaj ten pierwszy wypada według mnie lepiej.

jp44

Po co tak bronisz Mrocznego rycerza? Ten film jest słaby. Indy zdecydowanie lepszy.

ocenił(a) film na 10
Grant83

Najnowszy Indy bardzo mi się spodobał. Nieco obawiałem się, że powrót po latach się nie uda... ale film jest bardzo dobry. Jest to Indiana w stylu tych starszych części. Ten sam klimat. Było kilka nieco przegiętych scen: syn Jonesa bawiący się w tarzana z małpami, wybuch atomowy i zakończenie - to jakby ufo. Niemniej film oglądało mi się bardzo przyjemnie. Dużo akcji, dobra gra aktorska, świetna muzyka. Po prostu całość. 9/10

ocenił(a) film na 9
McLanss

Taaa... Mutt jako tarzan to było przegięcie...
Wybuch atomowy jeszcze nie był taki zły - przelatująca nad ruskami lodówka
dodawała trochę komizmu sytuacyjnego. Mi się mniej podobały te tandetne
wodospady i niezniszczalna amfibia :/ Bleh...
I ogólnie wyciągnąłem wniosek że zamiast scen z całą rodzinką powinno być
więcej scen z Indym (tak jak było na początku filmu). I chyba dlatego
końcówka jest taka kiepściutka. :P

No ale ogólnie film nie był zły. Podobało mi się jakieś 75% filmu (w tym
głównie sceny początkowe), no i reżyseria była świetna, a kamera zawsze
była ustawiona tam, gdzie powinna. Szkoda tylko, że za dużo wsadzili
motywów dźwiękowych z Ostatniej Krucjaty (ja rozumiem momenty wspomnień,
ale czemu po odlocie obcych jest wzięte dobre 5 minut z soundtracku filmu
trzeciego, to dla mnie wielka niewiadoma).

ocenił(a) film na 9
Grant83

Zgadzam się.
Gdyby Królestwo czaszki wyszło jako nowy niezależny film to prawdopodobnie
większość byłaby zachwycona, jednak że to Indiana Jones wszyscy
spodziewali się Arcydzieła.
Dla mnie ten film jest zródłem rozrywki, może trochę gorszy niż
wcześniejsze ale to nie zmienia faktu że jest świetny.

użytkownik usunięty
avengermatt

no właśnie:) Film jest naprawdę fajny, nie gustuje w filmach przygodowych, ale od czasu do czasu lubie taki film obejrzeć.

ocenił(a) film na 7

Film był naprawdę fajny, fabuła interesująca a końcówka (według mnie) lepsza nawet od zakończenia Poszukiwaczy Zaginionej Arki. Z jednej strony uważam, że film byłby dobrą końcówką serii, z drugiej bardzo chętnie obejrzałabym dalsze kontynuacje, bo Indiana nigdy się nie znudzi xD jest nieśmiertelny xD No i bardzo podoba mi się to, że bohater wreszcie się ustatkował - we wcześniejszych częściach irytowało mnie, że w każdej miał inną kobietę. Humoru było wyśmienicie dużo, akcja wartka, reżyseria godna pochwały no i Polak w czołówce - moja słabość xD Szkoda tylko, że w kinie przerwano nam projekcję filmu w momencie spadania z wodospadu (myślałam, że się pogryzę ze złości ;D). Udało mi się jednak szczęśliwie obejrzeć film do końca i zrazu zawyrokowałam: ja chcę więcej!
Moja ocena: 8/10

karolka707_2

Grzeszysz młoda ;)
Oczywiście, że panowie Spielberg i Lucas zgwałcili Jonesa tym filmem i to wielokrotnie :/
Do połowy w sumie trzyma klimat pozostałych filmów (poza, marnymi f/xami: susły i lodówka), ale potem to juz totalny i co gorsza nudny szajs jest :(
Ja również obejrzałbym kontynuację serii, ale wykonana na poziomie :P

karolka707_2

I nie gryź się więcej :P
(To chyba musiało boleć ;))
Nie takie gnioty już przeżyliśmy :P
A jeśli panowie S. i L. zwęszą łatwy zarobek to i kontynuacji doczekamy ( choćby i bez Forda - to byłaby kompletna porażka :P)

ocenił(a) film na 7
kwadracik

Ten duet już Indiany nie zgwałci. Pierwszy zapowiedział, że skończył z kręceniem filmów przygodowych (premiera piątej części Indiany pewnie dlatego jest tak przekładana, bo nie ma nikogo odważnego na stanowisko reżysera) a Lucas sprzedał swoją część praw autorskich do Indiany i teraz monopolistą nad tym jak ma wyglądać kontynuacja przygód znanego Archeologa zależy wyłącznie od Paramount Studio. Tak więc jeżeli już ktoś ma gwałcić Indiane to nie Ci dwaj panowie.

rusekolsztyn

I dlatego jest szansa ze jakas solidna przygoda ujzy jeszcze swiatlo dzienne. Nic nie mam osobiscie do panow S.i L., ale niestery nie maja juz dawnego nosa i wyczucia do filmow. W sumie dobrze, ze Lucas posprzedawal prawa do wszystkiego i pozbyl sie tego ciezaru. Przynajmniej nie zmarnowal do konca tematow.

avengermatt

Nie jest to arcydzieło,ale to dobry film.shia zagrał rewelacyjnie,jest zadziorny i zabawny.

ocenił(a) film na 7
Grant83

Też mi się ten film podoba. Stary dobry Indy, do tego tak samo przegięty, jak i każda poprzednia część. Taki urok tej serii. Ja się bawiłem zacnie.

ocenił(a) film na 8
Grant83

Dla mnie ta część jest lepsza od części drugiej na której nie raz przysypiałem;) Może dlatego niezbyt nie podoba mi się dwójka ponieważ historia o kamieniach jakoś mnie nie rajcowała;/ można było wymyślić o jakimś innym relikcie np. o włóczni przeznaczenia lub o skarbach faraonów lub nawet o bursztynowej komnacie a nie jakieś tam kamiuszki;) miejsce dwójki też nie jest cacy bo jakoś mnie Indie i dżungle nie rajcowały;/ dobre to było w "Księdze Dżungli" lub "Tarzanie";P "Królestwo kryształowej czaszki" choć miało momenty przesadzone jak przeżycie wybuchu grzybka atomowego i inne błahostki to i tak dawał radę no i jak dobrze kojarzę w każdym Indym były jakieś nierealne akcje;)

Pozdro:)

Grant83

Tak to już jest z filmami o Indym. Widz najpierw próbuje w myślach jakoś prostować te nielogiczności fabuły. A potem reżyser wykonuje taki mega odlot, że zostaje już tylko westchnienie: "trzeba być niespełna rozumu, aby do tego typu opowiastki przykładać kryteria oceny filmu realistycznego".
Tutaj na przykład:
- czepiłbym się sceny, w której zawieszony w pracy wykładowca rozważa, czy by nie poprowadzić wykładów w Lipsku (dopiero co był w rękach komuszków z Rosji; czyżby nie wiedział iż Leipzig AD 1957 to komunistyczna DDR?),
- czepiłbym się muzyki meksykańskiej i wzmianki o Pancho Villi w chwili tuż po wylądowaniu w Peru (najwyraźniej dla Amerykanów cała Latynoameryka to jedność),
- zakwestionowałbym możliwość przeżycia po spadnięciu z trzech kolejnych gigantycznych wodospadów.

No ale jakąż wartość mają takie moje przyziemne pretensje wobec faktu, że za chwilę trzynastka kryształowych istot wyfrunie w kosmos w latającym talerzu zakamuflowanym jako staroindiańskie miejsce kultu?

-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- --------------

Ogólnie: początek filmu ma kilka oryginalnych, wcześniej niewykorzystanych pomysłów. Końcówka - gdzieś tak od scen efektownej ale przydługiej gonitwy w amazońskiej puszczy - chyba zrealizowana wedle pomysłu: jak brak ci wyobraźni, to niech będzie bardzo głośno!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones