PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33392}

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
6,6 142 479
ocen
6,6 10 1 142479
4,7 29
ocen krytyków
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki
powrót do forum filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Film daje radę nie jest tak źle .Wiadomo że trochę akcja taka przesadzona bo to już był stary Harrison ale jednak dał sobie radę . Sceny akcji są dobre najlepsza w dżungli jak była akcja jak jego syn walczył na szable na dachu pędzącego auta albo jak był tarzanem i z małpami zaatakował Irine i jej ludzi . Ogólnie to przesadzili z tym motywem kosmitów to mnie nie pasuje do tej serii .Ogólnie to tak sobie było , akcja jakaś tam była najpierw w jakimś magazynie jak Indy skoczył do przodu a wylądował na tyłach .Potem jakaś akcja jak uciekali motorem na ulicy i wylądowali w biblotece .Akcja jakaś jeszcze była w świątyni jak ich jakieś dzikusy zaatakowali to było jeszcze ciekawe .Ale co do scen akcji to takie naciągane było przykładowo to z tym Shia Labaufem jak walczył w dżungli na szable .Widać że to było takie sztuczne i jakieś takie przerysowane .Ogólnie film nie jest taki zły i można obejrzeć .Ta szklana czaszka mnie rozśmieszyło że to była głowa obcego i że potem on ożył jak mu ją włożyli na miejsce ;/ Serio to jeszcze mnie rozwaliło jak ich zaatakowali jakieś jak Majowie czy Aztekowie i oni im pokazali te czaszkę i tamci się wycofali ;/ No ale cóż wiadomo że to był już ostatni popis Harrisona i on już ledwo zipie i jeszcze ten popis jego z tą lodówką jak się władował do niej żeby się uratować .Ogólnie to film sam nie wiem jak ocenić bo wszyscy krytykują tę część ale jednak było kilka świetnych momentów .Ten film z przymrużeniem oka jest nawet dobry jak się na te przegięte sceny nie zwraca uwagi .Ale to już nie to samo jest , jednak Indy i jego synek może nawet i ujdą .Chociaż te sceny akcji są trochę nierealne jak dla mnie ;/

użytkownik usunięty

W sumie przeraziły mnie te mrówki.

ocenił(a) film na 6

Nie powiedziałbym, że te sceny były dobre.
Ludziom najbardziej przeszkadzał:
-oklepany scenariusz
-lodówka
-akcja szermierki na jeepie
-tarzan
-mrówki
Zauważ, że między ocenami oryginalnej trylogii, a 4 częścią są przepaścią na
najważniejszych portalach filmowych więc ludziom jednak nie przypadła ostatnia część do gustu.
Na przykład oceny na imdb:
Poszukiwacze zaginionej arki - imdb 8,6
Indiana Jones i świątynia zagłady - imdb 7,6
Indiana Jones i ostatnia krucjata - imdb 8,3
Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki - imdb zaledwie 6,2

ocenił(a) film na 7
returner

Mrówki były spoko - Spielberg musiał wprowadzić coś odrażającego dla równowagi. W Poszukiwaczach to były katakumby pełne węży, w Świątyni zagłady jaskinia pełna robactwa, a w Ostatniej krucjacie podziemia pełne szczurów. Jeżeli powstanie część piąta to życzyłbym sobie aby teraz za element obrzydzenia widzowi seansu posłużyły się pająki na dłuższą i bardziej odrażającą sekwencje niż ta z prologu Poszukiwaczy, kiedy Indiana strzepywał je ze swoich pleców i zdradzieckiego przewodnika.

ocenił(a) film na 7
returner

-Oklepany scenariusz - jak w każdym filmie o Indianie. ma to być z założenia klasyczne kino akcji nawiązujące do kina przygodowego klasy B.
- lodówka - Jedna z najlepszych scen. Widowiskowa i zabawna
- szermierka - a co było w niej złego?
- tarzan - jw. - nawiązanie do starych filmów przygodowych
- mrówki - że co? Poszukiwacze mieli węże, Świątynia robactwo, Krucjata szczury, a Czaszka mrówki. Chyba proste? Jedyne do czego można się przyczepić, że mrówki były CG i to średnio wygenerowane. Tak samo Obcy na końcu.

ocenił(a) film na 6
Curt90

-Scenariusz z arką i graalem przez długie lata były uważane za ciekawsze i bardziej epickie od kamieni z świątyni i zagłady. A tym bardziej ufo. 2 i 4 część są nudniejsze, zwłaszcza 4.
-Do tego komputerowe plastykowe i tandetne efekty CGI z najnowszej części.
Do przypomnienia pierwsze dwie części zgarniały oskara za efekty specjalne.
-Do tego stary Harrison Ford, który przespał lata 90' z tą rolą i wrócił ponownie za późno.
Mdły i oklepany Shia LaBeouf.

Gdyby nie było przepaści między tymi filmami stąd tak olbrzymia różnica w ocenach ludzi ?
1 część imdb 8,6, 3 część imdb 8,3, 4 część imdb 6,2

ocenił(a) film na 7
returner

Z tym już bardziej się zgadzam. Ocena imdb mnie nie obchodzi bo wynika raczej ze zderzenia nostalgii z rzeczywistością. W mojej ocenie film zasługuje co najmniej na 7, co jak widzę potwierdzasz ;)

ocenił(a) film na 6
Curt90

Ocena 7, bo mało dobrych filmów przygodowych,
a Poszukiwacze zaginionej arki to moim zdaniem najlepszy film przygodowy jaki powstał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones